ia5ïrai!l«Sï3?l Mevrouw Verkaik viert honderdste verjaardag Lezing Anastasia in bibliotheek Straatspeeldag bij Montessori school Op onderzoek in de natuur Paaseieren zoeken in Essepark - HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 31 MAART 2010 Laatste oecumenische avondgebed Big Apple toernooi ROND PASEN Aangepaste openings tijden bibliotheek Door Marianne Fortuin Nieuwer kerk aan den Ussel - Me- I vrouw Verkaik-Both werd op 26 j maart honderd jaar. Burgemeester uhdré Bonthuis kwam haar felicite ren en bood haar een boekje over de geschiedenis van Nieuwerkerk aan. Mevrouw is een echte Nieuwerkerkse. Ze heeft tot tien jaar geleden op de 's-Gravenweg gewoond. Haar man was timmerman: "Ja, en een goeie vakman ook, want ze vroegen altijd naar hem!" Het huis aan de 's-Qra- venweg was veel te groot geworden. Ze woont nu in het noodgebouw van Zorgcentrum 'Chrysanthemum en hoopt binnenkort naar het nieuwe gebouw te verhuizen. "Ja, ik zal blij •zijn als mijn bed dan niet meer in de kamer staat, want dat vind ik maar jniks." Met de burgemeester voerde ze een .geanimeerd gesprek over de 's-Gra venweg en over de nieuwe gemeente Zuidpias: "U heeft wel een zware baan nu, met die nieuwe gemeente. Klopt het dat u tijdelijk burgemeester van iZuidpias bent?" Bonthuis reageerde daarop bevestigend en gaf aan, dat zij ook nog kon solliciteren. Mevrouw Verkaik: "Nou, dat zou wat zijn!" Ze leest de krant en is goed op de hoogte van allerlei zaken. Ook weet Nieuwerkerk aan den Ussel - De bibliotheek is gesloten op vrijdag 2 april (Goede Vrijdag), zaterdag 3 april (Stille Zaterdag), maandag 5 apri! (tweede paasdag), vrijdag 30 april (Koninginnedag) en za terdag 1 mei. Nieuwerkerk aan den Ussel - In kerkgebouw De Bron vindt van avond, woensdag 31 maart, om 21.30 uur het laatste oecume nische avondgebed plaats in de tijd voor Pasen. De viering, met als thema 'Wat moet ik doen?' en kernwoord 'doorgeven', is voor bereid door een werkgroep met leden uit de Rooms-Katholieke St Josephparochie en de Protes tantse Gemeente te Nieuwerkerk aan den Ussel. ledereen is wel kom. Nieuwerkerk aan den Ussel - Vier teams vertrokken afgelopen weekend met een groente- en fruitpakket van het terrein van Jeu de Boules Club Nieuwerkerk. Zij waren de winnaars van het groente en fruittoernooi. De winnaar van poule B is het team de Graaf - Vis. In poule A bleven uiteindelijk drie teams over die de eerste plaats met el kaar moesten delen: Peter Troost met Ron Bakker, Bas Oosterom met Louise Jarings en Arie van de Berg samen met Wim Zwang. De spelers die niets wonnen, kre gen een uithuil pakket mee in de vorm een pakket uien. Nieuwerkerk aan den Ussel - Leerlin gen van de groepen vijf en zes van basisschool Prins Willem Alexander gingen vorige week op onderzoek in het veenweidegebied rondom het dorp. Deze natuurles werd georgani seerd door Watersnip natuuractivitei- ten. Nadat de kinderen zich op school verdiept hadden in het ontstaan van het weidelandschap in het Groene Hart gingen zij de natuur in om zelf verschillende waarnemingen te doen. Er werd gegraven om bodemdiertjes te bekijken en met verrekijkers ge speurd naar vogels die in lentetijd te bewonderen zijn. "Ongelooflijk, dat ik honderd geworden ben. ze prima haar zegje te doen. Bont huis: "Ik heb gemerkt, dat mensen die goed hun woordje kunnen doen, meestal oud worden." De moeder van mevrouw is 105 geworden en de burgemeester vraagt of ze denkt ook zo oud te worden. Mevrouw: "Er is er één die mij bewaart en daar heb ik vertrouwen in. Daar ga ik mee ver der." Soep met balletjes "Mevrouw heeft twee dochters, vier kleinkinderen en zeven achterklein kinderen, waarvan de oudste tien en de jongste drie jaar is. Ze vindt zich zelf een gezegend mens. "Ongeloof lijk, dat ik honderd geworden ben, en dat ik nog goed ben. Wat kleine mankementjes, maar dat hoort er bij. Ik heb twee hele goede dochters, die alles voor me doen, net als mijn schoonzoons. Daar geniet ik van. En van de kleinkinderen en achterklein kinderen. Die komen vanmiddag op bezoek. Dat is wel even druk. Ik heb niet veel familieleden, maar als die komen en we gaan gezamenlijk eten, geniet ik ook zo. Wel de Hollandse pot, bijvoorbeeld zo'n eigengemaakte soep met balletjes." Nieuwerkerk aan den Ussel Herv.Gem. Oude -Kerk vrijdag 2 april 19.30 uur ds. G. Lustig; zon dag 4 april 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. H.C. Marchand; Herv.Gem. Nieuwe kerk vrijdag 2 april 19.30 uur ds. H.C. Mar chand; zondag 4 april 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. J. Reijm. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum zondag 4 april 9.30 uur ds. F.P. Treep m.m.v. Anthem. Prot.Gem. De Bron vrijdag 2 april 19.30 uur ds. GJ. Robbemond; zaterdag 3 april 22.00 uur mw.ds. M. Verschoor; zondag 4 april 10.00 uur ds. GJ. Robbemond. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring vrijdag 2 april 19.30 uur ds. W. de Groot; zondag 4 april 9.30 en 16.30 uur ds. W. de Groot. Nieuwerkerk aan den Ussel - Malcolm MacEwan geeft donderdag 15 april een lezing over de controverse rond Anastasia, de jongste dochter van de Tsaar, en Lenin als Duitse huurling. De lezing wordt gehouden in de bibliotheek en begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. Zonder proces werden de Tsaar en zijn gezin vermoord door de Bolsje wieken. Een vrouw heeft zestig jaar lang beweerd Anastasia te zijn, die de moordpartij overleefde. MacEwan, afkomstig uit de buurt van Edinburgh en al jaren wonend in - Nederland, gaat in zijn lezing in op de wendingen van een zeer complex verhaal. Hij laat zien dat de gebeur tenissen in 1917 belangrijke inzichten brengen in haar identiteit. Hij geeft een beschrijving van vondsten die de toedracht duidelijk maken rond de bolsjewiekrevolutie die leidde tot een communistisch terreurregime. Opmerkelijk daarbij is dat uit Duitse archieven, die gevonden zijn na de Tweede Wereld Oorlog, blijkt dat Lenin en de extreem links Bolsjewiek partij geld en andere hulpmiddelen hebben ontvangen van de Duitse regering. Ondeugende koppies tijdens de straatspeeldag van vorig jaar. Nieuwerkerk aan den Ussel - Veilig Verkeer Nederland heeft de datum van de landelijke straatspeeldag ver plaatst van 9 naar woensdag 2 juni. Dit jaar organiseert Stichting Jeugd werk Zuidpias in samenwerking met Speeltuinvereniging IJsselkids de straatspeeldag bij de Montessori school. De directe omgeving van de school wordt deze dag omgetoverd tot een spelletjesparadijs met vele spelletjes, een springkussen, een pannakooi en een verkeersplein met skelters, steps en fietsen. Ook kunnen kinderen geschminkt worden. Extra hulp De organisatie kan deze dag rekenen op extra hulp van 21 leerlingen uit de tweede klas van het Comeniuscollege en van 12 leerlingen van de Gerefor meerde Scholengemeenschap Rand stad. De jongeren zullen helpen bij het op- en afbouwen van alle acti viteiten en bij de begeleiding van de spelletjes. Nieuwerkerk aan den Ussel - Kinde- I ren in de leeftijd tot 12 jaar zijn op tweede paasdag, maandag 5 april, tussen 11.00 en 15.00 uur welkom in het Essepark om te zoeken naar ei eren die de paashaas daar verstopt heeft. De gevonden eieren kunnen vervolgens geverfd worden. Tegen betaling van 0,50 euro kunnen de kinderen zich deze dag ook laten schminken. Fototoestel meenemen, want de Paashaas gaat graag met de kinderen op de foto. Voor meer informatie: 06-10798851 of info.vedj@gmail.com.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25