Werksessies Groene Zoom Nieuwe functie voor Steenovens gezocht Verkoop voorjaarsbloeiers bij Dagcentrum Korenaer Bijscholing muziekschool Jubileumconcert Debarim ANBO-actief HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 7 APRIL 2010 37 Doel Jeu de boules Goede competitiestart Kralen branden Stiltecentrum Oude Kerk Nieuwerkerk aan den IJssel - Op donderdag 8 april worden door de gemeente Zuidpias werksessies georganiseerd ten behoeve van de Structuurvisie Groene Zoom. Voor deze sessies zijn diverse instanties en belanghebbenden uitgeno digd. Vanaf 19.30 uur kunnen geïnteresseerden meeluisteren in het raadhuis aan het Raadhuisplein I in Nieuwerkerk. Het programma eindigtom 22.00 uur waarna er nog gelegenheid is om na te praten. Zuidpias - De gemeente Zuidpias is op zoek naar exploitanten om de Steenovens in het Hitlandbos nieuw leven in te blazen. Tot eind juni 2010 kunnen belangstellenden een Plan van Herbestemming indienen. De Groene Zoom is het landschappe lijke, deels open gebied tussen de ker nen Capelle en Nieuwerkerk aan den IJssel van ongeveer 450 meter breed. Aan de noordkant wordt de Groene Zoom begrensd door de A20, aan de zuidkant door de Schielandweg. Geschiedenis De Groene Zoom houdt de gemoe deren al lang bezig. Eind 2007 heeft de gemeenteraad van Nieuwerkerk een inrichtingsplan voor het gebied vastgesteld. Het plan kwam mede tot stand aan de hand van informatie bijeenkomsten met bewoners, om wonenden, ondernemers en andere belanghebbenden. Bij de uitwerking ervan bleek echter dat het financieel niet haalbaar was. Ook met de toe gezegde bijdragen vanuit het Rijk ten aanzien van verwerving en inrichting bleef er een exploitatietekort. Na een herijking is in juni 2009 door Provin ciale Staten van de Provincie Zuid- Holland besloten de toegezegde bij drage aan de Groene Zoom te laten vervallen. Visie Ook al is het inrichtingsplan van ta fel, de wens voor een Groene Zoom als overwegend landschappelijke en recreatieve buffer tussen Nieuwer kerk en Capelle aan den IJssel blijft. De gemeente wil richting geven aan de toekomstige ontwikkelingen in het gebied door een onderbouwde, gedragen en haalbare structuurvisie voor de Groene Zoom vast te stellen. Uitgangspunt is een gefaseerde ont wikkeling van het gebied van recrea tief medegebruik op de korte en mid dellange termijn tot waar mogelijk transformatie op de lange termijn. Deze structuurvisie vormt eveneens de basis voor de noodzakelijke be stemmingsplanherziening. Het hui dige bestemmingsplan is-verouderd en dateert van 1986. De insteek van de werksessies van 8 april is enerzijds informerend en ve rifiërend (sluit de ambitie van de ge meente aan bij het beeld van belang hebbenden) en anderzijds bedoeld om wensen, denkbeelden, meningen, ideeën en weerstanden te peilen bij betrokkenen en belanghebbenden over de toekomstige ontwikkeling van de Groene Zoom. Er zal worden gewerkt iixdeelsessieS in de vorm van ronde tafelgesprekken in drie ver schillende thema's: ruimtelijk, eco nomisch en sociaal-maatschappelijk. Het resultaat van de werksessies wordt meegenomen in het Program ma van Eisen (PvE) voor de structuur visie. Dit PvE zal voor vaststelling aan belanghebbenden worden gepresen teerd en toegelicht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Dagcentrum Korenaer worden op zaterdag 10 april tussen 10.00 en 16.00 uur diverse soorten voorjaars bloeiers verkocht. Men is deze dag tevens welkom in de theeschenke- rij voor koffie, thee of een lunch en in de winkel waar men allerhande bakkerijprodukten kan aanschaffen. Van keramiekatelier La Troupe zijn schilderijen te koop en ook voor de aanschaf van vw-bonnen kan in de winkel terecht. De gemeente wil van deze 'buiten plaats' weer een verbindende scha kel maken in de omgeving en tussen mensen uit en om Zuidpias, maar ook ver daarbuiten. Eind vorig jaar is de gemeente ge start met de restauratie van het rijks monument, wat bestaat uit vier open steenovens en twee turfschuren, gelegen in recreatiegebied Hitland langs de Hollandsche IJssel. De start van de restauratie werd feestelijk ge vierd met de toenmalige minister Ro nald Plasterk (OCW). De minister be nadrukte in zijn toespraak dat alleen restaureren niet voldoende is, de Steenovens zouden weer een nieuw leven moeten krijgen. De gemeente vraagt om die reden ge- interesseerde partijen een Plan voor Herbestemming in te dienen. Het plan Molen Windlust is eveneens vanaf 10.00 uur geopend. Hier kan men kennismaken met alle aspecten van het malen van meel en het functione ren van een korenmolen in vol bedrijf. De molen is verder iedere woensdag van 13.00 tot 16.00 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur ge opend. De theeschenkerij is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur én iedere tweede zaterdag van de maand van 10.00 tof 16.00 uur. moet bestaan uit een inhoudelijk plan met een financiële onderbouwing. De gemeente beoordeelt de plannen op aansluiting bij de ambities, uitgangs punten en financiële haalbaarheid. Op de website www.steenovens.nl is nadere informatie over het Plan voor Herbestemming te vinden. De restauratie van de Steenovens maakt deel uit van het Project Hol- Nieuwerkerk aan den IJssel - Het die het koor sinds de oprichting christelijk gemengd koor Debarim heeft gezongen bij onder andere houdt zaterdag 10 april het vijftien- kerkdiensten, samenkomsten en E0- jarig jubileumconcert. Dit doet het programma's, koor in de Lichtkring aan de Dreef 1. Het concert begint om 19.30 uur en Het repertoire bestaat uit liederen de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) kunnen ook in de maand april weer deelnemen aan een veel heid van activiteiten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Peu terspeelzaalleidsters werden vorige week dinsdag bijgeschoold in de muziek door de Stichting Nieuwer- kerkse Muziekschool. Onder leiding van Corry de Klepper werd in twee uur tijd een repertoire aan peuter en kinderliedjes doorgenomen. Ook werden bijbehorende bewegingsspel letjes geoefend. Bridge De bridgeactiviteit is voor zowel le den als niet leden en wordt gehou den op 13, 20 en 27 april in de Bata vier. Aanvang 13.30 uur, de maximale capaciteit is zestien paren. De kosten voor deelname bedragen 2,- euro. Voor meer informatie: 0180-313093. Fitness De fitnesslessen vinden plaats op 12, 19 en 26 april om 9.00 en om 10.00 uur in het Comeniuscollege aan het Fresiaveld 20. Wie eens een kijkje wil nemen is van harte welkom; aanmel den kan via: 0180-313093. Pergamano In de inloopruimte van de Batavier wordt op 8 april van 14.00 tot 16.00 uur de pergamano-activiteit gehou den. Voor meer informatie en aan melden: 06-24276371. Yoga De yogalessen worden gegeven in de Dorpsstraat 32A, op dinsdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 11.45 uur. De docente is zeer er varen, de groepen zijn klein. Er is mogelijkheid tot een gratis proefles. Voor meer informatie: 0180-313093. Volksdansen voor 55+ Elke dinsdag is er volksdansen in de recreatiezaal van het Chrysanthe mum. Aanvang 14.30 uur. Nieuwe 'leerlingen' zijn van harte welkom. Darten Twee dartmiddagen in april, vanmid dag (7 april) en 21 april in de Tap aan de Dorpsstraat. Aanvang 15.00 uur. ledereen is welkom. Steenovens bij Hitland. landsche IJssel. Dit project heeft afs doel om 45 zellingen, vervuilde oe vers en de vaarweg te saneren en te herinrichten. Bij het project trekken rijks- provincie- en gemeenteover- heid en waterschappen gezamenlijk op. De restauratie wordt mogelijk gemaakt door subsidie van de Rijk® dienst voor het Cultureel Erfgoed en de Stuurgroep Hollandsche IJssel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met 2 overwinningen uit 3 wedstrijden is# Jeu de Boules Club Nieuwerkerk de NJBB competitie goed gestart. De teams 1 en 2 speelden hun wedstrij den in de 1e klasse. Op een door de regen doordrenkt terrein won Nieu werkerk 1 van Franchophiles 1 met 4-2 en een saldo van plus 28. Nieu werkerk 2 deed het minder tegen Ne- derlek 1 daar was de eind stand 2-4 en een negatief saldo van 12. Hoewel er voor Nieuwerkerk 2 meer in zat verzuimden zij in de laatste partij een gelijkspel af te dwingen. Nieuwer kerk 3 daarentegen deed het in de vierde klasse uitstekend. Zij wonnen met 5-1 en een saldo van 31 punten overtuigend van Les Boulistes 3 uit Gorinchem. Hier speelden het weer geen rol omdat ze in het Boulodrome bij JBC de Maasstad konden spelen. Komende drie weken op dinsdag avond spelen de Nieuwerkerkers de voorjaarsdriekamp op eigen terrein Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Work-Shop aan het Raadhuispleiri 33 verzorgt Trudi Bos op zaterdag 10 april van 13.30 tot 16.00 uur een de monstratie 'Kralen branden'. TijdenS deze demonstratie worden glazen kralen gemaakt in 'Pandora/Trollbe- ads stijl'. Deze handgemaakte kralen zijn ook te koop of kunnen naar wens op kleur gemaakt worden. Trudi Bos verzorgt in haar huis in Moordrecht1' ook workshops voor maximaal twee personen. Informatie: 0180-324842 ofwww.dework-shop.nl. -1 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oude Kerk is vanaf 9 april elke vrij dagavond geopend van 18.30. tot 20.30 uur. Het benedengedeelte van de kerk doet dan dienst als stiltecen trum, waar men zich kan terugtrekt ken voor meditatie en gebed. Ingang via de Dorpsstraat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37