Tennisvereniging Zevensprong opent kinderplein Ran van dar Plaats IJlntaran Veerpont 't Verlaat vaart weer Muziek brengt jong en ouder samen Juffendag HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 31 MAART 2010 TZM 1 verspeelt kans op kampioenschap Zevenhuizen vist uMwiu.plaatsmataren.nl levenhuizen - Het gloednieuwe kinderplein van tennisvereniging Zevensprong op het gelijknamige Sporteiland aan de Zevenhuizerplas werd zaterdag 27 mart officieel geopend. De bezoekers konden ook kennis maken met de nieu- wekunstgrasbanen. Door Marianne Fortuin Peter de Jong, tot begin dit jaar voorzitter van de club, vertelde hoe en waarom het kinderplein tot stand was gekomen: "Een aantal jaren geleden ging het niet zo goed met onze vereniging. Het ledenaantal liep terug en er was achterstallig cjnderhoud. We wilden meer gezin nen binnenhalen, omdat de jeugd de toekomst heeft. Inmiddels heeft het Sporteiland Zevensprong een nieuwe eigenaar. Samen met hem, vrijwilligers en sponsors zijn de ba nen opgeknapt en is dit mooie kin derplein aangelegd. Er komen nog picknickbanken bij en de bestrating moet worden afgerond. Door de lan ge winter heeft het wat langer ge duurd, maar nu is het praktisch klaar. Als de kinderen lekker aan het spe len zijn op het kinderplein of op de speciale kindertennisbaan hiernaast, kun je als ouder je partijtje tennis sen, zonder je zorgen te hoeven Peter de Jong voor het spiksplinternieuwe kinderplein. maken. Kinderen kunnen overigens vanaf vijfjarige leeftijd tennislessen volgen via het programma Tennis- kids. Inmiddels hebben we al vijftig echte kleintjes." Eén van de aanwezige kinderen ver richtte de opening van het Kinder plein, door de aan het speeltoestel opgehangen ballonnen lek te prik ken, waarop direct een flink aantal kinderen het plein in gebruik nam. Huidig voorzitter Berend van der Molen over de club: "We zijn in eer ste instantie een vereniging voor mensen die recreatief tennis willen spelen. We vinden de sfeer en de gezelligheid heel belangrijk, maar uiteraard doen we ook mee aan de competitie. Onze 580 leden komen uit Ommoord, Zevenkamp, Nesse- lande en Nieuwerkerk. Daarvan zijn er 150 jeugdlid. We hebben zeven banen buiten en ook in de hal kan er gespeeld worden. Als het mooi weer is, zitje hier zo vlak bij het water van de Zevenhuizerplas echt geweldig. Mensen zeggen wel eens: het lijkt hier wel een vakantiepark!" Moerkapelle - Het eerste jéugdteam van Tafeltennisvereniging Zeven- huizen-Moerkapelle heeft 28 maart een 10-0 nederlaag geleden. Door omstandigheden waren drie van de vier basisspelers afwezig en moes ten Niels Visser en invaller Kors Vis ser het samen opnemen tegen de koploper, Salamanders 4 uit Wate ringen. Beide spelers zaten dichtbij een gewonnen set, maar verloren in de vijfde game, en uiteindelijk eindigde TZM 1 de wedstrijd zonder punten. Met nog twee wedstrijden te gaan is de kans op het kampioen schap nu feitelijk verkeken. Omdat Kors bij TZM 1 speelde, werd TZM 2 vertegenwoordigd door Martijn Mauritz en Martijn Voorwinden. In de thuiswedstrijd tegen Kwiek 3 uit Waddinxveen slaagden zij er niet in de reguliere 3-0 achterstand kleiner te maken en verloren met 7-3. Testrit Zevenhuizen - De eerste wedstrijd van hengelsportvereniging Zeven- huizen-Moerkapelle werd gehouden op 27 maart in de Oude Rijn bij Ha- zerswoude-Rijndijk. De vangst was matig; 22 deelnemers vingen 31.180 Pram vis. In vak A werd G. Reijm uit Waddinxveen eerste met 5160 pram; tweede werd H. Kok uit Ze venhuizen (4.120) en derde A.van Leeuwen uit Waddinveen (3.070). In vak B werd H. Kraan uit Waddinx veen eerste met 1680 gram, op de tweede plaats eindigde K. Hijnick met 1560 gram en derde werd J. van Dongen uit 13.20 gram. De tweede wedstrijd wordt 10 april gevist in het Balkegat. Vertrek om 6.00 uur vanaf La Baraque. Zevenhuizen - Bij basisschool De Een- dragt werd vrijdag 26 maart de jaar lijkse juffendag gehouden. Het thema was 'circus'. Tijdens juffen- dag wordt de verjaardagen van alle met ouderen en zeer jonge kinderen en de rol die liedjes en muziekactivi- teiten kunnen spelen tijdens contact momenten tussen deze zeer verschil lende leeftijden. De eerste vieren lessen zijn op de woensdagen 7,14, 21 en 28 april van 10.45 uur tot 11.45 uur. De kosten voor de gehele cursus, in clusief liedjes en een dvd met opna mes zijn 30 euro. Opgeven kan via v_gestel@hotmail. com of 0180-632.829 Zevenhuizen - Veerpont 't Verlaat, varende tussen de Zevenhuizer Zoom, vlakbij de Tweemanspolderweg, en het Bleiswijks Verlaat, wordt vanaf donderdag 1 april weer in de vaart genomen. Tijdens het paasweekend kan men daarom weer volop genie ten van een overtochtje met deze 'zonnepont'. Een overtocht met de veerpont vormt een leuke afwisse ling tijdens een wandel- of fietstocht door het recreatiegebied Rottemeren. Op verzoek, en als de drukte het toe laat, wordt ook naar restaurant de Roerdomp gevaren. In april en okto ber vaart de pont alleen in het week end van 11.00 tot 17.55 uur. Vanaf mei tot en met september vaart de pont dagelijks. Laatste afvaart vanaf het Bleiswijkse Verlaat is om 17.30 uur. Een enkele reis kost 0,50 euro. Bij slechte weersomstandigheden vaart de pont niet. Voor meer informatie: www.recreatiegebied-rottemeren.nl. Muziek op schoot. Zevenhuizen In de Zevenster wordt 7 april gestart met Kinderen Ouderen en Muziek (KOM). De lessen worden op video opgenomen en in augustus 2010 vertoond tijdens een presenta tie van muziekpedagoge Magré van Gestel in Beijing. KOM is voor ouders met een baby tussen de zes en veer tien maanden oud en tachtigplus sers. De muziekbijeenkomsten zijn een verlengde van Muziek op schoot. Centraal tijdens de lezing in China van de pedagoge staat het werken Noordelijke dwarsweg 98 Tel. 0180 - 633972 2761 GD Zevenhuizen Mobiel: 06 - 53259575 info@plaatsmotoren.nl Ondertioud Reparatie Verkoop Inkoop Revisie Taxatie Alle merken motoren Ophaalservice juffen van de onderbouw gevierd. En wie jarig is, moet trakteren: er was taart, drinken en snoep. Ter ere van de juffen werd er gezon gen, gedanst en werden spelletjes gedaan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21