De Zellingen eerste huurder van de Meander Kerkdienst voor anders begaafden Leren koken in 't Blok Er werd gebridged Paranormale avond met Simon Bakker Informatieavond excursie Auschwitz Kidz bakken appelflappen Merel Barendregt Zuid- Hollands Kampioen Leon Jacobse grossiert in muzikale prijzen 12 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 31 MAART 2010 Openluchtmuseum vervolg van voorpagina Alice Fröling krijgt de sleutel van Flans van der Horst. Nleuwerkerk aan den IJssel - "We zijn blij dat we binnenkort eindelijk kun nen verhuizen naar De Meander.Dat zei locatiemanager Alice Fröhling van de Zellingen bij het in ontvangst ne men van de sleutel van hun deel van het gebouw. Bewoners van Chrysan themum verhuizen na drie jaar deze zomer naar hun nieuwe woning. Door Marlonneke Willemsen Hans van der Horst, bedrijfsdirecteur van Vestia was op zijn beurt blij de eerste huurder te mogen verwelko men. "Vandaag is een heugelijke dag, want het komt niet vaak voor dat we zo'n groot project opleveren." De grootste De Zellingen is veruit de grootste huurder van De Meander. In het nieu we gebouw komen wonipgen voor 33 bewoners van het zorgcentrum en daarnaast zijn er nog 28 plekken voor dementerende ouderen. Het grootste gedeelte van de bewoners woont nu tijdelijk in de noodgebouwen aan de Bospolderstraat, maar er zullen ook een aantal ouderen van buiten het verzorgingshuis naar De Meander verhuizen. Ingrijpend Volgens Fröhling is het een span nende tijd voor de bewoners. "Ze hebben er veel zin in, maar vinden het ook wel spannend. Voor oudere mensen is een verhuizing toch een Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Oude Dorpskerk wordt op zondag 11 april om 15.00 uur een dienst gehouden met en voor anders be gaafden. Voorganger is dominee H.C. Marchand. De dienst, met als thema 'Het is de Heere', wordt georgani seerd door de Hervormde Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel en hoewel deze reguliere dienst in het bijzonder gehouden wordt met en voor ver standelijke gehandicapten, ofwel de 'anders begaafden', is iedereen wel kom. Na afloop is er koffie en thee. Voor meer informatie: 0180-396417. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uit slag van de 2e ronde van de 5e com petitieronde van de Nieuwerkerkse Bridgeclub van afgelopen maandag was als volgt. In groep A eindigde het koppel Cor Lageman-Gerda Vissers op de eerste plaats met een gemiddelde van 71.67%. Op de tweede plaats eindigde het koppel Peter Bijsterveld- Maarten Goedhart met 58.33% en derde werd het koppel Renate Tour- nier-Lucy van Wijnen met 53.30%; 4.Freddy en Rob van Leeuwen met 53.00%, 5.Michiel de Korver-Rita Krouwel met 52.50%, 6.Wil Blok- Joan Sipman met 51.00%, 7.Guus Ham-Wim Schreuder met 50.42%, 8.Ron van Domburg-Wim Verhoeven 45.42%, 9.Selma van de Berg-Thea Michels 44.58%, 10.Ria Bohm-Marja zeer ingrijpende gebeurtenis, maar ik heb er alle vertrouwen in dat ze het in De Meander naar hun zin zullen hebben. Het pand heeft een positieve uitstraling, waarin je je lekker kunt voelen. Ik denk dat de mensen zich een stuk prettiger zullen voelen als ze zo'n fijne woonomgeving hebben. De bewoners zijn nog niet in staat ge weest om het nieuwe gebouw te be kijken, aangezien we pas vandaag de sleutel hebben gekregen en we willen zo snel mogelijk gaan verhuizen, dus Nieuwerkerk aan den IJssel - De Am sterdamse paragnost Simon Bakker komt op woensdag 28 april naar Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. De avond begint om 20.00 uur; zaal open om 19.30 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor woensdag 14 april om 20.00 uur een informa tieavond voor de deelnemers aan de excursie naar Auschwitz. De avond Catsburg 43.50%, 11 .Bety Geurts- Elisabeth Tump 43.00%, ^.Ma rijke Blok-Lenie de Kreek 42.92% en 13.Mike Gallagher-Arie van de Linde 37.00%. In groep B eindigde het kop pel Martha Boers-Joke van 't Hoen op de eerste plaats met 59.38%, op een tweede plaats gevolgd door het koppel Anneke Jansen-Marianne Verhoef met 57.29%. Derde werd het koppel Rob Moelker-Arie van Veen met 55.21%; 4.Anneke en Ruud Rijks 54.69%, 5.John Jansen-Ad Verhoef 51.56%, 6.Alice van de Heuvel-Arie Blok 48.96%, 7.Lucy Eldering-Freek Bijlsma 47.92%, 8.Greet Gallagher- Ada van de Linde 45.83%, 9.Elly Timmerman-Wil Noteboom 41.67% en lO.Rina Koolhaas-Riet Overgaag 37.50%. daar is ook geen tijd meer voor. We hebben wel foto's en ander beeldma teriaal laten zien en daar kregen we hele positieve reacties op." Bestuurslid Teuni van Wijngaarden mocht namens de Zellingen de huur overeenkomst ondertekenen. De bouw is bijna klaar, maar voor ons gaat het nu pas beginnen. Zowel de medewerkers als de bewoners kijken er erg naar uit om in dit mooie pand te gaan werken én wonen. uur. De toegang bedraagt 5,- euro. De avond is bestemd voor iedereen van 14 jaar en ouder. Aanmelden, ver plicht, kan via 06-14606126 of info. vedj@gmail onder vermelding van naam en telefoonnummer. vindt plaats in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieu werkerk. Voor meer informatie: 06-14606126 of info.vedj@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eer ste -Cultuuruitje, dat georganiseerd wordt door de Reiscommissie van de Algemene Bond van Ouderen, de Anbo, gaat op 8 april naar het Neder lands Openluchtmuseum in Arnhem. De deelnemers reizen per trein waar bij men gebruik kan maken van (el- kaars) NS voordeelurenkaart en/of NS keuzekaartje. Voor houders van een Museumkaart is de toegang tot het museum vrij. Er wordt koffie gedron ken en 's avonds iets gegeten, leder betaalt voor zich, waardoor dit uitje geschikt is voor elk budget. Ook niet- leden zijn welkom. De deelnemers worden om 9.00 uur verwacht op het NS-station aan de Dorresteinzijde. Men verwacht rond 20.45 uur terug te zijn. Info: 0180-318097. Onbezorgd "We willen kinderen die het wat min der hebben een onbezorgde tijd be zorgen, als is het maar voor één dag. Het gaat dan om dagjes uit, of een vakantieweek. We zijn ook in gesprek met de gemeente. Vaak wordt voor bijstandsgezinnen wel de contribu tie voor het sporten of muziekclub betaald, maar niet de sporttenue of het instrument. Daar kunnen wij voor zorgen", aldus Michels. Alle drie de bestuursleden zijn erg Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok gaat op donderdag 20 mei een basiscursus 'Koken voor jongeren' van start, bestemd voor jongeren in de leeftijd van 12 tot pn met 16 jaar. Van lasagne, Franse appeltaart, kip pensoep, en komkommersalade tot mini pita's, kwarktaarten nasi; tijdens de 5 cursusavonden, die duren van Nieuwerkerk aan den IJssel - Van Vliet/Barracuda uit Nieuwerkerk heeft er een kampioen bij. Bij de Zuid-Hol landse Kampioenschappen lange afstand in Dordrecht wist Merel Ba- rendregt met een vlekkeloze race de gouden plak binnen te halen. Dat het goed zat bewees zij de afgelopen da gen al met een nieuw persoonlijk re cord op de 200 meter vrijeslag tijdens de Amsterdam Swimcup. Op de 800 meter ging Barendregt van meet af aan aan kop en tikte uiteindelijk aan Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Kidz Knutselclub kunnen de kinderen op woensdag 14 april tussen 14.00 en 16.00 uur appelflappen komen bakken. De bakkertjes zijn welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. De kosten bedragen 2,50 euro. In verband met de beperkte ruimte worden de ouders van de grotere kinderen verzocht hun kinderen alleen te brengen en te ha- Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Na succes tijdens de Maassluise Muziekweek sleepte Leon Jacobse vorige week in Rotterdam tijdens het Prinses Christina Concours de betrokken bij het welzijn van kinde ren. Caroline Michels man Peter vult aan: "Een kind kan niets doen aan de situatie van het gezin, maar moet zo onbezorgd mogelijk leven. We heb ben zelf een heel goede jeugd gehad en juist daarom vind ik dat ieder kind dat verdiend." Om het doel te bereiken, moet veel geld ingezameld worden. Het begin is er, de sporters en hun sponsors haal den bijna 2000 euro op. Meer informatie: www.careforkids.nl 18.00 tot 20.30 uur, leer je het onder leiding van Mireille Westerduin alle maal klaar te maken. Na afloop eet je het gezellig met elkaar op, of je kunt de gerechten mee naar huis nemen. De kosten bedragen 15,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: anton@jeugdwerkzuidplas.nl of 0180-315381. met een persoonlijke record: 9.37.46. Met deze tijd is de zwemster opge klommen tot een vijftiende plaats op de Nationale ranglijst. Ook Amber Re- ijm wist zich te verbeteren. Zij greep echter net naast het brons. Saskia Kommers en Iris Barendregt kwa men tot respectievelijk de achtste en zesde plaats op de 400 m wisselslag. Emiel van Beusekom zwom met een vlakke race op de 1500 m vrijeslag in 20.14.10 naar een zevende plek bij de jongens junioren 3,4. len; ouders van kinderen jonger dan zes jaar kunnen indien gewenst wel blijven. Voor hen is er koffie of thee. Bij het aanmelden, minimaal één week van te voren, kan men eventu eel aangeven of het kind een voed selallergie heeft. Hiervoor kan dan in samenspraak met de organisatie, een oplossing gezocht worden. Informatie en aanmelden: barbera. vedj@gmail.com of 06-39665588. Donemus prijs in de wacht. De prijs, bladmuziek ter waarde van 125 euro, kreeg Leon uitgereikt als zijnde de beste vertolker van een Nederlandse compositie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 12