'Lezers vertellen mij waar mijn boeken echt over gaan' Voorjaarsbeurs voor Unicef Groeneweg delft onderspit in Delft Zeven Muzen musiceren Omloop van Rotterdam HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLEj 7 APRIL 2010 15 ZONDAG 11 APRIL Michel Kreder derde in Spaanse GP Indurain Opbrengst collecte In t'olde raedhuus Voetbal Door Joke Heikens Zevenhuizen - In samenwerking met de Wereldwinkel en de Zeven Muzen organiseerde de bibliotheek in Ze venhuizen een literaire avond rond om schrijver Gerbrand Bakker. Deze schrijver, die vooral bekend werd door zijn boek 'Boven is het stil', las voor uit eigen werk en discussieerde met zijn publiek over zijn boeken. 'Boven is het stil' was de eerste ro man voor volwassenen van Gerbrand Bakker. "Ik heb heel veel boeken voor kinderen geschreven, maar die heb ben gelukkig de uitgifte niet gehaald. Ze zijn gewoon bar slecht. Als ik ze nu teruglees, schaam ik me diep. Het verbaast me dat geen enkele uitgeve rij ooit zei: Zoek een andere hobby." Druk op de ketel Gerbrand Bakker vertelt open en eer lijk over zijn schrijverschap en over zijn redenen om een boek te schrij ven. Belangrijk daarbij vindt hij dat hij moet kunnen doen wat hij wil. "Toen ik schaatste moest ik ook geen druk hebben. Als mensen dan zeiden dat ik het best kon en goed zou pres teren tijdens een wedstrijd, dan viel ik. Ik moet schaatsen omdat ik het leuk vind en als ik dan een persoon lijk record rijd, is dat geweldig. Maar je moet mij geen eisen opleggen. Bij het schrijven is het precies hetzelfde: Delft - Groeneweg 1 speelde afgelo pen maandag uit tegen Delft. De ploeg uitZevenhuizen kwam tegen de num mer twee van de competitie gehavend aan de start, door afwezigheid van spelmaker Eckart, Kevin Zijderhand en Angelo Lenters. Het elftal werd daarom aangevuld met spelers uit het tweede. Groeneweg begon redelijk aan de wedstrijd, maar al snel kreeg Delft het overwicht en bracht de 1 -0 op het Zevenhuizen - De leerlingen piano, viool, keyboard en dwarsfluit van De Zeven Muzen lieten vorige week van zich horen in de vrijzinnig her vormde kerk. Zij speelden ook met ondersteuning van hun docent of met begeleiding van een cd. Bijzonder was de uitvoering van ik presteer het best wanneer ik in die flow kom, wanneer ik bezig ben met wat ik leuk vind. Op de vraag - die hij vaak krijgt van lezers - waar zijn boeken over gaan, heeft Bakker een antwoord klaar: "Dat ontdek ik tijdens avonden als deze. Ik schrijf vanuit een sfeer, een plek in mijn gevoel. Dat geldt zeker voor mijn volgende boek dat in no vember zal verschijnen." scorebord. Bij de volgende diepe bal van Delft verrekte reserve-aanvoerder Bart Eindhoven zijn hamstring en moest zich laten vervangen. Door de hierop volgende omzettingen én de slappe houding bij Groeneweg wist Delft uit te lopen naar een 3-0 voor sprong. In de tweede helft probeerde Groeneweg het tij nog te keren, maar Delft won de wedstrijd, met nog een doeplunt in blessuretijd, met 4-0. Benjamin Schot op keyboard. 'Cockels and mussels' gezongen door opa Koster, begeleid door kleinzoon Fabjon Hila. Het ensem ble onder leiding van Babara Kramer speelden het Concerto a Cinque van Tomaso Albinoni. Ivo de Graad sloot de avond af met het Intermezzo no 2 van Brahms. Verlies In de boeken van Gerbrand Bakker speelt de dood en verlies een be langrijke rol. Als de schrijver ver telt dat een broertje van hem ver dronken is, valt er een stilte in de zaal. Uit zijn boeken valt wel af te lezen dat er iets ergs gebeurd is in zijn jeugd, maar wat precies, wist niemand. "Mijn laatste boek 'Juni' vind ik vooral een liefdesroman", zei Vanaf zondagochtend 8.00 uur kun nen deelnemers starten voor een fietstocht over zestig of 120 kilome ter. De start is bij café De Roerdomp aan de Tweemanspolder. De kosten zijn 1,50 euro voor de korte afstand Bakker vertelt. Gerbrand Bakker. De meeste aanwe zigen dachten daar anders over: de verwerking van een verlies door ver schillende personen, werd meer als thema gezien. Gerbrand Bakker noemde het na af loop een 'leuke avond' "Er kwam een soort discussie op gang, dat vind ik erg leuk en leerzaam aan dit soort avonden." en 2 euro voor de volledige ronde. Leden van de toerclub fietsen gratis mee. Voor meer informatie en inschrijving: www.tcz80.nl. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. J.F. Tang- hé en 19.00 uur ds. W.G. van den Top. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. N. de Jong, kandidaat. Geref. Kerk 9.30 uur drs. T.R. Schep. Ver.v.Vrijz.Protest. geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdiensten 19.00 uur ds. G. Clements. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.W. van Estrik en 15.30 uur ds. CJ.P. van der Bas. Herv. Gem. 9.30 uur kand. AA Teeuw en 18.30 uur ds. P.H. van Trigt. Zevenhuizen/Waddinxveen - Be roepsrenner Michel Kreder, maan dag als toeschouwer aanwezig bij de Ronde van Waddinxveen om zijn broer Raymond aan te moe digen, verraste zaterdag met een derde plaats in de Spaanse GP Indurain na ook al uitgeblonken te hebben in de Ronde van Cata- lonië. Zevenhuizen-Moerkapelle - De collecte voor ZOA vluchtelingen zorg heeft in Zevenhuizen 1298,48 euro en in Moerkapelle 1450,63 opgebracht. ZOA bedankt de gulle gevers en de collectanten die zich hebben ingezet. In de Dorpsstraat nog een restaurant? In het leegstaand gemeentehuispand. Met kleine winkels voor elk wat wils Schenken ze daar alleen gemeentepils? Harry de Jong Zevenhuizen-Moerkapelle - In de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106 vindt op donderdag 8 en vrijdag 9 april een voorjaarsbeurs plaats, waarvan de opbrengst bestemd is voor Unicef. Naast voorjaarskleding voor kinderen kan men op de beurs, welke al ruim 40 jaar een begrip is in Zevenhuizen, terecht voor allerhande speelgoed. Aanbieden kleding en speelgoed Op donderdag 8 april kan men tus sen 9.00 en 18.30 uur kleding en speelgoed ter verkoop aanbieden. Ter plaatse kan men 30 stuks prijzen; thuis kan men 42 stuks prijzen. Lijs ten voor het thuisprijzen zijn op te halen in Zevenhuizen aan de Boslaan 52, Perkstraat 55 of Kratonlaan 134; in Moerkapelle aan de Klaproosstraat 3. Eenderde van de opbrengst is be stemd voor Unicef; tweederde is voor de verkoper. De verkoop vindt plaats op donder dag van 9.30 tot 21.00 uur en op vrij dag van 8.30 tot 11.00 uur. Voor meer informatie: 0180-633971 of 0180-633381. De Omloop. Zevenhuizen - TC Zevenhuizen 80 houdtzondag 11 april zijn Omloop van Rot terdam. m. Omdat deze tocht veel overeenkomsten vertoont met de Tour de France etappe van 4 juli aanstaande, heeft de overkoepelende toerfietsbond NTFU deze tocht aangewezen als trainingstocht voor de actie Op naar Rotter dam.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15