Van der Spek positief tegenover N219 Toekomst raadhuis Moordrecht alles behalve zeker Raad akkoord met OZB-tarieven Uit de oude doos SM VAN DER SPEK Een randweg om Zevenhuizen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 MAART 2010 63 Ode aan de Burg. Klinkhamer- weg Zevenhuizen - De bewonerscom missie van de Burg. Klinkhamer- weg organiseert op dinsdagavond 8 nov. een informatieavond over hun ideeën omtrent een omlei dingsroute ter ontlasting van de Burg. Klinkhamerweg. Zoals be kend hebben bewoners te kam pen met geluidsoverlast, verkeers druk en stankoverlast door uitlaat gassen, die deze gigantisch druk ke verkeersader voor doorgaand verkeer hen bezorgt. Bijna aïle be woners van de Burg. Klinkhamer- weg hebben zich bij de bewoners commissie aangemeld en zijn van mening dat er naast de komende reconstructie, die als zeer positief wordt ervaren, zeer sterk moet worden aangedrongen bij ge meente, provincie en rijksover heid op een spoedige verande ring van de huidige situatie voor het leefbaar houden van het liefe lijke en landelijk dorp Zevenhui zen. De bewonerscommissie wil daarom iedereen die in hun idee ën belangstelling heeft, of sym- patiseert met hun problemen als bewoners van de B.K.-weg, op roepen deze avond op 8 nov. in Hotel vos, aanvang 20.00 uur, bij te wonen. C a in ze In (o v< rr S GROENTE FRUIT BLOEMEN PLANTIN Zuidpias - Het is niet realistisch om ervan uit te gaan dat het voormalige raad huis in Moordrecht deze zomer nog een nieuwe bestemming krijgt. Dit maakte wethouder Jan Verbeek dinsdag 23 maart bekend tijdens de raadvergadering, naar aanleiding van vragen van de WD. Volgens Jacco Vroegop, raadslid van deze partij, is het belangrijk dat er op korte termijn een oplossing komt voor het Raadhuis in Moordrecht én het voormalige gemeentehuis in Zevenhuizen. ten, kosten voor de verhuizing van de bibliotheek en wie de definitieve huur ders zijn. We willen eerst antwoord op deze vragen hebben. We hebben de afgelopen maanden met een aantal belangrijke partners gesproken en be gin april willen we het tijdspad voor het raadhuis aangeven. Dit betekent dat de eerder genoemde datum van 1 juli niet realistisch is." Zijn collega Rinus Bosman, die ver antwoordelijk is voor het voormalige gemeentehuis in Zevenhuizen, hoopt ook de komende maanden een plan klaar te hebben. "We willen het plan van aanpak in de vergadering van 29 juni presenteren. Ik hoor u denken, 'waarom dan pas! Vorig jaar hebben we besloten om niet te wachten op de totale centrumontwikkeling, die, zoals u weet, vertraagd is. De afgelopen tijd hebben we gesprekken gevoerd met de ontwikkelaars van het centrumplan om ervoor te zorgen dat we zelfstan dig aan de slag kunnen, maar dat het nog wel in de rest van het plan kan worden ingepast. We zijn nu bezig met het opstellen van een pakket met eisen. Zodra we iets hebben wat we kunnen bespreken, zullen we de bur gers op de hoogte brengen." Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - Groente, fruit, zuivel maar ook een ruim assortiment aan tuin planten. Het lijkt zo op het eerste gezicht een vreemde combinatie, maar dat het succesvol is, kan niemand omheen. Martien van der Spek doet nog steeds goede zaken aan de Bredeweg. De komst van de omleiding N219 kan alles be halve kwaad. "De klanten komen overal vandaan", zegt Van der Spek. "Niet alleen uit Waddinxveen en Zevenhuizen, maar ook uit Zoetermeer en Gouda." Het nieuwe stuk N219, dat verkeer om Zevenhuizen heen gaat leiden, zal nog meermensen naar zijn bedrijf lokken, denkt de eigenaar. "Mensen uit bijvoorbeeld de nieuwbouwwijk Nesselande kunnen ons veel makke lijker bereiken; er komt nu een veel directere lijn." Een ander voordeel bij de algehele reconstructie, is de rotonde die voor de deur van Van der Spek is aange legd. "Voorheen lag hier een drukke doorgaande weg. Als je maar even remde, had je al een vrachtwagen in je nek. Het verkeer raasde de hele dag maar langs." Constante lijn De vader van Martien van der Spek startte veertig jaar geleden met de verkoop van fruit uit zijn boomgaard. Het bedrijf groeide vervolgens ge staag en na groente, werd ook beslo ten tot verkoop van zuivelproducten. Later kwamen ook tuinplanten en -potten in een rap tempo erbij. "Ei genlijk is alles in een constante lijn gegroeid. Behalve de tuinafdeling, dat ging heel snel", aldus de eige- Martien van der Spek in zijn bedrijf. naar. Martien van der Spek noemt zijn buitenafdeling verrassend anders. "Dat geldt voor het assortiment en de prijs. Dagelijks zoeken we op de veiling andere tuinplanten bij elkaar. Daardoor ontstaat een sterk wisse lend assortiment. En door de planten per bak te verkopen en de hoge om loopsnelheid, kun je de prijzen laag houden." Lente De eerste lentedagen hebben overi gens maar eens te meer bewezen dat de plantenbusiness aan de Bredeweg een succes is. "Normaal hebben we het heel druk op vrijdag en zaterdag, maar vorige week woensdag en don derdag - toen het zo lekker warm was opeens - was het hartstikke druk. Het tuinseizoen is weer helemaal losge barsten." Vroegop stelt dat de huidige situatie alles behalve wenselijk is. "Midden in Zevenhuizen en Moordrecht staan twee eenzame, verlaten gebouwen. Deze kosten veel geld, aan bijvoor beeld afschrijvings-, verzekerings- en verwarmingskosten. Er wordt al meerdere jaren gesproken over de toekomst van deze gebouwen, maar er zijn nog steeds geen concrete plan nen gemaakt. De mensen zijn bang voor verloedering en afstel van mooie ideeën. Het raadhuis van Moordrecht zou een multifunctionele bestemming krijgen en op 1 juli 2010 in gebruik worden genomen. We zetten er vraag tekens bij of deze datum zal worden gehaald. In Zevenhuizen heeft de raad begin december een presentatie met verschillende opties gekregen, maar inmiddels zijn we vier maanden ver der. Het lijkt wel alsof het project al die tijd heeft stilgestaan." Volgens Verbeek zal de planning van de Moordrechtse raad niet kunnen worden uitgevoerd. 'Toen dit besluit genomen is, waren nog niet alle as pecten duidelijk. Er zijn nog veel on zekerheden, zoals de verbouwingskos- Zuidpias - De gemeenteraad van Zuidpias is akkoord gegaan met de, door het college, voorgestelde OZB-tarieven. Dit ondanks protesten van de oppositie partijen. Met de komst van de gemeente Zuidpias, moet er ook één OZB-tarief worden vastgesteld. In het huidige voorstel gaan de ondernemers en burgers in Zevenhuizen-Moerkapelle en Moordrecht erop vooruit, maar moeten voorna melijk de Nieuwerkerkse ondernemers fors meer gaan betalen. De oppositie is van mening dat dit in strijd is met de beloften die gedaan zijn tijdens de laatste verkiezingscampagnes. EL em ,25 1 Ingezonden: door C.K-van Hoven Zevenhuizen. De weg is al weer we ken open: Jongens wat was dat een feest. Een ding is nu toch wel hee! jammer het is nog nooit zo mis geweest. Zakken vol met gou den tientjes, gooiden we in't grote gat. Geen gulden was er toen meer over. voor een oversteek bij't Kerkepad. Nu is 't een weg van vrijheid-blijheid, niets komt cr eigenlijk op aan. met snelheden van soms wel honderd laten we ze vrolijk ver der gaan. Voor de grote jongens is de weg een pure pret Al gaan die knapen dag en nacht tachtig, wordt ze geen voetje dwars gezet. Er is wclcens een keer controle, maar heus. bij deze omstandighe den is dat compleet een wassen neus. Het is gewoon een nare ziekte heel veel mensen lij den aan die kwaal zijn ze achter't stuur van een auto dan zakt hun verstand naar 't gaspedaal. V' N R D Jt B B 01 A /c D vl A D te D fa s< Door Marlonneke Willemsen Geen meerderheid Harm Lamberts (GBZ) zei zich vooral zorgen te maken over de consequen ties van dit besluit voor de politiek. "Ik heb geen bezwaar tegen het te kort dat door de fusie is ontstaan, maar tegen het feit dat dit gedekt wordt door een OZB-constructie, die indruist tegen de beloften die tijdens de verkiezingscampagne zijn gedaan. Dit kan grote schade aanrichten aan het vertrouwen dat de burgers in de politiek hebben. Ik snap niet dat de coalitie dit niet inziet en op deze ma nier is zij bij voorbaat al verloren. En met de uitspraak dat het de komende jaren wel goed komt, wordt nogmaals dit risico gelopen." Lamberts werd gesteund door Trots op Nederland en de SP. Evert Knoes- ter (SP): "De WD heeft tijdens de campagne twee uitspraken gedaan die mij erg aanspraken, namelijk 'Fu sie niet op uw kosten' en 'meer voor minder'. De begroting is voorlopig hetzelfde voor meer geld, dus ik daag het college uit om de lucht die erin zit te vinden en een oplossing te vin den voor de OZB." Ferry van Wijnen (TON) vroeg zich af of er niet beter bezuinigd kan worden op andere zaken, zoals het aantal ambtenaren. "De gehele over heid moet de komende tijd twintig procent van het personeel inleveren. Waarom kan dit nu niet al?" GBZ, SP, TON en D66 dienden een voorstel in om de OZB voor Zuid- plas vast te stellen op het niveau van Nieuwerkerk in 2009 plus een correc tie voor de inflatie, maar deze voor stellen behaalden geen meerderheid. Eén gemeente De coalitiepartijen gaven aan het voorstel van het college te steunen. Volgens Wybe Zijlstra (CDA) is het te betreuren dat de tarieven voor de ondernemingen in Nieuwerkerk om hoog gaan, maar is het belangrijker dat de huidige voorzieningen kun nen worden gehandhaafd. "Het lijkt wel of de gevolgen van de fusie nu pas tot ons doordringen, terwijl het geen verrassing zou moeten zijn dat de tarieven geharmoniseerd moeten worden. Dan zijn er altijd verschil len in positieve en negatieve zin. Als we kijken naar de tarieven van onze buurgemeentes, ziet het er voor Zuidpias nog steeds erg goed uit. Met dit besluit wordt wel duidelijk dat het niet de grootste gemeente is die de dienst uitmaakt. Sinds 1 januari is er nog maar één gemeente belang rijk en dat is Zuidpias en niet meer Nieuwerkerk, Moordrecht of Zeven huizen-Moerkapelle." Ook Aart Slobbe (ChristenUnie/SGP) zei vast te willen houden aan de voorgestelde tarieven. "De kritiek die hier geuit wordt, is al achterhaald en getuigt van weinig realiteitszin. We maken ons wel zorgen over de toe komstige financiële positie van de gemeente en dan moet je wars zijn van cadeautjes, zoals een ongeoor loofde belastingverlaging." Aanval Zo ver wilde coalitiepartij WD niet gaan. Vooral deze partij werd aan gevallen op hun verkiezingsbeloftes en volgens Jos Beekman gelden deze nog steeds. "Ik ben blij dat alle par tijen onze verkiezingscampagne zo goed gevolgd hebben en ons daarin steunen. De WD is en blijft van me ning dat een fusie alleen zin heeft als het voordelen oplevert. We heb ben tot het uiterste geprobeerd bij onze coalitiepartners om de OZB nog verder naar beneden te krijgen, maar daar was te weinig steun voor. Daar om willen we voorstellen om de be lofte, om de tarieven in de komende jaren te verlagen, mee te nemen in de perspectievennota." Hierin konden de andere coalitiepartijen zich vinden en tijdens de bespreking van dit do cument zal de discussie over de OZB ongetwijfeld voortgezet worden. Zevenhuizen - Al in 1988 werd ge sproken over een randweg om Ze venhuizen. Want 25 jaar geleden hadden de bewoners van-de Burge meester Klinkhamerweg al last van het verkeer. Om het 'lieflijke' dorp 'leefbaar' te houden moest daarom maar worden ingestemd met een omleiding. Zo gemakkelijk bleek dit achteraf gezien niet. De redactie ontving de knipsels van Aart van Hoven: "De schrijver van het 'gedicht' was mijn vader die zich heel lang druk heeft gemaakt tegen de overlast."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 63