'Vrx, Kom in de Kas trekt duizenden bezoekers HART VAN HOLLAND REGIO 31 MAART 2010 15 Bloemenpracht. Tuinders in spe? Gerbera's voordat ze in de vaas staan. W/addinxveen/Moerkapelle - "Je kunt hier over de hoofden lopen.Veel bezoe kers keken zich niet alleen bij de deelnemende bedrijven de ogen uit tijdens Kom in de Kas. Men was ook wel een beetje verbaasd over de hoeveel bezoekers die op het evenement was afgekomen. Volgens de organisatie is Kom in de Kas in de Zuid plas dit jaar door tussen de tien- en twaalfduizend bezoekers bezocht, maar op andere plekken werd zelfs gesproken over meer dan vijftienduizend bezoekers. Ook dit jaar was het evenement dus weer een groot succes. Door Marlonneke Willemsen Volgens Liesbeth Schaap-van Wou denberg was de dag een zeer groot succes. "Het was een gigantische dag, waar eigenlijk alleen maar po sitieve dingen over te zeggen zijn. We hadden veel geluk met het weer, waardoor er meer bezoekers op het evenement zijn afgekomen, als we van de voren gedacht hadden. Verder zijn er geen incidenten of niets ge beurt en hebben we alleen maar po sitieve reacties gehad. Het draaiorgel was een groot succes, er werd volop genoten van de roofvogelshow en ondanks dat de mensen er een stukje voor met de bus moesten, waren er ook veel bezoekers bij de kersenkwe kerij aan de Middelweg. Dat was dus helemaal super. Ik heb met redelijk wat bezoekers gepraat en de meeste kwamen uit de regio, maar ik heb ook een groep mensen gesproken, die in Leeuwarden wonen en een paar mensen uit Noord-Holland. Dat was erg leuk!" Door het goede weer waren veel mensen op de fiets gekomen, maar ook voor de overige bezoekers werd goed gezorgd. Er reden grote bus sen tussen het parkeerterrein en SO Natural aan de Bredeweg en van daaruit konden de mensen te voet of met kleine busjes de andere bedrijven bezoeken. Op het einde van de dag leidde dat soms tot wat moeilijkhe den toen iedereen met aankopen en al weer de bus in moest. Maar uit eindelijk kwamen alle bezoekers met hun plantjes weer heelhuids bij de parkeerplaats aan. De locatie van Kom in de Kas was dit jaar de Abraham Kroesweg, maar er deden ook twee bedrijven aan de Bredeweg en één tuinder aan de Mid delweg in Moerkapelle mee. Hierdoor ontstond een leuke mix van traditio nele en moderne tuinbouwbedrijven. Naast het bezichtigen van de kassen, konden de bezoekers genieten van optredens van de Moerkapelsë Rol- schaatsvereniging Rolling'90, een roofvogelshow en een'draaiorgel. Ook voor de kinderen waren er verschil lende activiteiten georganiseerd, zoals paardrijden, schminken en er waren puppies en lammetjes om te bekijken. Rollend door de kassen. Plantenbos.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15