Scheuren door de Tarzanbocht Onnodig puntverlies Be Fair Dames 2 de Gouwe ongeslagen kampioen Flyers Jongens Under 10 kampioen Nederlands record Joëlle Scheps Atletiek HART VAN HOLLAND SPORT 31 MAART 2010 59 Taekwondo Succes JITAE toernooi Turnen Kwartfinale turnen Turnsters naar landelijke finale Voetbal Waterpolo Basketbal Zwemmen WINLOt' ft Nijmegen/Waddinxveen - Het Flameo jeugdteam van de JITAE Tae kwondo Club heeft negen medailles binnengehaald op het derde interna tionale Yoo Sin jeugdtoernooi afge lopen zaterdag. Het team behaalde twee keer goud, vier keer zilver en drie keer brons. Thijs Olieman en Eline Rekveld won nen goud. Niels van der Bas, Bradley van Staaijeren, Marnix Nieuwstraten en Menno Rekveld behaalden de tweede plek. Brons was er voor Lindi Korpelshoek, Kevin Olieman en Do minique Rijsbergen. Waddinxveen - In sporthal de Dreef vindt op zaterdag 10 en zondag 11 april de kwartfinale turnen voor jongens en heren plaats. Uit heel Nederland komen de circa 500 beste turners naar Waddinxveen om een plaats te verdienen voor de halve fi nale. Turnvereniging Toos treedt op als gastvereniging voor deze kwart finale. Tijdens de wedstrijd moeten de jongens turnen op de vloer, vol tige, rekstok, brug, ringen en sprong. De jongens komen uit in de niveaus van de talentendivisie en de 1e, 2e en 3e divisie. Voor Toos turnen overdag Michael Stam, Dion Oosterom en Stefano van Kesteren, Rick Lens, Luc Verwijl, Wessel van der Berg en Bart Kerk hoven. 's-Avonds komen Pim Luiten, Erik Koppenaal, Laurens de Vries, Jari van der Eijk, Sander de Graaff en Wouter de Graaff voor Toos in actie. Op zondag is het de beurt aan Toos- turners Roaland van der Harst, Niels van der Sluis en Nathan de Gelder. Publiek is welkom. Toegangskaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Voor meer informatie: 0182-613839 ofwww.tooswaddinxveen.nl. 'n Dalen/Waddinxveen - Tessa Gutker, senior, Lotte Janssen, Pupil 1 en Ro- salin Kerssies, Pupil 2, hebben zich afgelopen zaterdag 27 maart ge plaatst voor de landelijke finale eer- ste divisie dames, welke plaatsvindt in mei in Amsterdam. Tessa Gutker eindigde zaterdag in de middenmat. Zij behaalde op brug haar hoogste score, de dertiende plaats met 11,2 punten. Lotte Janssen haalde op In,et nippertje de finale. Haar oefening op balk ging niet goed, wat haar veel punten kostte, maar op brug en sprong liet ze zien wat ze kon en behaalde een fraaie derde plaats met 13,6 punten op brug, en een zevende plek op sprong met 13,7 punten. Rosalin Kerssies behaalde een uit stekende vierde plaats in een sterk deelnemersveld, met een totaalscore van 53,475 punten. Met een derde plaats op brug met T4,3 punten en eveneens een derde plaats op sprong met 14,075 punten liet ze zien dat ze met de top mee kan komen. Alleen op de balk turnde ze wat minder, wat haar een medailleplaats kostte. Hoofdtrainster Carla Hopman van DOS Alphen was blij met het behaag de resultaat. Dames de Gouwe-AZC2 kampioen. (Foto: Ronald Houtman) Be Fair verloor met 2-1 van Kamerik, een op papier zwakkere tegenstander.. Direct na het begin van de wedstrijd kreeg Bas van de Lugt een enorme kans. In de 10e minuut was het ech ter Kamerik dat op voorsprong kwam met een afstandsschot dat mede door de harde wind in de kruising kwam. De keeper ging niet helemaal vrijuit, maar hij was dan ook niet he lemaal fit. Dat leek op de hele selectie te zijn overgeslagen, want de spitsen werden niet bereikt en de tweede bal werd niet gewonnen op het midden veld. Be Fair probeerde het wel, maar het zat er niet in. Kamerik ging het beter af, die kwam op 2-0 toen ze ongehinderd kon scoren. De scheids maakte het nog wat erger voor Be Fair, hij gaf onnodig gele kaarten, maar toen een doorgebroken speler van Be Fair werd neergehaald, kreeg de tegenstander niets. In de tweede helft was Be Fair beter. Met een vier de spits erbij was Be Fair de betere ploeg. Veel kansen werden echter gemist. In de 76e minuut schopte John Slagboom de bal wel tegen de touwen; 2-1. De spelers van Be Fair kwamen pas in de tweede helft tot leven en hadden kennelijk het belang van winst niet goed door. Degelijke overwinning Floreant Floreant zaterdag won met 2-1 van directe concurrent Zestienhoven. Floreant startte wat gespannen, maar de eerste kans was toch voor Jorik Spruijt. Bram van der Klaauw gaf een prima pass binnendoor en Spruijt kwam alleen voor de keeper nadat hij de linksback eruit sprintte. Hij schoot echter tegen de keeper. In de 17e minuut kreeg Zestienhoven twee corners achter elkaar en uit de tweede werd gescoord. Vlak voor rust kopte Roel de Mos een vrije trap door naar Van der Klaauw die de gelijkma ker binnentikte. In de tweede helft dicteerde Floreant de wedstrijd zo ongeveer. De Mos kreeg enkele prima kansen, maar de bal ging steeds net naast of over. Toen kreeg Tim Tempe laars een mooie steekbal van Spruijt en hij belandde vogelvrij voor de kee per. Tempelaars bleef koel en schoof de bal keurig in. het hoekje; 2-1. De defensie van Floreant stond als een huis, waardoor Zestienhoven niet meer op gelijke hoogte kon komen. Floreant speelt goede pot Floreant zondag speelde 1-1 gelijk tegen Nicolaas Boys. Het was een leuke wedstrijd, zoals trainer Ad Hoogerbrugge het graag ziet. Vlak voor rust viel de 1-0, maar nog voor rust kwam Floreant op gelijke hoogte door een doelpunt van Denny Hout man na een voorzet Pim Verlaan. Het was een goede pot voetbal, waarin veel duels werden uitgevochten op een positieve manier. "We hebben veel zelfvertrouwen aan deze wed strijd overgehouden", vertelde coach Hoogerbrugge na afloop. 8-2. Hierna liet de coach de teugels wat vieren en kregen de jonkies uit de meisjes A ruim speeltijd. Via 9-2, 9-3 en 10-3 werd het uiteindelijk 10-4; het kampioenschap was een feit. Dames 1 van SG De Gouwe-AZC won thuis van Haegheborgh HZZian. Met periodestanden 5-2, 4-1, 4-1 en 2-5 ging de 15-9 overwinning naar De Gouwe-AZC. Dames 3 won met 5-2 van WSG NieMo-\/an Vliet 2. Door dit resultaat ziet het er voor dit team nu iets roos kleuriger uit in de degradatiezone. Meisjes A zit nog in de race voor de districtbeker en speelt op donderdag avond 8 april om 19.15 uur de halve finale tegen Point of Difference-ZV Vlaardingen. Kampioenen Waddinxveen- Via een ruime 96-14 overwinning op Oegstgeest 1 pakte Jongens Under 10 overtuigend het kampioenschap. In hun kampioenswedstrijd tegen Oegstgeest werd door Flyers jongste jeugddirect in de eerste periode een beslissende 32-4 voorsprong opge bouwd. ledereen kwam tot scoren, waarbij vijf spelers/speelsters in de dubbele cijfers kwamen, met Twan de la Saussaye Brieten Jelle van Steensel als topscoorders. Met nog één wed strijd te gaan en zeventien punten uit negen wedstrijden en een doelsaldo van plus 553 is de ploeg overtuigend kampioen geworden. Heren 1 had geen moeite met koplo per The Jumpers 2, 95-58. Dames 1 leed daarentegen een 57-59 neder laag tegen New Stars 1. Jongens Under 18 won net niet van Zoebas; de teller bleef steken op 57- 59. Ook de Meisjes Under 14 kwam net iets tekort. Tegen Jumpers 1 werd het 34-38. Op zaterdag 3 april worden in sport hal de Duikelaar de halve finales voor de regiobeker afgewerkt. Voor Flyers komen Meisjes Under 14 en Jongens Under 16 in actie. Aanvang: 11.30 uur.. Waddinxveen/Amsterdam - De Wad- dinxveense Joële Scheps heeft tij dens de Amsterdamse SwimCup een Nederlands record gezwommen. Zij deed dit op de 200 meter wissel slag en verbeterde met een tijd van 02:19,13 het Nederlands record voor achttienjarigen. Scheps werd in die race uiteindelijk vierde. Bij de overige wedstrijden, de 200 meter vrije slag en de 400 meter wisselslag viel ze niet in de prijzen, maar zorgde wel voor verbeteringen van haar persoonlijke records. Alleen bij de 100 meter vrije slag bleef ze hier net boven. De atleten moesten, helaas, de benenwagen nemen. (Foto: E.Z.) Zandvoort/Boskoop - Op het circuit van Zandvoort vond afgelopen zon dag de Runner's World Zandvoort Circuit Run plaats. De hoofdafstand over 12 km kent een afwisselend parcours over het uitdagende race circuit, waarna de lopers via het Noordzeestrand, de boulevard en de duinen, door het sfeervolle centrum liepen om vervolgens te finishen voor de eretribune op het circuit. De 5 km en de Kids Circuit Run over 2,5 km speelden zich helemaal op het circuit af. Voor AV'47 nam Jack Bollaart de 12 kilometer voor zijn rekening; hij zette een tijd neer van 57 minuten in de categorie mannen 60 jaar. Koen en Marije Hijman en Loes en Bart Brand startten vanuit de 'Pitsstraat' voor de 2,5 km, 'scheurden' vervolgens door de Tarzanbocht en arriveerden via de Hunzerug bij de finish. Gouda - De dames van SG De Gouwe- AZC 2 zijn thuis ongeslagen kampi oen geworden in de wedstrijd tegen ZPC Rotterdam Dames 1. De dames begonnen gespannen, omdat de uit slag van de gespeelde wedstrijd van de nummer twee, UZCS 2, nog niet bekend was. Men moest dus winnen om het kampioenschap binnen te ha len voor promotie naar de 1e klasse. In de eerste periode kwam de Gouwe moeilijk op gang maar scoorde toch de 1-0. Rotterdam kwam terug tot 1-1, maar De Gouwe trof net voor het einde nog doel 2-1. In de tweede periode wist De Gouwe uit te lo pen naar een 4-1 voorsprong. Na de speelhelft wisseling werd het al gauw 6-1 en de periode eindigde in

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 59