Zestig jaar getrouwd: 'dat hebben we weer gehaald' Speeltuin al na paar jaar aan uitbreiding toe HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 31 MAART 2010 27 Paasrit Skymasters Knutseldame fe Nieuwer kerk aan den IJssel - Bur gemeester Bonthuis ging afgelopen maandag op bezoek bij de heer en mevrouw van Dijk-Heijnen om hen te feliciteren met hun zestigjarig huwe lijk. Hij bood hen een boekje aan over de geschiedenis van Nieuwerkerk. Door Marianne Fortuin Het echtpaar heeft het feest afgelo pen zondag al met een brunch ge vierd en verwachtte maandag geen gasten meer. Hun twee zoons, één van de twee schoondochters en twee van de zeven kleinkinderen kwamen hen maa.ndag toch nog verrassen met een bezoekje. Meneer is in Rotterdam-Kralingen geboren, mevrouw in Rotterdam- Zuid. Na hun trouwen hebben ze 7,5 jaar ingewoond bij de ouders van meneer. Ze woonden in de Gouw straat in Charlois en op de Koppeldijk in IJsselmonde en ruim dertig jaar geleden zijn ze naar hun huidige wo ning in Nieuwerkerk verhuisd. Me vrouw: "Nieuwerkerk was toen nog klein, ledereen groette je op straat. Hoewel dat veranderd is, zou ik niet meer terug willen naar Rotterdam." Andere tijden Meneer is zijn werkzame leven be gonnen bij een bedrijf in kozijnen en deuren. Daarna heeft hij in Schiedam op een scheepswerf gewerkt: "Ja, dat waren andere tijden. Het was zwaar en vuil werk. Soms kon ik mijn overall rechtop neerzetten, zo vies was die Burgemeester Bonthuis bijeen diamanten bruiloft. dan. Tegenwoordig heb je allerlei be schermingsmiddelen en mag je niet zo zwaar meer tillen. Dat hadden we in mijn tijd moeten hebben." De laatste jaren vóór zijn pensioen werkte hij als ingehuurde onder- houdsman voor de PTT en plaatste hij onder andere brievenbussen. Mevrouw heeft 22 jaar op de vitra ge-afdeling van Termeulen gewerkt: "Mijn moeder heeft nooit geaccep teerd dat ik ging werken, dat kon in die tijd helemaal niet. Ik zette de spullen voor het avondeten alvast klaar en wie het eerste thuis was, ging koken." Ondanks hun drukke bestaan had het echtpaar tijd voor hobby's: meneer is vijftig jaar lid geweest van een to neelvereniging, waar hij toneel speel de en regisseerde. Zijn vrouw trad op als souffleuse. Ook heeft ze ontzet tend veel gebreid. Meneer steekt ook nu nog graag de handen uit de mouwen en maakt dan bijvoorbeeld windwijzers. Meneer besluit met de woorden: "Het is echt een feestdag. Ziezo, meid, dat hebben we weer gehaald." Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto mobielclub A.M.C. The Skymasters organiseert voor donderdag 1 april haar traditionele Paasrit. De rit wordt gereden in de omgeving van Nieu werkerk. Na afloop is er een rad van avontuur waarbij diverse prijzen te winnen zijn. Voor diegene die eens kennis wil len maken met een autopuzzelrit is er een beginnersreglement in de C-klasse. Voorafgaand wordt er uit leg gegeven omtrent het rijden van een puzzelrit. Voor nieuwkomers is de eerste rit gratis. Voor de A en B- klassers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrijven kan op de avond zelf tussen 19.45 en 20.15 uur in Sportcomplex Parkzoom aan de lersestraat 15. Voor meer informatie: 0182-374106 of www.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Barbera Stam is gestopt met haar vrijwilli gerswerk, waar zij knutselde met kin deren, bij de St. VEDJ. De andere knutseldames gaan door met het verzorgen van de middagen voor kinderen, die duren van 14.00 uur tot 16.00 uur. Het fröbelen ge beurt op locatie Con Musica aan de Sportpark Dorrestein 5. De entree bedraagt 2,50 euro. Opgeven voor de knutselmiddag: info.vedj@gmail.com of 06-14606126. we dit niet bij de speeltuin zouden mogen trekken. We kunnen hier vier speeltoestellen op kwijt, zoals een klimnet, een slingerschommel, een dubbele hoogwip en een vliegende draaimolen." Bekostiging Voor de bekostiging van deze uit breiding probeert de Speeltuinver eniging zelf te zorgen. "We krijgen een vaste subsidie van de gemeente en daarnaast zijn we aangewezen op de winst uit de kaartverkoop en de Nieuwerkerk aan den IJssel - Het gaat erg goed met de speeltuin de IJssel kids in Nieuwerkerk. In het tweede jaar heeft deze al negentienduizend bezoekers getrokken. Een uitbreiding lijkt hierdoor niet onmogelijk. De vereniging wil zelf proberen de uitbreiding te bekostigen. Door Marlonneke Willemsen De Stichting hoopt dit aantal nog te kunnen overtreffen, want ook dit sei zoen gaat het erg goed; de afgelopen weken waren er op woensdagmid dag bijna driehonderd kinderen in de speeltuin. Voorzitster Nel van Rijn hoopt dat de speeltuin binnenkort kan uitbreiden. "We willen op het braakliggende stukje grond naast de speeltuin graag vier toestellen voor oudere kinderen neerzetten." Zonde Enige tijd geleden heeft het bestuur een brief gestuurd aan de gemeente over het braakliggende stukje grond tussen de speeltuin en het naastge legen voetbalveldje. Dit zou volgens Van Rijn ideaal zijn als uitbreidings ruimte. "Sinds november hebben we een nieuw gedeelte aan ons kasteel gebouwd, met twee torens en een aantal klimtoestellen en een kruip- buis. Dit is eigenlijk voor wat oudere kinderen bedoeld, maar je ziet dat de kleintjes hier ook al veel gebruik van maken. We missen dus nog echt toestellen voor kinderen van acht tot veertien jaar oud. Naast de speeltuin ligt een strook gras, waar nu veel honden op worden uitgelaten. Het is zonde dat dit stukje grond braak ligt, dus hebben we een brief aan de gemeente gestuurd met de vraag of horeca-opbrengsten. Een los kaartje voor de speeltuin kost 50 cent en daarnaast hebben we ook abonne menten van 17,50 euro voor één kind per gezin en 25 euro voor een gezin met meerdere kinderen. De ouders mogen gratis naar binnen." Naast de speeltuin is de vereniging ook betrokken bij verschillende eve nementen in Nieuwerkerk. De vrijwil ligers helpen bij de organisatie van de straatspeeldag, de speeltuin doet mee aan de jeugdvakantieweek, in de zomer is een speciale speeltuin dag en met Pasen krijgt de speeltuin bezoek van de paashaas en worden er verschillende activiteiten georga niseerd. Heinde en verre De bezoekers van de speeltuin ko men volgens van Rijn maar voor een deel uit Nieuwerkerk. "Ze komen echt van heinde en verre naar onze speeltuin. We hebben bezoekers uit Zevenhuizen, Moordrecht, Capelle en Nesselande, maar ook uit Gouda en Rotterdam. Ik vraag wel eens waar om de mensen dan toch naar onze speeltuin komen en ik krijg dan vaak het antwoord dat ze het hier veel veiliger en schoner vinden dan in an dere speeltuinen. Dat vind ik wel een groot compliment. Doordat we aan een doorgaande weg liggen, krijgen we ook wel eens bezoekers uit de rest van Nederland, die onderweg stop pen om nog even naar de speeltuin te gaan." Ondanks het grote aantal bezoekers wil van Rijn voorlopig nog geen kin deren weigeren. "Mensen vragen wel eens of we een stop hebben bij een maximaal aantal kinderen, maar dat hebben we niet. leder kind is hier welkom en ze kunnen er allemaal in. Daarom willen we ook graag uitbrei den, zodat we iedereen kwijt kunnen en alle kinderen naar onze speeltuin kunnen komen." Speeltuin de IJsselkids is elke dag ge opend van 13.00 tot 17.30 uur en in het weekend en in de vakanties van 10.00 tot 17.00 uur. In de even weken is er op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur een speciale peuterochtend. Speeltuin de IJsselkids.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27