Wie zichtbaar mooier van het eigen huis wil genieten, gaat naar B&K Zonwering en Buitenleven in Moordrecht Pasen is de belangrijkste christelijke feestdag Paaseieren zoeken op website Zuidpias Actief Daar vindt u o.a.: Buitenzonwering Terrasoverkappingen Rolluiken Sereens Horren Markiezen Buitenkeukens Parasols Tuinmeubelen (zelf samen te stellen uit 25 kleuren en stoffen zonder meerprijs) Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u kennismaken met onze nieuwe collectie 40 HART VAN HOLLAND PAASSPECIAL 31 MAART 2010 Zuidpias - De paashaas verstopt tegenwoordig niet alleen eieren in tuinen, maar hij heeft dit jaar ook een flink aantal eieren ver stopt op de website van Zuidpias Actief. Via een speurtocht over de hele site kunnen alle eieren bij el kaar gezocht worden. Elk ei heeft een letter en met de gevonden letters kan dan weer een slagzin gemaakt worden. Voor de leukste slagzin ligt er een prijs klaar. De eieren zijn te vinden op www.zuidplasactief.nl. il 7 NIEUWERKERK JAAN DEN USSEL Pasen is de belangrijkste christelijke feestdag. Het christendom is met name gebaseerd op het ren. Boeren beschouwden eieren als een kiem Men viert de opstanding van Jezus uit de dood leven en lijden en de opstanding uit de dood van kracht. Ze begroeven ze in hun velden nadat hij op Goede Vrijdag gestorven is. van Jezus Christus. Pasen was vroeger ook een opdat ze hun kracht op de bodem over zouden Christenen herdenken met Pasen de herrijzenis seizoensgebonden landbouwfeest. Het mar- brengen en voor een goede oogst zouden zor- van Jezus uit het graf, op de derde dag na zijn keerde het begin van de lente en het einde van gen. Later dienden de eieren voor de katholie- kruisiging. In veel kerken wordt in de nacht een tijd van schaarste, die heerste als de voor- ken ook om na de veertigdaagse vastenperiode van Stille Zaterdag op Paaszondag een wake raden van de winter opraakten. die na de viering van carnaval begon) weer gehouden. Aan het einde van deze wake wordt Veel paasgebruiken zijn afgeleid van dit niet- op krachten te komen. Met Palmpasen werden de Paasdag met feestelijk gezang begroet. christelijke lentefeest, zoals het rapen van eie- de eieren ingezameld.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 40