Zuidpias T-li ■H9N X X X X X m gemeente WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 31 MAART 2010 Algemene plaatselijke verordening Aangevraagde bouw-/ sloopvergunning(en) Verleende bouw-/ sloopvergunning(en) Verleende ontheffing(en) en bouwvergunning(en) TJA Vaststelling bestemmingsplan Vooraankondiging Voorgenomen ontheffing/ bouwvergunning Voorgenomen ontheffing/ bouwvergunning m m mm Inhoud wijzigingsplan Het wijzigingsplan regelt de (ver-)bouwmoge- lijkheden van in totaal 104 woningen met bij behorende voorzieningen aan de Sportlaan en Nicolaas Beetslaan te Moordrecht, welke eer der door middel van een vrijstellingsprocedure zijn vergund en inmiddels zijn gerealiseerd. Ten tijde van het opstellen van het vigerende bestemmingsplan 'Moordrecht-West' werd voorzien dat de locatie van functie zou veran deren. Bedoeld plangebied staat beschreven als wijzigingsgebieden lila en lllb, waarin de bouw van ten hoogste 110 woningen mogelijk gemaakt kan worden. Aangezien het bouwplan binnen dit aantal blijft, kan er van deze wijzi gingsbevoegdheid gebruik gemaakt worden om de bouwmogelijkheden in het plangebied ook voor de toekomst te regelen. De gemeente Moordrecht heeft zich eerder middels een exploitatieovereenkomst verbonden plano logisch medewerking te verlenen en heeft daarvoor eerder vrijstelling verleend van het geldende bestemmingsplan 'Moordrecht- West'. Nu is als vervolg hierop het wijzigings plan Sportlaan e.o.' vastgesteld. Het plangebied is gelegen in het zuidweste lijk deel van Moordrecht tussen Sportlaan en Vierde Tochtweg. Beroep Tijdens de inzagetermijn kunnen belangheb benden tegen de vaststelling van het wijzi gingsplan beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Als u beroep instelt, kunt u verzoeken om een voorlopige voorziening. Dit verzoek richt u aan de voorzie- ningenrechter van voornoemde afdeling. Het besluit tot vaststelling van het wijzigings plan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt tenzij om een voorlopige voorziening wordt verzocht. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Groenendijk 192 (2911 BB) Bouwen woning Parallelweg-Zuid 81 (2914 LD) Vergroten garage Witmos 19 (2914 XJ) Vergroten woning door middel van dicht bouwen balkon Sloopvergunningen Groenendijk 192 (2911 BB) Slopen woning en tuinmuur Bouwvergunningen 's-Gravenweg 81a (2911 CE) Bouwen schaapskooi Bouwvergunningen Eendendaal 56 (2914 EA) Plaatsen dakopbouw Hoofdweg-Zuid 10 (2912 ED) Vergroten woning Klein Hitland 116 Bouwen recreatiewoning Kleinpolderlaan 71 (2911 PA) Plaatsen dakkapel Speenkruid 7 (2914TX) Plaatsen dakkapel in voordakvlak woning 1e Tochtweg 72 92913 LP) Bouwen garage berging Zilvermos 24 (2914 XK) Plaatsen schuur berging Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contant opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 488. De volgende ontheffing/vergunning is verleend: Protestantse Kerk, plaatsen container elke zaterdagochtend in de J.A. Beijerinkstraat, van 1 april tot en met 31 december 2010; BAM Utiliteitsbouw, plaatsen containers bij winkelcentrum Reigerhof, van 6 april tot en met 12 mei 2010; Strukton Rail, aatsen containers op het sta tionsplein, van 19 tot en met 23 april 2010; Rucanor Europe, evenementenvergunning in verband met magazijnverkoop, op 23 april, 24 april, 25 juni en 26 juni 2010; Strukton Rail, geluidhinder in verband met werkzaamheden aan het spoortussen 23.00 en 06.00 uur op 25-26 april 2010, 2-3 mei 2010, 7-10 mei 2010, 16-17 mei 2010 en 24-25 mei 2010. Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 491. Artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening 2e Tochtweg 13 (2913 LA) Vergroten woning Artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening Recreatiecentrum Hitland Tijdelijk (max. 6 maanden) plaatsen 2 bouw- borden Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening 2e Tochtweg 13 (2913 LA) Vergroten vernieuwen landbouwberging Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een beroepschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contant opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 488. Inhoud van het plan Het bestemmingsplan maakt de volgende ontwikkelingen mogelijk: De planologische doelstelling van het bestem mingsplan is woningbouw op de locatie moge lijk te maken, ten behoeve van drie vrijstaande woningen. Voor het middelste perceel is een mogelijkheid gemaakt om na wijziging van het plan een geschakelde woning te realiseren. De vastgestelde wijziging hebben in hoofdzaak betrekking op de volgende planonderdelen: de verbeelding: Het bouwvlak van het middelste perceel. Het bouwvlak is verschoven waar door de tuinbestemming wordt verruimd. Terinzagelegging Met ingang van donderdag 1 april 2010 ligt het raadsbesluit tot vaststelling en het vastgestelde bestemmingsplan "Rijskade, Nieuwerkerk aan den IJssel" met bijbe horende stukken, gedurende 6 weken, ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Daarnaast zijn het vaststellingsbesluit, het vastgestelde bestemmingsplan met bijbehorende stukken vanaf bovengenoemde datum digitaal te raadplegen op de website www.zuidplas.nl onder plannen en projecten -> bestemmingsplannen in werking. Beroep Tijdens de inzagentermijn kunnen belangheb benden die tijdig tegen het ontwerpbestem- mingsplan zienswijzen hebben ingediend beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Indien u geen ziens wijzen hebt kunnen indienen maar wel kunt aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest kunt u ook beroep instellen. Als u beroep instelt, kunt u verzoeken om een voorlopige voorziening. Dit verzoek richt u aan de voorzieningenrechter van voornoemde afdeling. Voor het in behandeling nemen van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Het besluit tot vaststelling van het bestem mingsplan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt tenzij toepassing wordt gegeven aan het zesde lid van artikel 3.8 Wro of om een voorlopige voorziening wordt verzocht. Burgemeester en wethouders maken bekend dat: op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, de gemeenteraad op 24 maart 2010 het bestemmingsplan "Rijskade, Nieuwerkerk aan den IJssel" gewijzigd heeft vastgesteld. Begrenzing Het gebied van dit bestemmingsplan is gelegen op de hoek 's-Gravenweg/Rijskade te Nieuwerkerk aan den IJssel. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens om: met toepassing van artikel 3.6, lid 1c van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing van het bestemmingsplan "Zuidplaspolder 2008" a een reguliere bouwvergunning te verlenen voor het veranderen van gevelaanzichten en het plaatsen van een erker aan een nieuwte bouwen woning op het adres Parallelweg- Zuid 123a, 2914 LE te Nieuwerkerk aan den IJssel, [BR 2010/031). Het ontwerpbesluit en de relevante stuk ken liggen vanaf 31 maart 2010 gedurende twee weken ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Zienswijze(n) Gedurende de bovenvermelde termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling zienswijze(n) tegen het voornemen om ontheffing/bouwver gunning te verlenen kenbaar maken. Deze zienswijze(n) dienen bij voorkeur schriftelijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijze(n) kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wet houders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijze(n) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraakte worden gemaakt. Informatie Voor meer informatie of voor het indie nen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met S. Gusinac, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 493. Burgemeester en wethouders maken bekend dat: ingevolge artikel 1.3.1 van het Besluit ruim telijke ordening, zij voornemens zijn een bestemmingsplan voor te bereiden voor het perceel aan de Zuidplasweg 7 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het gebruik ten behoeve van een woonbestemming en een kantoorfunctie wordt voor het perceel mogelijk gemaakt. Het vaststellen van het ontwerp bestem mingsplan wordt te zijner tijd gepubliceerd. Daarna kan iedereen gedurende zes weken het ontwerp bestemmingsplan en de bijbeho rende stukken inzien en zienswijzen ken baar maken. Er worden geen onafhankelijke instanties in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over dit voornemen. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om: met toepassing van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing van het wijzigingsplan "Gansdorperdijk e.o." en een reguliere bouwvergunning te verlenen voor het tijdelijk (1,5 jaar) plaatsen van een bouwbord aan de 's-Gravenweg 39, 2911 CD te Nieuwerkerk aan den IJssel, (2009/1121 Het ontwerpbesluit en de relevante stuk ken liggen vanaf 31 maart 2010 gedurende zes weken ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Zienswijze(n) Gedurende de bovenvermelde termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling zienswijze(n) tegen het voornemen om ontheffing/bouwver gunning te verlenen kenbaar maken. Deze zienswijze(n) dienen bij voorkeur schriftelijk worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijze(n) kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wet houders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijze(n) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak worden gemaakt. Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met de heer W.P. Essers, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 498.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 8