WWW. RAADSINFORMATIE VERVOLG BEKENDMAKINGEN 10 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUID PIAS 31 MAART 2010 Openbare bekendmaking BESLUITENLIJST VAN DE RAADSVERGADERING VAN 23 MAART 2010 BESLUITENLIJST VAN DE RAADSVERGADERING VAN 24 MAART 2010 GEMEENTE ZUIDPLAS Het college van burgemeester en wethou ders maakt bekend dat: de raad in de vergadering van 23 maart 2010 de volgende belastingverordeningen heeft vastgesteld: Verordening rioolheffing 2010 geldend voor de woonplaatsen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat; Verordening onroerende-zaakbelastingen 2010 geldend voor alle woonplaatsen in de gemeente Zuidpias. Toelichting De raad van de voormalige gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle heeft in de vergadering van 15 december 2009 de verordening riool heffing 2010 geldend voor de woonplaatsen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat vastgesteld. Deze verordening h.ield in dat met ingang van 1 januari 2010 niet meer van de gebruiker maar van de eigenaar van een onroerende zaak, aangesloten op de gemeentelijke riolering, wordt geheven. De verordening rioolheffing 2010 is echter zo vorm gegeven dat de eigenaar wel belastingplichtig is, maar er geheven moet worden van de gebruiker. De verordening is hierdoor in strijd met het besluit van de raad en is de verordening niet uitvoerbaar. Daarom heeft de raad van de gemeente Zuidpias een nieuwe verordening vastgesteld. De tarieven van deze verordening zijn zodanig, dat er sprake is van voordeel voor de belas tingplichtigen. Hierdoor is het mogelijk dat deze verordening met terugwerkende per 1 januari 2010 in werking treedt. Als gevolg van de Wet algemene regels herin deling (Wet Arhi] bestaan met ingang van 1 januari 2010 de verordeningen onroerende- zaakbelastingen 2009 van de voormalige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle niet meer. De raad van de gemeente Zuidpias moet binnen drie maanden na 1 januari 2010 een verordening onroerende-zaakbelastingen 2010 vast stellen! Aan deze verordening wordt terugwerkende kracht tot en met 1 januari 2010 toegekend. De vastgestelde belastingverordeningen treden in werking op de eerste dag na die van de openbare bekendmaking. De datum van de ingang van de heffing is 1 januari 2010. De verordeningen liggen kosteloos ter inzage bij het cluster belastingen van de afdeling financiën, locatie De Saffier, Kleinpolderlaan 4 te Nieuwerkerk aan de IJssel. De belastingverordeningen zijn ook op www. zuidplas.nl in te zien en te downloaden. Indien u geen internet heeft kunt u op verzoek, tegen betaling van leges, een afschrift krijgen. Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze eveneens terugvinden op www.zuidplas.nl 1. Wijziging Delegatie- en mandaatbesluit Het Delegatie- en mandaatbesluit 2010 voor de gemeente Zuidpias is reeds vastgesteld. Dit voorliggend besluit bevat enkele wijzigingen. De raad heeft overeenkomstig het voorstel het Delegatie- en mandaatbesluit gewijzigd. 2. Eerste wijziging van de Verordening op de raadscom missies van de gemeente Zuidpias Voorgesteld wordt het mogelijk wordt dat de plaatsvervan gend voorzitter van de raad tevens als plaatsvervangend voorzitter van de raadscommissies kan optreden. Ook wordt voorgesteld dat het mogelijk wordt dat een raadslid altijd als plaatsvervanger kan optreden in een raadscommissie. De raad heeft overeenkomstig het voorstel het Delegatie- en mandaatbesluit gewijzigd. 3. Benoeming van een lid van de fractie Trots op Nederland van de raadscommissie Bestuur, financiën en beheer en van een plaatsvervangend lid van de fractie van D66 van de raadscommissie Ruimte Voorgesteld wordt om de heer F.G. van Wijnen te benoemen tot lid van de commissie Bestuur, financiën en beheer en de heer J. van Iperen te benoemen tot plaatsvervangënd lid van de raadscommissie Ruimte. De raad heeft overeenkomstig het voorstel besloten. U. Invulling overlegplatform accountant /planning control In de raadscommissie Bestuur, Financiën en Beheer van 11 maart 2010 is de startnotitie invulling overlegplatform accountant planning control besproken. Op basis van deze startnotie heeft de commissie de raad geadviseerd om bij raadsbesluit een werkgroep Planning en control in te stellen. Iedere fractie wordt gevraagd om een vertegen woordiger in de werkgroep af te vaardigen. De werkgroep zal worden voorgezeten door een door de raad gekozen technisch voorzitter. Het nu voorliggend raadsvoorstel is een vertaling van het uitgebrachte advies. De raad heeft besloten om de werkgroep Planning en control in te stellen. Als voorzitter en leden zijn achtereen volgens benoemd de heren E. Diersmann (PvdA), H. van der Torn (VVD), A. Slobbe (Chrü/SGP), R. de Graaff (CDA), J. Helmer (PvdA), P.A. van Drenth (GBZ), B.M. Peters 1D66), D.J. Uittenboogaard (Trots op Nederland) en E. Knoester (SP). 5. Programmabegroting 2010 De Programmabegroting 2010 is een extrapolatie van de budgetten zoals die in de voormalige drie gemeenten golden. In die budgetten zijn de gevolgen van de investe ringskredieten verwerkt die door de voormalige gemeente raden zijn vastgesteld. De raad heeft ingestemd met de programmabegroting. 6. Vaststelling belastingverordeningen rioolheffing 2010 en onroerende-zaak belasting 2010 Voorgesteld wordt de huidige, deels onjuist geredigeerde verordening rioolheffing 2010 voor de woonplaatsen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat in te trekken en te vervangen door een nieuwe verordening rioolheffing 2010. Tevens wordt voorgesteld ter dekking van dë algemene kosten de heffing van onroerende-zaakbelastingen in alle woonplaatsen van de gemeente Zuidpias mogelijk te maken door middel van een vast te stellen verordening onroerende-zaakbelastin gen 2010. De raad heeft de verordeningen vastgesteld. 1. Afhandelen bezwaarschrift Wet voorkeursrecht gemeenten betreffende A.C. van Mil Op 20 januari 2010 heeft de commissie bezwaarschriften van de gemeente Zuidpias een hoorzitting gehouden in het kader van het bezwaarschrift ingediend namens A.C. van Mil. Het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richtte, is het besluit van 15 september 2009 van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle tot het dan van toepassing verktaren van het voorkeursrecht op grond van artikel 3 juncto 2 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg). De raad heeft het bezwaarschrift ongegrond verklaard. 2. Afhandelen bezwaarschrift Wet voorkeursrecht gemeenten betreffende C.W. Paul-v/d Sterre, P.L. Paul, fam. Mulder-Dijkshoorn, C.T. Tamerus, A.C. van der Wilt en M. de Jong-ten Cate Op 19 november 2009 heeft de commissie bezwaarschrif ten van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle een hoorzitting gehouden in het kader van de in de aanhef genoemde bezwaarschriften. Het besluit waartegen de bezwaarschriften zich richtten, is het besluit van 15 september 2009 van de voormalige gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle tot het dan van toepassing verklaren van het voorkeursrecht op grond van artikel 3 juncto 2 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg). De raad heeft de bezwaarschriften ongegrond verklaard. 3. Vaststelling bestemmingsplan West Ringdijk Vierde Tochtweg Moordrecht De gemeente Moordrecht heeft z'ich middels een exploita tieovereenkomst op 10 september 2009 verboden planolo gisch medewerking te verlenen aan een bouwinitiatief (de oprichting van één vrije sectorwoning) op het perceel West Ringdijk naast nummer AO en heeft daartoe het ontwerpbe stemmingsplan West Ringdijk/Vierde Tochtweg voorbereid Er zijn geen zienswijzen ingediend. Nu ligt het bestem mingsplan ter besluitvorming voor. De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. U. Vaststelling bestemmingsplan 'Rijskade' te Nieuwerkerk a/d IJssel Het ontwerpbestemmingsplan "Rijskade" te Nieuwerkerk aan den IJssel heeft vanaf 29 oktober 2009 gedurende de periode van 6 weken ter inzage gelegen. Er is één ziens wijze binnengekomen. Nu ligt het bestemmingsplan ter besluitvorming voor. De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. 5. Inrichtingsbudget jongerencentrum 't Blok Er wordt voorgesteld om een aanvullend krediet beschik baar te stellen voor de inrichting van het multifunctionele jongerencentrum 't Blok in Nieuwerkerk aan den IJssel. De raad heeft ingestemd met het aanvullend krediet. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, dhr P. van Vugt tel: (0180) 330 311. hartvanholland-online.ni

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 10