t mmimm klikken Lentemode volop verkrijgbaar in de Reigerhof Paaseieren zoeken in speeltuin IJsselkids Uitleg over de kerk Oudheidkamer open Muziekworkshops in 't Blok Activiteiten ANBO in april HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 24 MAART 2010 11 ZONDAG 28 MAART Demonstratie sieraden en kaarten maken EHBO bij kinderen Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het weer is nog niet echt goed, maar toch voel je buiten dat de temperatuur stijgt. Na een koude en lange winter is het eindelijk tijd om iets luchtigers te gaan dragen. Het begin van de lente is een goed mo ment om de garderobe eens flink uit te breiden. Door Geertrude Verweij Op zaterdag 20 maart werd in win kelcentrum de Reigerhof de start van de lente gevierd met een spetterend lentemodefeest. Tijdens drie mode shows werden de nieuwste outfits van Monique Mode, Brandstore, Piet Lap Herenmode, Hans Textiel, Shoeby Fashion, Lakeside en Cracks getoond. Onder het genot van een bakje kof fie en een slagroomsoes, aangeboden door Bakker Luyten, kon men rustig bekijken welke kleuren en details dit seizoen helemaal in zijn. Voor de heren zijn bijvoorbeeld de blousonjacks en de elleboogstukken helemaal terug. Ook zien we steeds meer roze en lila in herenkleding te rugkomen. Voor de vrije tijd mag de bermuda weer, liefst in een roze of lila ruitje. Voor de dames is de harem broek helemaal terug en ook verder wordt er veel gewerkt met pof- en balloneffecten. Ook franje en cowboy effecten komen veel voor. Gelukkig is de spijkerbroek, in allerlei modellen en wassingen, ook nog steeds helemaal van deze tijd. De modeshow mocht zich verheugen in grote belangstel ling van het winkelend publiek. Me nigeen bleef staan kijken en een aan- Nieuwerkerk aan den IJssel - Speeltuin IJsselkids organiseert voor zaterdag 3 april tussen 11.00 en 15.00 uur diverse paasactiviteiten. Kinderen kunnen deze dag meedoen aan een speurtocht en er kan geknut seld worden. Voorts kunnen de kinde ren op zoek naar het gouden paasei en de paashaas komt natuurlijk ook nog even langs. Alle kinderen zijn welkom. Ps 67:1-3 Pi 29 1-6 Ps 115:5-6 G: 12:7 Pi 134 3 Ps 97:6-7 Door Marlonneke Willemsen De Kerk is een markant gebouw en dateert al uit het begin van de zes tiende eeuw. Na een inleiding van dominee Marchand, kregen de leer lingen een rondleiding. Dominee Aan het begin vertelde Marchand over zijn werk als dominee. "Om dit te kunnen worden, moet je op de universiteit studeren. De studie duurt best lang en je bent vaak al zes- of zevenentwintig als je klaar bent." Hij vertelde verder wat over zijn toga en zijn werkzaamheden. "Tijdens de dienst draag ik een toga. Dit doen we niet zomaar; het heeft een bedoe- üng. Net als een politieagent, die een uniform draagt omdat hij namens de regering en de Koningin de orde handhaaft, draag ik ook niet mijn ei gen kleren, maar een soort uniform van God. Hieraan kunnen de mensen tal mensen ging er zelfs speciaal voor zitten om de show van het begin tot het eind goed te kunnen zien. Prettige bijkomstigheid van een modeshow in De dominee vertelt over zijn vak. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoe word je dominee en wat doet een dominee door de week? Op deze en andere vragen kregen negentig kinderen van de Je naplanschool de Terp op woensdag 17 maart antwoord tijdens een bezoek aan de Óude Dorpskerk in Nieuwerkerk aan den IJssel. het winkelcentrum is natuurlijk dat de kleding die in de smaak valt, direct bij de betreffende winkel gepast en ge kocht kan worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oud heidkamer van de Historische Ver eniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 27 maart open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselexpositie 'Gemeentelijk monument, ja of nee?' te zien. Het gaat om exterieurfoto's van Hans Smulders en Wim Schuurs. Deze expositie geeft een beeld van de 22 objecten van de conceptlijst van ge meentelijke monumenten, zoals deze door BEtW van Nieuwerkerk aan den IJssel in juni in procedure is gebracht De Oudheidkamer is te vinden aan de Nieuwerkerk aan den IJssel - Sebas van Vugtstart zaterdag 27 maart voor de 11e keer zijn muziekworkshops op. Deze zijn bedoeld voor iedereen vanaf 7 jaar. De muziekworkshops hebben een nieuw concept meegekregen. Naast individueel, zal er nu vooral in groepsverband gewerkt wordt. De zogenoemde klasjes 'gitaar', 'drums' en dergelijke zijn niet meer terug te vinden. Na aanmelding word je inge deeld in een band waarbij wordt gelet op spelniveau en niet op leeftijd. De lessen vinden plaats op zaterdag tus- Houten miniatuur van Capellenaar Tom Mulder. 's-Gravenweg 8 in de monumentale boerderij 'Nooit Gedacht'. De toe gang is vrij. Voor meer informatie: 0180-312228 en www.hvnweb.nl. zien dat ik hier namens hem en niet namens mezelf sta. Het voorbereiden van de preek kost veel tijd, daarnaast bid ik voor de gemeente, zoek ik lie deren uit voor de dienst en bezoek ik zieke mensen." Uitleg Na het verhaal van Marchand kregen de leerlingen een klein concertje van de organist van de kerk. Na afloop werd er hard geklapt. Daarna werden de leerlingen in groepjes van vijftien ingedeeld. Elk groepje kreeg door een deskundige als de Nieuwerkerkse his toricus Adri den Boer uitleg over een bepaald deel van de kerk. Er werd iets verteld over bijvoorbeeld de geschiedenis van de kerk, de ge brandschilderde ramen, het orgel, de preekstoel en de leerlingen kre gen een korte film over de toren te zien Vervolgens werd een aantal keer gewisseld totdat alle leerlingen alles gezien hadden. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. A. Schroten en 18.45 uur ds. P. Molenaar. Herv.Gem. Nieuwe kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. K. Wigboldus. ProtGem. De Bron 10.00 uur ds. GJ. Robbemond; woensdag 31 maart 21.30 uur Avondgebed in de 40-dagentijd; donderdag 1 april 11.00 uur Witte Donder dag Heilig Avondmaal in Dian- thus met mw.ds. M. Verschoor; 19.30 uur Heilig Avondmaal met mw.ds. M. Verschoor. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. W. de Groot en 16.30 uur ds. H. Van den Berg. sen 8.30 en 17.00 uur. Na indeling is voor iedereen de exacte tijd bekend. De 15 lessen duren anderhalf uur. Naast praktijkles krijgen de cursisten ook muziektheorie, ritmische scho ling en solfège (gehoortraining). Na 15 lessen volgt de eindpresentatie voor publiek. Naast muziekwork shops geeft Sebas ook privé-lessen en bandcoaching. Houders van de Rotterdampas kunnen in aanmerking komen voor een korting op de lessen. Voor meer informatie en aanmelden: sebas@sebasmuziekworkshops.nl. Fitness, yoga, volksdansen, dansen en biljarten Op de woensdag kan men van 9.00 tot 10.00 uur meedoen aan fitness. De lessen vinden plaats in het Co- menius-College aan het Fresiaveld 20. De ervaren docente houdt re kening met de mogelijkheden van de leerlingen. Via 0180-313093 kan men een afspraak maken om een kijkje te gaan nemen. Yogalessen vinden plaats op de dinsdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur of van 10.45 tot 11.45 uur in de Dorpsstraat op nummer 32A. Een gratis proefles kan geboekt worden via 0180-313093. Liefhebbers van volksdansen kun- Nieuwerkerk aan den IJssel - Ouderen, al dan niet lid van een ouderenbond, zijn elke dinsdagmiddag om 13.30 uur welkom in de Batavier aan de Batavier laan voor het spelen van een 'robbertje bridge' onder leiding van Anton Vor sten bosch. Er is plaats voor 16 paren. Het inschrijfgeld bedraagt 2,- euro per persoon. Meer informatie via 0180-313093. nen elke dinsdagmiddag om 14.30 uur terecht in het Chrysanthemum waar men zich, onder leiding van mevrouw Engelse, de danspassen eigen kan maken. Op woensdag 7 en 21 april kan men vanaf 15.00 uur in De Tap aan de Dorpsstraat een partijtje biljarten of darten. Pergamano Op donderdag 1 en 8 april kun nen belangstellenden van 14.00 tot 16.00 uur in de inloopruimte van De Batavier met pergamano aan de slag. Informatie hierover is te krij gen op 06-24276371. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Work-Shop aan het Raadhuisplein 33 vindt op zaterdag 27 maart van 10.00 tot 12:00 uur een duo-demon stratie plaats van het maken van sieraden van rubber en van kaarten maken met bijenwas. Onder leiding van Irma Holt kunnen belangstel lenden een sieraad maken van fiets banden terwijl men met behulp van Joke de Vogel een kaart kan maken aan de hand van een eeuwenoude techniek, waarbij gewerkt wordt met verwarmde bijenwas. Voor meer informatie: 0180-324842 of www.dework-shop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat op donderdag 8 april een EHBO-training van start voor het bieden van eerste hulp aan kinderen. De cursus van drie avon den staat onder leiding van een bevoegd EHBO-instructeur van het Oranje Kruis. Omdat professionele hulp niet altijd snel ter plaatse is, is het juist van belang voor ouders om te weten hoe zij moeten handelen als hun kind iets overkomt. De cur sisten leren onder meer levensred dend te handelen bij verstikking en verdrinking en krijgen een reanima- tietraining. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-310180 of info@zorgis- eenkeuze.nl. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9