Volksliederen, gras en skispringen bij De Mond Vol 0K HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 31 MAART 2010 23 .'U' U> (U1 'Ui iJn\ r - .v n\ r - V r-om\\ Zevenhuizen - Geen bomvolle zaal, maar wel een hoop gezelligheid. Hans Sytsema zag de ietwat teleurstellende opkomst van de positieve kant. "Ik zie een aan'tal lege stoelen. Dat geeft niet, het gaat niet om kwantiteit, maar om kwaliteit.Iedere aflevering van De Mond vol begint met een door hem geleid spelletje 'neuzen tellenen dat was zondag 28 maart niet anders. Door Geertrude Verweij Vragen over de naam van de culturele vereniging in Zevenhuizen (üe Zeven Mu zen), het aantal soorten grassen (8000), de vroegere functie van de Hoofdweg (Rijks weg), de wethouder van financiën (Tamara Venrooy) en het wereldrecord skischans springen passeerden de revue. Vervolgens rapte rapper Pietah de onderwerpen die in de show besproken zouden worden aan elkaar. Na dit opwarmertje schoven vaste presentator Geert van der Burg en zijn gasten aan tafel. Van der Burg werd deze keer bijgestaan door Losse Lip Lucas Tak, die eerder als gast aan tafel in de show verscheen naar aanleiding van zijn optre den als weerman in de radioshow van Giel Beelen. Na afloop liet Geert weten zeer tevreden te zijn over' zijn jonge sidekick, die een aantal verrassende vragen stelde. Eerste gast aan tafel was Lia Luijendijk uit Moordrecht, die het volkslied voor de ge meente Zuidpias schreef. Of eigenlijk één van de drie volksliederen, want tijdens de festiviteiten in de aanloop naar de fusie bleek iedere voormalige gemeente zijn ei gen volkslied geschreven te hebben. Luij endijk schreef voor de musical Touw alle liedteksten. Het volkslied was een aanpas sing van een van deze liederen. "Mijn in spiratiebronnen waren de dorpen zelf. Hoe zien ze eruit, wat is de historie en waarmee is het dorp bekend geworden? Dat heb ik gebruikt in de tekst." Het lied dat Luijendijk schreef, was een aanpassing van een lied in de musical Touw. Ze gaf toe dat de melodie daarom misschien wel wat lastig was. Op de vraag of ze vond dat haar lied gekozen moest worden als het enige volkslied antwoordde ze bescheiden: "Dat is niet aan mij, maar aan de gemeente. Het zou wel leuk zijn als veel meer mensen hét kenden. Een offici ële status hoeft van mij niet." In zijn gesproken column Goed gebekt hekelde Gerard Baaij de poging van het nieuwe gemeentebestuur om de bewo ners bij het beleid te betrekken. "Tijdens de dorpsdagen stellen de raadsleden zich beschikbaar als ophaaldienst. Niet van huisvuil of oud papier, maar van verlang en ideeënlijstjes. Als ze die hebben, trekken ze zich terug in hun holen en moeten wij maar afwachten wat ze er mee doen. Als we niet tevreden zijn, mogen we tijdens de volgende dorpsdagen weer een briefje inleveren." Guus Hiddink Rozenkweker Nico van Vuuren was de tweede gast aan tafel. Hij houdt zich naast de rozen vooral bezig met gras. "Het idee begon eenvoudig. Bij Be Fair zei iemand dat alles zou veranderen in kunstgras omdat het zoveel sterker is. Ik zei toen: al moet ik gras laten groeien in de woestijn, dan kan ik het, dus kan ik het zeker in een Jeugdige muzikanten. Zuidplas-volkslied van haar hand. Springer van hoog niveau. voetbalstadion." Na een aantal jaren experimenteren en ontwikkelen was het PSV stadion de eerste grote klant. "Guus Hiddink heeft mij opgezocht en vroeg of ik het aandurfde. Niemand kon het oplossen." Van Vuuren kon het wel en heeft inmid dels in binnen- en buitenland de grasmat ten verzorgd. Het bedrijf heet Stadion Grow Lighting, maar het gaat niet alleen om verlichting. "Het is een totaal groeiconcept. Licht is een belangrijke schakel, maar we kwamen er al snel achter dat er meer factoren een rol spelen." Ook voor het komende WK hoopt SGL een aantal grasmatten te verzorgen. "Een op dracht is al binnen, ik verwacht er de ko mende weken nog meer." Het muzikale intermezzo werd verzorgd door twee jonge muzikanten. De twaalf jarige Jake Schensema uit Moordrecht speelt vier jaar gitaar. "Ik ben begonnen op een akoestische gitaar, maar nu speel ik ook elektrisch." Zijn zestienjarige zus Joy speelt acht jaar viool en speelt mee in een orkest in Den Haag. Toch wil ze niet naar het conservatorium. "Ik vind het erg leuk, maar ik wil er niet mijn beroep van ma ken." Samen speelden ze een nummer van Carlos Santana, Oye como va. Olympiër? De laatste gast aan tafel was Wendy Vuik. Zij beoefent een sport die in ons vlakke landje niet erg populair is "Ik doe aan skispringen. Ik ben er in Nederland mee in aanraking gekomen. Zes jaar geleden maakte ik mijn eerste sprong in Berg- schenhoek." Inmiddels springt ze op hoog niveau en hoopt ze aan de volgende Olym pische Winterspelen mee te kunnen doen. "Ik train heel veel en doe mee aan wed strijden in het buitenland. Mijn topsnel heid is 99,99 kilometer per uur, ik haal net de honderd niet. Het gewicht speelt een belangrijke rol. Dat wordt heel ingewikkeld berekend, maar het komt erop neer datje zo licht mogelijk moet blijven." Toch is het meedoen aan de Olympische Spelen niet alleen afhankelijk van haar ei gen prestaties. "Skispringen voor vrouwen is nog geen of ficiële Olympische discipline. In Vancouver is daar hard voor gedemonstreerd, dus ik hoop dat ze het voor elkaar krijgen." Op de vraag of Nederland wel mee moet willen doen aan een dergelijke sport die in ons eigen land nauwelijks beoefent kan wor den antwoordt Vuik weloverwogen: "Ja. Je ziet bij de wedstrijden zoveel verschillende De neuzenteller. Guus Hiddink durfde het met hem aan. landen, ook landen waarvan je het niet verwacht. Het is juist heel speciaal dat alle landen in de wereld zo bij elkaar komen om een leuke wedstrijd neer te zetten." Hoewel er deze keer geen kok aanwezig was, werd de show traditioneel afgesloten met een paar lekkere hapjes. Ook werd er nog even vooruitgekeken naar de volgende show, die op 25 april zal plaatsvinden. "We hopen dan onder andere burgemees ter Bonthuis aan tafel te mogen verwel komen." Filmpje? www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23