SO Natural wordt Orchids Et SO Cocktails en High Tea in 't Blok Meer controles afvaltoerisme Winst bij de Maasstad Jazz bij Witrussische logeetjes maken kennis Muziek Et Zo met Nederland u uyyj] HART VAN HOLLAND REGIO 31 MAART 2010 43 Bibliotheek verbetert service met zelfbediening Activiteiten voor 55+ in Chrysanthemum Door Marlonneke Willemsen Moerkapelle - "H/e hebben orchideeën en ook nog een aantal aanverwante producten, dus leek ons Orchids Et SO wel een toepasselijke naam." Tijdens Kom in de Kas onthulde Martin Smaal, samen met zijn broers André en Hans, de nieuwe naam van de winkel van orchideeënkwekerijSO Natural. Wat begonnen is als een presentatie- ruimte voor de buitenlandse klanten, is al snel uitgegroeid tot een heuse winkel, waar op vrijdag en zaterdag ook consumenten verschillende soor ten orchideeën en arrangementen kunnen kopen. In de toekomst wil het bedrijf de ac tiviteiten gaan uitbreiden met andere producten en workshops. Dus echt Orchids Et SO. Zuidpias - Er moet strenger worden opgetreden en meer gecontroleerd tegen afvaltoerisme. Dat is gekomen uit het overleg tussen wethouder Arjen Hazele- bach (Zuidpias) en wethouder Joost Eerdmans (Capelle aan den IJssel). Nieuwerkerk aan den IJssel - Cock tails maken of een High Tea organise ren; beide activiteiten, bestemd voor jongeren van 12 tot en met 16 jaar, zijn mogelijk in 't Blok en worden verzorgd door Mireille Westerduin. In de cursus 'Cocktails maken', gaan jongeren aan de slag met alcoholvrije cocktails. Naast vruchtencocktails komen ook milkshakes'en smoothies aan bod. De cursus vindt plaats op maandag 26 april, 17 mei, 21 en 28 juni van 18.30 tot 20.30 uur. De kos- Nieuwerkerk aan den IJssel - Peter Troost en Arie van den Berg hebben woensdag 24 maart een NJBB-toer- nooi gewonnen bij Jeu de Boulesclub de Maasstad in Rotterdam. De spelers van Nieuwerkerk wonnen ten bedragen 12,- euro. De 'High Tea' is tegenwoordig erg populair in Nederland. Lijkt het jou leuk om samen met je vrienden en vriendinnen een High Tea klaar te maken en het daarna gezellig op te eten? Doe dan mee met de workshop die plaatsvindt op dinsdag 13 en 20 april van 16.00 uur tot 18.00 uur. De kosten bedragen 6,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: anton@jeugdwerkzuidplas.nl of 0180-315381. alle vijf partijen. Er deden 26 teams uit de rand stad mee. Er zijn vijf wedstrijden gespeeld; het resultaat: 13-5; 13- 7; 13-2; 13-4 en 13-0. Een saldo van +47. Buitengewoon opsporingsambte naren van beide gemeenten gaan samen optrekken in het steekproefs gewijs controleren van populaire dumpplekken in Capelle. Wie betrapt wordt, kan rekenen op een boete. Eerdmans overweegt een rekening aan de gemeente Zuidpias te sturen voor de gemaakte kosten van de af- valdumping. "Als dat gebeurt, zal ik daar kennis van nemen. In de discus sie met de raad over het afvalsysteem voor de gehele gemeente Zuidpias zullen we ook de nadelen van het sy steem met de blauwe zak bespreken", aldus Hazelebach. De bedoeling is dat alle Zuidplassenaren vanaf 2012 op dezelfde manier hun afval inza melen. "Ik ben blij met de steun en inzet van Zuidpias. Ik hoop dat de betaalde blauwe zak verdwijnt. Dan is strenge handhaving niet meer nodig", rea geerde de wethouder van Capelle hierop. Blauwe zak In Nieuwerkerk aan den IJssel wordt afval ingezameld via het systeem met huisvuilzakken, waaronder de blauwe zak. Inwoners betalen voor iedere blauwe afvalzak voor restafval 1 euro per stuk. Inwoners en bestuur ders van Capelle aan den IJssel mer ken dat niet alle Nieuwerkerkers via blauwe afvalzakken afval aanbieden, maar het illegaal in de buurgemeente achterlaten. Nesselande - Xandra Willis treedt zondag 18 april op in de theaterzaal van de Kristal tijdens Muziek Et Zo. Vanaf 14.00 uur brengt Willis, bege leid door twee musici 'toegankelijke jazz' ten gehore. De entree bedraagt 7,- euro (Rotter dampashouders 4,55 euro)._Kaarten zijn verkrijgbaar bij de balie of in het NessCafé. Het Nesscafé is op 18 april in verband met de soepzondag ge opend van 13.00 tot 17.00 uur. Voor méér informatie: 010- 2862760. Nesselande - De Witrussische kinderen die bij gastgezinnen verblijven in Nesselande Zevenkamp en Ommoord doen zich tegoed aan alles wat de gezinnen en Nederland te bieden hebben. Zij gaan keurig naar school, maar op vrije mo menten doen zij Madurodam aan, brengen een bezoek aan de'kapper en mogen kennismaken met de Hollandse kroket en frikadel. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de plaatselijke vestiging van biblio theek de Groene Venen gaat men vanaf zaterdag 24 april werken met zelfbedieningsautomaten. Door invoering van het zelfbedie ningssysteem, kan de bibliotheek de klant nog beter van dienst zijn. De klanten kunnen materialen snel en eenvoudig via een computer lenen en terugbrengen, waarbij zij, indien nodig,, worden geassisteerd door een medewerker. Door de zelfbediening is de privacy van de klant meer gewaarborgd. Een deel van de collectie van de bibliotheek zal op een andere manier gepre senteerd worden, waardoor kiezen uit het aanbod nog gemakkelijker wordt. Bibliotheek tijdelijk gesloten In verband met de installatie van de apparatuur en de herinrichting van de bibliotheek is deze geslot'én van maandag 19 tot en met vrij dag 23 april. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen. nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorg centrum Chrysanthemum organi seert voor de maand april divetse activiteiten voor alle 55-plussers uit de gemeente. Creatief Op creatief gebied kan men op de maandagochtend van 9.45 tot 11.45 uur boetseren en op de maandagmiddag kunnen belang stellenden van 14.00 tot 16.00 uur komen handwerken (beide activi teiten niet op de 19e in verband met verhuizing naar de Meandelj. Bewegen 'Beter bewegen' kan op de mm'A- dagmiddag van 14.00 tot 14.45 uur onder leiding van fysiothera peut Rob Schonk (niet op de 19e), en voor iedere dinsdagmiddag staat een volksdansles op het pro gramma (niet op de 20e in verband met de verhuizing). Meedoen aan het populaire zitdansen kan op donderdag 8 april om 14.00 uiy. Bijbelkring en meditatief moment Op woensdag 7 april om 16.00 uur is er Bijbelkring; het gebruikelijke meditatief moment komt voorlo pig tot na de verhuizing te verval len. Bingo en zingen Om de week op de donderdag is er om 14.00 uur bingo; in verband met de verhuizing in april alleen op 15 april. Op de woensdagmid dag kan men om 14.00 uur mee doen aan het zanguurtje, waarbij onder meer oud-Hollandse liedjes meegezongen kunnen worden. Al leen luisteren kan natuurlijk ook. Voor meer informatie over alle ac tiviteiten: aan de receptie van het zorgcentrum aan de Boslaan 1 of op 0180-333777. orcKids so...

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 43