aïïïïM Passie- en Paasconcert in Verrijzeniskerk Kinderatelier in de Kristal Sportief in Nesselande Paasspeurtocht en karaoke Onderweg naar Pasen Lydia Schippers presenteert parels van participatie Ï1 UW TREKHAKEN SPECIALIST HART VAN HOLLAND NESSELANDE 31 MAART 2010 47 Babyspreekuur in Kristal ROND PASEN Vanaf 475,- Vanaf 382,- Mazda 2 HB 5 drs. Vanaf 417,- Vanaf 449,- Vanaf 418,- Vanaf 465,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. betrehhen Nesselande - Het Christelijk Man nenkoor Prins Alexander verzorgt dit jaar voor het eerst in haar geschiede nis een concert met passie- en paas- muziek. Het optreden vindt plaats op dinsdag 30 maart om 20.00 uur in de Verrijzeniskerk aan de Springer straat 340. Onder leiding van Arjan Breukhoven brengt het koor in het eerste gedeelte van het concert een programma van Passiemuziek. Na de overdenking door ds. Van Velzen uit Blaricum worden diverse Paaslie- deren ten gehore gebracht. Mede werking wordt voorts verleend door sopraan Anneke Bliek-Monsma, door Lydia van Mourik op fluit en door Arie van der Vlist op het orgel. De toegang bedraagt 4,- euro; vrienden van het koor betalen 3,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van het koor of via 010-4219454. Nesselande - De Kristal start woens dag 7 april een kinderatelier. Kinderen van vier tot negen jaar kunnen iedere woensdagmiddag hun artistieke cre ativiteit loslaten op knutselopdrach- ten. De activiteit vindt plaats vanaf 13.30 tot 15.00 uur in de Kristal aan de Cypruslaan 404. De eerste keer gaan de deelnemers bloempotjes be schilderen. De kosten voor deelnema bedragen 2,- euro per keer. Voor meer informatie: 010-2862760. Nesselande - In, of vanuit De Kristal, worden diverse sportieve activiteiten georganiseerd. Op de maandag kan men van 13.00 tot 15.00 uur meedoen aan het zoge naamde 'Koersbal', een variant op jeu de boules. Elke dinsdag gaat vanuit De Kristal een groep Nordic Walkers op.pad. De benodigde stokken, poles genoemd, kunnen geleend worden. Binnenkort zal voorts gestart wor- Nesselande - Kinderen kunnen eer- hun ouders beginnen aan een karao- ste paasdag (zondag 4 april) speuren naar paaseieren. De zoektocht start om 14.00 uur bij De Kristal. Wanneer alle verstopte eieren ge vonden zijn, kunnen kinderen met kewedstrijd. Dit is vanaf 16.00 uur en kost 2 euro. De middag in De Kristal is bedoeld van kineren van zes tot en met tien jaar oud. Informatie: 010-286.27.60. Nesselande - De Kerk in Nesselande organiseert in de Stille Week, van maandag 29 maart tot en met vrijdag 2 april, een aantal bijeenkomsten, zo genaamde Vespers, met als thema 'Onderweg naar Pasen'. Een vesper is een korte dienst waarin veel aan dacht is voor gebed, meditatieve mo menten en muziek. De vespers begin nen om 19.30 uur en vinden plaats in de Brede School, De Knoop, aan de Robert van 't Hoffstraat 10. den met 'veilig fietsen', bestemd voor mensen die al langere tijd niet op de fiets gezeten hebben of die rekening moeten houden met een lichamelijke beperking. Voor deze activiteit kan men zich aanmelden via tineke.van- denberg@buurtwerk-alexander.nl. Voor meer informatie: op werkdagen tussen 9.30 en 16.30 uur aan de balie van De Kristal aan de Cypruslaan 404 of op 010-2862760. Op Stille Zaterdag, 3 april, is er een meditatief moment aan de Zeven- huizerplas met aansluitend een korte wandeling, gevolgd door koffie, thee of limonade. Verzameld wordt om 9.00 uur bij de parkeerplaats aan de Middenweg. De Paasviering vindt plaats op zon dag 4 april om 10.00 uur in de De Knoop van de Brede School. Voor meer informatie: www.kerkinnesselande.net. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande houden zaterdag 3 april van 9.00 tot 11.00 uur het maande lijkse babyspreekuur in De Kristal aan de Cypruslaan 402. Zo nodig wordt men met de baby doorverwezen naar andere disciplines. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 010-2229746, 010-2229742 of www.fysiothera- pieinnesselande.nl. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) n.n.b. Kijk op www.trekhaken.nl VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Bwj. juni 2003 Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 Nesselande - In het bedrijfsleven, en daarbuiten, is participatie een belangrijk begrip. Participatie en betrokkenheid van de werknemers bij hun werk en or ganisatie is niet alleen belangrijk voor de werknemers zelf, ook voor hun ma nagers. Lydia Schippers heeft heel wat ervaring met het onderwerp. Na haar studie economische sociologie en niet-westerse sociologie aan het Erasmus, werkte ze ondermeer als reisleider in Azië, personeelsfunctionaris bij Huma- nitas en was ze jarenlang actief als vakbondsbestuurder bij De Unie. "Daarna ben ik het organisatieadvieswerk ingegaan, eerst via een bureau, later vanuit mijn eigen bedrijf Doorpakken. Ik heb aan alle kanten met bedrijven gewerkt, als interim, adviseur, coach en trainer." Door Geertrude Verweij Ook in haar woonwijk Nesselande heeft Schippers betrokkenheid en participatie hoog in het vaandel staan. "Ik doe van alles. Ik heb de leesclub opgericht en zit in het be stuur van Mirakels. Bovendien ben ik voorzitter van de ondernemersclub in Nesselande." Samen met collega Dick Termond stelde Schippers vast dat er geen boeken bestonden die dieper op het onderwerp van participatie ingingen. "Er wordt hoogstens geschreven over de ondernemingsraad. Maar er is zo veel meer. Dus besloten Dick en ik er een boek over te schrijven." 'De kunst van het betrekken' is ech ter niet alleen door hen geschreven. Er waren twintig auteurs uit heel verschillende richtingen bij betrok ken. "Zelf weten we genoeg over het onderwerp te zeggen, maar er leidt meer dan één weg naar Rome. We hebben een lijst samengesteld van mensen die we mee wilden laten werken. Het is een heel breed palet geworden, met mensen uit het ma nagement, maar ook uit de muziek en de kunst." Meisje van Vermeer Dat er een groot aantal medeau teurs was, betekent niet dat Lydia en Dick er weinig werk aan hadden. "De eindredactie was een flinke klus. Een aantal van de auteurs heeft zelf hoofdstukken ingeleverd, maar die moesten nog wel door ons geredi geerd worden om het boek tot één geheel te maken. Anderen zijn door Dick en mij geïnterviewd. Ook heb ben we samen een groot inleidend artikel en een afsluitend hoofdstuk geschreven." Om alle auteurs bij het tot stand komen van het boek betrokken te houden, werd gekozen voor een niet- alledaagse methode. "Het boek heeft als ondertitel: parels van participatie. Die parels associeerden wij met een schilderij, het Meisje van Vermeer. Dus kochten we in het winkeltje van het Mauritshuis memoriespellen, boekenleggers, notitieboekjes, an sichtkaarten en kaartspellen. Iedere drie weken stuurden we de auteurs een cadeautje. Dat werkte. We heb ben ze geen van allen achter de broek hoeven zitten om de artikelen op tijd in te leveren." Op dinsdag 9 maart werd het boek gepresenteerd. "Er waren zoveel Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande De parels tot een ketting rijgen. belangstellenden dat we te weinig exemplaren bij ons hadden. Het was ook een heel breed publiek, er waren managers en bestuurders, maar ook opleiders, ondernemingsraadsleden, muzikanten, psychologen en thera peuten." Het eerste exemplaar werd overhan digd aan Sander de Kramer. "Hij is hoofdredacteur van de Straatkrant en zet zich al jaren in voor de dak lozen in Nederland. Als je het hebt over betrokken zijn, is hij het ideale voorbeeld." Ook tijdens de presentatie speelde participatie een grote rol. Na het of ficiële gedeelte konden de aanwezi gen deelnemen aan workshops die door een aantal van de meewerkende auteurs gegeven werden. Nu de presentatie achter de rug is, wordt het spannend. "Het wachten is nu op de reacties. Ik hoop dat men sen die ons boek gelezen hebben het ook in de praktijk zullen gaan bren gen, dat zij de parels tot een eigen ketting zullen gaan rijgen en op die manier met meer plezier naar hun werk gaan." De Kunst van het betrekken - Parels van participatie door Lydia Schippers Et Dick Termond e.a. ISBN: 978 90 5261 770 1

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 47