Zuidpias Extra uitdeelpuriten zakken plastic afval Grote betrokkenheid eerste dorpsavond gemeente Raadhuis en kantoor brandweer gesloten op Goede Vrijdag en met Pasen Woningtoewijzingen Moordrecht 1 januari tot en met 31 maart 2010 WEEK PLASTIC AFVAL KUN JE BETER SCHEIDEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 31 MAART 2010 7 Afvaltoerisme streng beboet De gemeente Capelle aan den IJssel gaat samen met de buiten gewoon opsporingsambténaren IBOA'sl van de gemeente Zuidpias het afvaltoerisme strenger aanpakken, zo is besloten in een recent overleg tussen de wethou ders van beide gemeenten. De BOA's van beide gemeenten controleren steekproefsgewijs op populaire dumpplekken in Capelle. Ook worden de dump- plekken scherper in de gaten gehouden om overtreders op heterdaad te kunnen bekeuren, inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel die misbruik maken van de afvalfaciliteiten van de buurgemeente worden streng beboet. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het raadhuis, de locatie de Saffier en het kan toor van de brandweer gesloten op vrijdag 2 en maandag 5 april. Het afvalbrengstation in Nieuwerkerk aan den IJssel is alleen gesloten op Tweede Paasdag maandag 5 april 2009. Raadpleeg uw afvalkalender voor eventuele wijzigingen in het ophalen van huisvuil. Let op: Op vrijdag 2 en zaterdag 3 april is het afvalbrengstation in Nieuwerkerk aan den IJssel wel geopend! In Oud Verlaat zijn de inzamelzak- ken voor plastic nu ook verkrijg-* baar in de Vierkap. Alle uitdeelpunten en inzamel- 'requentie op een rij: Moordrecht Gratis nieuwe zakken af te haten bij Super de Boer. Ophalen; elke vier weken huis aan buis op woensdag. Ook in te leveren op het a'valbrengstation. Moerkapelle, Oud Verlaat, bovenhuizen bakken zijn gratis verkrijgbaar bij be woninginrichting winkel van de "rma Bac aan de Dorpsstraat in Adres Soort woning Aantal reacties B/L Score Adriana van Rijkestraat 2 5-kamer eengezinswoning (tussen] 6 B 42 Burg. Brandtstraat 72 3-kamer galarijflat (2e verdieping, met lift) 2 L 586 Dokter van Westendorplaan 4 2-kamer etagewoning (1e verdieping, zonder lift) 4 L 140 Dokter van Westendorplaan 6 2-kamer etagewoning (1e verdieping, zonder lift) 7 L 58 Dokter van Westendorplaan 30 2-kamer etagewoning (1e verdieping, zonder lift) 4 L 71 Koningin Julianastraat 27 4-kamer etagewoning (1e verdieping, zonder lift) 4 L 77 Kwikstaarthof 57 3-kamer etagewoning (begane grond) 4 L 645 Leliestraat 36 2-kamer etagewoning, begane grond urgentie Ooievaarsdreef 4 4-eengezinswoning (tussen) 7 B 29 Prinses Marijkestraat 103 4-kamer eengezinswoning (eind) 6 L 119 Schielandstraat 22 4-kamer etagewoning [1e verdieping, zonder lift) 3 L 82 Sportlaan 72 2-kamer etagewoning (1 e verdieping, zonder lift) 7 L 66 Westeinde 65 2-kamer etagewoning (2e verdieping, met lift) 7 L 76 Zevenhuizen, de Dorpsstraat in Moerkapelle en de Vierkap in Oud Verlaat. Ophalen; twee keer per maand huis aan huis. Ook in te leveren op de gemeen- tewerf Nieuwerkerk aan den IJssel Zakken zijn gratis af te halen bij het raadhuis of het afvalbrengstation. Ophalen; twee keer per maand op de huisvuilverzamelpunten. Ook in te leveren op het afvalbrengstation. U wordt dringend verzocht om uw plastic op de ophaaldag voor 7.30 uur aan te bieden. Op maandag 22 maart vond de eerste dorpsavond van de gemeente plaats in Zevenhuizen. Burgemeester Andre Bonthuis gaf tijdens zijn introductie aan: 'de propvolle zaal duidt op een enorme betrokkenheid van de inwoners uit Zevenhuizen'. Voor de avond in de Zevenster meldden zich at meer dan honderd mensen aan. Zij reageerden op' de uitnodigingsbrief die op iedere deurmat in Zevenhuizen werd bezorgd. Op de avond zelf kwamen ook inwoners spontaan naar de Zevenster waardoor de zaal vol stond met betrokken burgers. Programma Het programma van de avond bestond uit kennis maken met het college, actuele onderwerpen, een presentatie van de politie en een informatiemarkt. De ontwikkelin gen die in de presentaties aan bod kwamen waren: de toekomst van de Zevenster, de herontwikkeling van de dorpskern waaronder het gemeentehuis en bouwplannen op 't Land van Kanaan waarin de monu mentale boerderij een mooie plek moet krijgen. Scala aan reacties De dorpsavond leverde een bont scala aan reacties op. Na ongeveer een maand ontvangen de inwoners antwoord op de gestelde vragen. De collegeleden vinden het belangrijk om te luisteren naar wat mensen in de dorpen bezig houdt. Ook maken zij graag tijdens de dorpsdagen, maar ook tijdens andere activiteiten, kennis met inwoners en onder nemers. Onder de noemer 'Thuis in Zuidpias' heeft het college een programma met diverse dorpsbe- zoeken voor de komende periode. De eerstvolgende dorpsdag is op 20 april in Moerkapelle. Het college is niet alleen tijdens dorpsdagen in de dorpen te vinden. Ook bij bedrijfs bezoeken, bezoeken aan instellin gen, inloopavonden en festiviteiten leggen zij hun oor te luisteren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7