klikken fietsklaar.n!; l w Bouwproject Nesselande mag voorlopig doorgaan (reder favoriet in Waddinxveen :ietsinformatie Groene Hart de Haij £^van derWende advocate n HART VAN HOLLAND REGIO 31 MAART 2010 Raad van State - zitting Wielrennen Dé mobiele fietsenmaker kX. v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Thuis in de regio. Éi Den Haag/Nesselande - De Raad van State ziet geen reden om de omstreden )ouw van negen woningen in Nesselande te blokkeren. Dat heeft de Raad mandag bekend gemaakt. Omwonenden eisten vorige week schorsing van 'ietzogenoemde uitwerkingsplan voor de woningen. Ze vinden dat de deelge meente Prins Alexander met twee maten meet en dat de woningen de openheid ven de Waterwijk aantasten. /oor de drie blokjes met elk drie wo ngen aan de Jannetje Merbiskade lelden andere bouwregels dan voor !e omliggende woningen die op vrije ;avels zijn gebouwd. Het steekt een antal bewoners van die vrije kavels lat voor hun woningen strengere ei- en golden dan nu voor het project van negen woningen. De bouwregels voor het project zijn volgens een van hen pas op het al lerlaatste moment vastgesteld. Dat is een vorm van de spelregels ver anderen tijdens het spel. Uit eerdere informatie van de deelgemeente was altijd gezegd dat voor alle wonin gen in Nesselande dezelfde bouwre gels zouden gelden, zeggen de boze buurtbewoners. Zo staat het onder meer op een website van de deelge meente. De juriste van de deelgemeente stelt dat die toezeggingen niet zijn gedaan of dat ze zijn gedaan door ambtena ren die daartoe niet bevoegd waren. Volgens haar is al vanaf het begin van de ontwikkeling van Nesselande duidelijk dat er gevarieerd wordt gebouwd en dat impliceert verschil lende bouwregels. De Raad van State oordeelt nu dat de bouw voorlopig kan doorgaan totdat de Raad over ongeveer zes maanden met een definitief oordeel komt. De projectontwikkelaar loopt dus wel een risico als hij de bouw nu start en later door de Raad wordt terug gefloten. De Raad constateert dat het bouw plan geen onevenredige aantasting van de omgeving oplevert. Ook vindt de Raad het redelijk dat voor dit soort projecten andere bouwregels gelden dan voor vrije kavels. Waddinxveen - De internationale Ronde van Waddinxveense trekt een groot deelnemersveld. Op tweede paasdag, 5 april, beginnen om 10.30 uur de juni oren (zestien en zeventien jaar) aan hun wedstrijd op het 1500 meter lange oarcours op het Coenecoop Bedrijvenpark. /ervolgens zijn om 12.00 uur de /rouwen aan de beurt met Noorse en engelse deelname. Vanaf 13.30 uur ijden de Amateurs A hun rondjes. Rabo Dikke Banden Race voor cinderen van zeven tot en met twaalf aar oud op gewone fietsen begint om 15.00 uur. Hiervoor kan nog wor den ingeschreven. Jet klapstuk, een wedstrijd voor elite- enners en beloften begint om 16.00 r. In het peloton van meer dan nderd renners is Raymond Kre- djr uit Zevenhuizen favoriet. Hij zal overwinning niet cadeau krijgen iet prijsrijders als Erik Jan. Kooiman Ammerstol), Rob Disseldorp (Rijp- vetering) en Rudy Vriend (Schagen) die meedingen naar de titel. "Maar ik ben in vorm," zegt Kreder. "Dus laat ze maar komen." Tijdens de Ronde is er speciale aan dacht voor de zwaar gewonde Jelle Lugten uit Gouda. De negentienja rige renner werd op 28 februari tij dens een wedstrijd in Zuid - Frankrijk aangereden door een automobilist die een stopsignaal negeerde. Met zwaar hersen- en rugletsel werd Lug ten opgenomen in Nice en sinds af gelopen week in Utrecht. Het comité Ronde van Waddinxveen wil dat be langstellenden door middel van een geschreven groet - in een klaarge legd boek - Jelle een hart onder de riem steken. Meer informatie: www.rondevanwaddinxveen.nl Raymond Kreder. (foto: Theo van Sambeek) Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moer- kapelle: voor spoedeisende hui sartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg IQ, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleu- land-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, week einde en feestagen): Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010-8903321. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJs selland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terécht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen- praktijkMoerkapelleWeideplantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel0900-1202150 0182-594710. Regio - Het nieuwe fietsknooppuntensysteem in het Groene Hart is bijna ge reed. Het initiatief van het Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving bestaat uit verwijs- en informatieborden voor een route in de om geving. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Het juiste adres voor: Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieuwe fietsen In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk 06-30 72 72 12 www.fietS-i.nl Bezoek ook eens onze fietsklaar.nl winkel! Dinsdag t/m donderdag van 09.00 tot 12.00 uur Vrijdag van 09.00 - 20.00 uur Zaterdag van 09.00 - 16.30 uur Lange Zijde 9a 2761 AV Zevenhuizen In 2010 is het laatste stukje van een fietsroutenetwerk van het Groene Hart gerealiseerd. Met ongeveer veertig informatieborden is het circa 150 kilometer lange fietsnetwerk tus sen Bodegraven, Gouda, Nieuwerkerk aan de IJssel, Moerkapelle, Benthui zen, Woerden, Gouda en Moordrecht compleet. Opening Op zondag 16 mei 2010 is het knoop- Puntensysteem klaar en wordt het op een feestelijke wijze geopend. Deze opening is tijdens een evenementpro- üramma van verschillende natuur- en recreatieschappen. Oedurende dit fietsevenement voor J°ng en oud, kan iedereen deelnemen aan een georganiseerde fietstocht via fiet knooppuntensysteem. Ook wordt dan een fietskaart van het fietsknoop puntensysteem gratis uitgedeeld. "Hl' Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. vhg Wij, als klein bedrijf, staan garantwoor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd. Dorpsstraat 134 - 2701 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633390 of 06-51610493 Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Kijk voor on www.fiet cvw-mcM

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5