Ax ii) 7 Moerkapelle 5 districtskampioen Avondopening Ons Verleden Er werd gebridged Vrolijk wapperende vlaggetjes Wierook van Auto te water de 21ste eeuw Collecte Hartstichting Ron van der Plaats motoren HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 7 APRIL 2010 17 Biljarten uiUMiu.plaatsmataren.nl Zevenhuizen-Moerkapelle - Historisch Centrum Ons Verleden en museum Ons Molenverleden zijn iedere tweede dinsdag per kwartaal ook 's avonds geopend. Beide musea, gevestigd aan de Tweemanspolder 15 zijn daartoe op dinsdag 13 april geopend van 19.00 tot 21.00 uur. Bij Ons Verleden kan men de expositie bezichtigen van het werk van Gré den Otter en Ernst de Vogel, twee kunste naars uit Zevenhuizen, alsmede de expositie '25 jaarDe tijd vliegt'. Deze expositie geeft, aan de hand van krantenknipsels en foto's, een beeld van de periode 1984 tot 2009. Tijdens de opening kunnen donateurs het jubileumboek 'Ons Verleden 25 jaar' gratis afhalen. Niet-donateurs betalen 34,50 euro. Overige activiteiten Bij de genealogische werkgroep kan men deze avond terecht met vragen over stamboomonderzoek en op de bovenverdieping van het museum kan men een molententoonstelling bezichtigen. In de filmzaal wordt de film 'Vossen en struinen' vertoond. Voor meer informatie: Johan@bovenmolen.nl of 06-53385372. V.l.n.r.: Rob Hielema, René van Leeuwen, Paul de Vos, Cees van Muiden, Rob van Helden en Gert-Jan de Vos. Moerkapelle - In de competitie van fusie-district Midden Holland is Moerkapelle 5 kampioen geworden. Na eerst op knappe wijze poulewin naar te zijn geworden werd afgelopen week het kampioenschap ternauwer nood binnengehaald. In de reguliere competitie had Moerkapelle 5, zes ronden voor het einde, een achter stand van 18 punten op de koplo per. Na een spectaculaire eindsprint, de koploper werd op de voorlaatste speeldag met 40-30 verslagen, ein digde dit nieuw gevormde team met een voorsprong van 16 punten als 1e in de poule in de C4 klasse. Om dis trictskampioen te worden moest nu nog de winnaar van de andere poule worden verslagen. KBC 3 uit Krimpen aan de Lek was de tegenstander. Om dat de eigen thuishaven verbouwd werd speelde de eerste wedstrijd zich af in Lekkerkerk. Het Moerkapelle vier tal liet er geen twijfel over bestaan en wisten allen hun partij te winnen het geen een comfortabele voorsprong van 40-26 opleverde. In de daar opvolgende thuiswedstrijd werd de teamopstelling enigszins gewijzigd, zodat, alle spelers uit de competitie hun bijdrage aan het kampioenschap konden leveren. Dat dit bijna op een teleurstelling zou uitlopen had nie mand in de wijde omgeving verwacht. Met de hakken over de sloot werd toch het felbegeerde kampioenschap binnengehaald. Beide teams mogen het district vertegenwoordigen op het regiokampioenschap. Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla werd 30 maart de 6e en laatste zitting in de 2e ronde gebridged. In de A-lijn werden Guisy Hatenboer en Truus van Leeuwen met 57.80% 1e, 2e Frits Lammerts en E rik Mulder met 57.38% en 3e Gert en Ria Jansen met 53.87%. In de B-lijn: 1e Truus Caré en Erika Kluiver met 62.24%, 2e Tjeu en Gerry op 'tVeld met 61,88% en 3e Trudie en Kees van der Made met 57.29%. In de C-lijn: 1e Ger Spanjaard en Els Zwanenburg met 65.48%, 2e Carolien en Henk de Ko ning met 63.10% en 3e Wim Verwaal en Rietje Scheffers met 58.93%. De slotstand van de 2e ronde is in de A-lijn: 1e Ruud Bantje en Mark de Wall met 58.84%, 2e Patricia Nie- wold en Marijke Stolker 54.46%, 3e Cecile Lelieveld en Ria van Wensem met 52.65% en 4e- Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk met 51.90%. In de B-lijn: 1e-Erna van Boheemen en Ronny Schepers met 54 .12%, 2e Tjeu en Gerry op 't Veld met 54.02%, 3e Truus Caré en Erica Kluiver met 53.45% en 4e Trudie en Kees van der Made met 53.24%. Deze vier paren Promoveren naar de A-lijn. In de C-lijn: 1e Ger Spanjaard en Els Zwanenburg met 58.05%, 2e Wim Verwaal en Rietje Scheffers met 55.29%, 3e Frank en Detty Mol met 55.12% en 4e Adrie van der Eijk en Betty Visser met 54.50%. Deze vier paren promoveren naar de B-lijn. Zevenhuizen-Moerkapelle - De vlaggetjes, die zijn versierd door kinderen van basisscholen in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat, waren zaterdag voor het eerst te bewonderen in het openbaar. Bij de feestdag op het nieuwe deel van de N219 hingen de vlaggetjes vrolijk te wapperen. De vlaggetjes waren het eerste fusie initiatief dat gestalte kreeg en vor men een blijvende herinnering aan de vroegere gemeenten. Ook voor de officiële opening van de N219 op 8 april worden de vlaggen opgehangen. Daarna zijn ze weer te zien bij het Shantyfestival op 17 april en ontbreken ze niet op Koninginne dag, De vlaggetjes zijn in beheer bij Stich ting Oranje Zevenhuizen. Voor ge bruik: vlaggen@oranjezevenhuizen. nl. Zevenhuizen/Moerkapelle - De We reldwinkels verkopen al jaren lang wierook uit India onder de naam "De Moeder's Excellence Geuren". Nu in troduceert dit bedrijf een wierook, die alleen met essentiële oliën en abso luuts is gemaakt. Absoluuts zijn ge concentreerder dan de oliën. Omdat een verfijndere methode wordt ge bruikt blijft de geur van de bloem be ter behouden. De nadruk is verscho ven van het ruiken van de geur naar het ervaren van de geur. Het bedrijf Moeders Geuren werkt volgens de Fairtrade voorwaarden. Wereldwinkel Z-M heeft diverse soorten wierook in het. assortiment: korte en lange stokjes, kegeltjes en ingrediënten om zelf wierook te maken, er is ook ruime keus in houdertjes. Wereldwinkel Z-M, Dorpsstraat 202D is geopend op woensdag t/m zater dag van 10.00-16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Moerkapelle - In Moerkapelle wordt van 12 tot en met 17 april de jaar lijkse collecte voor de Nederlandse Hartstichting gehouden. Wie wil geven, kan dat doen aan de collectanten aan de deur of via giro 300. Moerkapelle - Een 21 -jarige automo bilist zonder vaste woon- of verblijf plaats is vrijdag 2 april rond 23.20 uur op de Bredeweg met zijn voer tuig in een sloot terechtgekomen. Onder invloed van alcohol heeft de bestuurder de controle over het voer tuig verloren en is rechtdoor de sloot in gereden. Omstanders hebben de man uit de auto gehaald waarna hij het plotseling op een lopen zette. De Foto: Wilco Hogenbirk man werd kort daarna aangehouden. Een blaastest gaf een resultaat aan van 750 ug/l, terwijl de limiet 220 is. Zijn bijrijder, een 25-jarige man uit Satopy Samulewo (P), werd door de brandweer bevrijd. Hij werd met let sel in zijn gezicht en eveneens onder invloed van alcohol overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. In de auto werd een kleine hoeveelheid softdrugs aangetroffen. Noordelijke dwarsweg 98 Tel. 0180 - 633972 2761 GD Zevenhuizen Mobiel: 06 - 53259575 info@plaatsmotoren.nl Onderhoud Reparatie Verkoop Inkoop Revisie Taxatie Alle merken motoren Ophaalservice

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17