IffniïïniÉfïftTi Kunst met emotie in museum Ons Verleden Regionaal talent welkom op Koninginnedag Scharreldrive groot succes Jan Vayne publiekstrekker Voorjaarsconcert HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 31 MAART 2010 19 ROND PASEN' Tuinadvies in bibliotheek Voetballen en skaten voor goed doel Zevenhuizen Dorpskerk vrijdag 2 april 19.30 uur ds. C. Haasnoot; zondag 4 april 10.00 uur ds. E. Bouman en 19.00 uur ds. C. Haasnoot [jeugd dienst). Kapel Oud Verlaat vrijdag 2 april 19.30 uur ds. M. de Boer; zondag 4 april 10.00 uur ds. C. Haas noot. Geref. Kerk vrijdag 2 april 19.30 uur ds.van Hall; zondag 4 april 9.30 uur pastor JJ. Donkers. Ver.v.Vrijz.Protest. zondag 4 april 10.30 uur mw. M. Jacobson-Van Dam. R.K. Gem. Moe./Zev. donderdag 1 april 19.30 uur oecumenische viering met Gereformeerden; vrijdag 2 april 19.30 uur oecu menische viering met Gerefor- meeerden; zaterdag 3 april 21.00 uur paas- en eucharistieviering met pastor André Bosman (alle vieringen in Gereformeerde kerk in Dorpsstraat 106). Moerkapelle Ger. Gem: vrijdag 2 april 19.00 uurds. J. Driessen;zondag 4april 9.30 uur ds. H. Paul en 18.30 uur leesdienst; maandag 5 april 9.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. vrijdag 2 april 19.30 uur ds. TJ. Kamerbeek; zondag 4 april 9.00 uur ds. A. Kot en 18.30 uur dr. P. Buitelaar; maandag 5 april 9.30 uur ds. M.B. van der Palm. Herv. Gem. vrijdag 2 april 19.30 uur ds. J.J. ten B'rinke; zondag 4 april 9.30 uur ds. DJ. van Ecke- veld en 18.30 uur ds. P. Vernooij; maandag 5 april 9.30 uur ds. M. Messemaker. Zevenhuizen-Moerkapelle-Stichting Oranje Zeven huizen organiseert voor Ko ninginnedag een aantal activiteiten. Zo zijn regionale artiesten welkom om op een podium in de Dorpsstraat een optreden te verzorgen, ledereen is welkom; van bandjes en goochelaars, tot dansgroepen, koren en orkesten. Aanmelden kan via afslag9@kleinetrompetter.nl. Optredens en vrijmarkt Op de podia op het Dorpsplein en op het plein bij de C1000-zullen diverse artiesten optreden, waaronder dj Bart en de band On the Double. Kinderen mogen een kleedje neerleg gen op lege plaatsen op straat en via Oranje Zevenhuizen kunnen speciale kinderkramen gehuurd worden op het kinderplein bij de bibliotheek. Volwassenen kunnen een kraam hu ren aan de Dorpsstraat of op een van de pleinen. Er zijn kramen van twee of vier meter lengte. Thema van Ko ninginnedag in Zevenhuizen is dit jaar 'In geuren en kleuren'. Een grote kraam kost 50 euro, een kleine 25 euro en een kinderkraam is te huur voor 15 euro. Aanmelden kan via kra men @oranjezevenhuizen. nl. Grote wielerronde voor minifietsen In de Burgemeester Boerstraat vindt de derde editie van-de 'Zevenhuizen- se Grote Wielerronde op Mjnifietsen' plaats. In verschillende categorieën zullen de deelnemers het, tussen 13.30 en 14.30 uur, tegen elkaar op nemen. Aanmelden kan op de dag zelf vanaf 13:15 uur. Wie Stichting Oranje Zevenhuizen wil helpen bij de organi satie van deze dag kan zich aanmel den via info@oranjezevenhuizen.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - In het ka der van de landelijke Tuinontwerpdag is op 16 april tussen 14.00 en 17.00 uur in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen een tuin architect aanwezig die belangstellen den een, gratis, tuinadvies kan geven. Een gesprek met Koen Bos van Koen Bos Tuinen duurt 20 minuten. Tijdens dit gesprek ontvangt men een eerste schets met een plan van aanpak. Een afspraak kan gemaakt worden aan de balie van de bibliotheek, via 0180- 638388 of via zevenhuizen-moerka- pelle@bibliotheekdegroenevenen.nl. Men wordt verzocht een situatieschets, foto's van de tuin en een lijst van de huidige beplanting me te nemen. Info: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen - In museum Ons Verleden werd zaterdag 27 maart de dubbelex positie geopend met werk van de Zevenhuizense kunstenaars Ernst de Vogel en Gre den Otter. Voorzitter Hans van Lowijden van de Stichting Oud Zevenhui zen-Moerkapelle verrichtte de officiële opening. Door Marianne Fortuin Emotie Van Lowijden: "Het jubileumboek 'Ons Verleden 25 jaar' was verrijkt met mooie tekeningen en wij wilden met deze tekenaars een tentoonstel ling organiseren. Ons doel is ons erf goed door te geven, te bewaren en in stand houden. We hebben allerlei materiaal en liefst willen we ook het verhaal eromheen en de emotie. De tekeningen van Ernst en Gre passen hier goed in, want beide tekenaars zijn in staat dat stukje emotie in de tekeningen te verpakken." Schilders van vroegers Hij gaf daarop het woord aan de kun stenaars. Den Otter: "We zijn heel blij dat we aan het boek mochten mee werken, met al die ontmoetingen en gesprekken." De Vogel vulde aan: "We waren ons heel bewust van de omge ving en van hoe Zevenhuizen veran dert in de loop van de tijd." Hij las een gedicht voor dat hij bij een schilde rij had geschreven en dat ging over vroeger en nu. Zijn woorden sloten mooi aan bij het actieve onderdeel van de middag: beide kunstenaars schilderden hun eigen impressie van een locatie in Zevenhuizen, aan de hand van een schilderij van vroeger. De.Vogel gebruikte als voorbeeld een schilderij van Jo Chr. Van Zuylen en Den Otter had een kijkje op de Dorps straat van Otterspeer als inspiratie bron genomen. Chroniquer De Vogel beschouwt zichzelf als een chroniqueur, die mensen en dingen vast wil leggen: "Als kind van zes liep ik al met een zwart-wit camera rond. Wat ik in Zevenhuizen zie is het teruglopen van de openbare ruimte. Die wordt steeds kleiner, overal staan hekken, groen verdwijnt." Den Otter gaf aan de wereld om haar heen te willen tekenen of schilderen, als iets haar ontroert of boeit. Het verschil tussen het schilderij van toen en de huidige situatie bijvoorbeeld: "Het origineel is schilderachtig en nu zie Kunstenaarsduo verrijkte jubileumboek. je heel veel verkeersborden, reclame, auto's en graffiti. Ik zou nog wel een schilderij hiernaast willen maken, van wat ik een mooie plek in Zevenhuizen vind." Zevenhuizen - De jaarlijkse 'Schar reldrive' van bridgeclub Zevenhui zen was afgelopen zaterdag een groot succes. Maar liefst 126 paren verwisselden deze dag een aantal Keren van locatie voor het spelen van steeds vier ronden bridge. Het mooie weer én de inzet van een aantal plaatselijke ondernemers droegen bij aan het succes. Na het laatst gespeelde spel verzamelden alle spellers zich in Dorpshuis Swan- la, waar de 'rekenkamer' de hele dag alle scores had bijgehouden. Uiteindelijk bleek het koppel S. van der Berg en V. Lammerts met een gemiddelde van 64.34% de hoog ste score behaald te hebben. Op de tweede plaats eindigde het koppel J. Gerrets en C. Lelieveld met 64.26% en derde werd het koppel M. en N. de Wilde met 62.15%. Zevenhuizen - Pianist Jan Vayne is 28 mei de publiekstrekker van het acht ste Lions-Voorjaarsconcert. Het concert, dat begint om 20.00 uur, vindt plaats in de Hervormde Kerk en wordt traditioneel geopend door de burgemeester. Zoals altijd gaat het om een benefietconcert. De op brengst komt dit jaar ten goede aan onder andere hospice IJsselThuis, de Rotterdamse stichting Breath (verbe tering van de leefsituatie voor hulp behoevende kinderen), het normen en waardenprogramma Leefstijl voor lokale basisscholen en een bijdrage voor De Kleine Trompetter voor een overdekt mobiel podium. Anderen die zich die avond laten ho ren, zijn harmonieorkest De Kleine Trompetter en Wivineke Plugge (van de musical Turf). De Hervormde Kerk aan de Dorps straat heeft een beperkt aantal plaat sen van 460. De helft hiervan is al Jan Vayne. ingenomen door liefhebbers. Kaarten kosten 15 euro en zijn verkrijgbaar bij onder andere reisbureau De Zwaluw in Zevenhuizen en bij De Fotoboetiek in Moerkapelle of via Zevenhuizen@ lions.nl. Het programmaboekje wordt begin mei verspreid met Hart van Holland. Zevenhuizen - De leerlingen van groep 8 van basisschool het Rei- gerbos zetten zich in voor een goed doel, de micro kredieten. In het ka der van Day for a Change organise ren zij een voetbal- en skatetoernooi voor woensdag 7 tot en met vrijdag 9 april op het stenen veldje naast voetbalvereniging Groeneweg. Het toernooi is bestemd voor kinderen en jongeren in de leeftijd van 7 tot 16 jaar. Inschrijven kan op dinsdag 6 april van 15.45 tot 17.00 uur. Tij dens het toernooi worden koeken en drinken verkocht voor 50 euro cent per stuk. Tweedehands markt Van zaterdag 10 tot en met maan dag 12 april verkopen de kinderen bij de C1000 allerhande tweede hands spullen, welke in prijs varië ren van 50 eurocent tot 2 euro. Er is ook een tweedehands fiets ter waarde van 25 euro te koop. Voor meer informatie: 06-20181588 (niet tijdens schooluren). De winnaars van de Scharreldrive, de dames S. van der Berg en V. Lammerts.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19