ISlniiiiÉiSïïifl lil Exotisch koken Burger moet eigen verantwoordelijkheid dragen "Hij wordt nu meer een broertje dan een gast" Kunst en identiteit UW TREKHAKEN SPECIALIST ZONDAG 11 APRIL Coalitie Leefbaar Rotterdam, WD en D66 Inloopavond (kinder) fysiotherapie Vanaf 475,- Wit Russische kinderen sinds een maand in Nederland Vanaf 449,- Bwj. mei 2002 Vanaf 382,- Vanaf 4] 7,- Vanaf 418,- Vanaf 465,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. cf Nesselande - Onder leiding van keu kenprinses Aitanne de Bouter kunnen hobbykoks op donderdag 15 april een workshop 'exotische tinten' volgen met een mengelmoes aan gerechten uit de Franse, Engelse, Indische, Chi nese en Afrikaanse keuken. De work shop vindt plaats in De Kristal aan de Cypruslaan 404 en duurt van 18.30 tot 21.30 uur. De samenstelling van de recepten is afhankelijk van de be schikbaarheid van ingrediënten. De recepten krijgt men mee naar huis. De kosten bedragen 48,50 euro; met RotterdamPas 31,53. Aanmelden kan via 010-2518988. Voor 27 mei staat een workshop 'amuses' op het programma en op 17 juni vindt een tweede workshop 'exotische tinten' plaats. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur dhr. Gert van den Bos. Nesselande - De nieuwbouwwijk Nesselande heeft tijd nodig om een eigen karakter te ontwikkelen. Hoe dit in zijn werk gaat en hoe de eigen identiteit ontstaat, wordt onderzocht door Veerle Rooze van de ThUniver- siteit in Utrecht. Met het resultaat moet vervolgens een kunstwerk wor den gevormd. Wijkbewoners zijn 29 april welkom in De Kristal om mee te denken over de inhoud van het kunstproject. Rooze gaat op onderzoek uit in op drachtvan Kerk in Nesselande. De be doeling is om in gesprek te gaan met een veertigtal Nesselanders om de identiteit van Nesselande te vinden. Kunstenares Yvonne Beelen zal vanaf de zomer 2010 het proces gaan ver beelden. Ze maakt filmportretten van Nesselanders en geeft een workshop iconografie. Deze iconen zijn de basis voor een nieuw kunstobject in de bui tenruimte wat bewoners zelf ontwik kelen. Gedurende het traject krijgen bewoners de kans om een videopor tret te maken van een andere wijkbe woner. Begeleid door een filmmaker interviewen en filmen buurtbewoners elkaar, In een workshop iconogra fie leren belangstellenden om hun eigen levensverhaal om te zetten in een eenduidig krachtig beeld. Nesse landers die liever achter de schermen iets willen betekenen voor dit project, kunnen helpen en meedenken met de organisatie van een filmpremière waarop het kunstwerk feestelijk wordt onthuld. Brainstormen over de kunst die de persoonlijkheid van de wijk moet vertegenwoordigen, kan op 29 april tussen 19.30 uur en 22.00 uur bij WONIO in De Kristal aan de Cypruslaan 406. Aanmelden kan via 010-222.2811 of info@nesseweb.nl/ Nesselande - De fracties van Leefbaar Rotterdam, WD en D66 hebben een coalitieakkoord bereikt voor de periode 2010-2014. In het akkoord tonen de partijen hun visie op de vitale wijken err economische potentie van de deelge meente Prins Alexander. Ook worden het gewenste niveau van buitenruimte en welzijnsvoorzieningen duidelijk neergezet, daarmee kijkend naar de aanko mende bezuinigingen. De drie fracties beogen een open be stuursstijl en leggen het accent op aanwezigheid en herkenbaarheid in de wijken. Communicatie en partici patie worden de sleutelbegrippen van bestuur en de ambtelijke organisatie. De fracties dragen vier nieuwe kan didaat-bestuurders voor ter benoe ming door de deelraad. De beoogde bestuurders zijn: Frans van der Hilst kandidaat-voorzitter) en Patrick Meijer beiden Leefbaar Rotterdam, Henk Koedijk (WD) en Suzanne Rojer (D66). Op maandag 12 april besluit de raad over hun aanstelling. Verantwoordelijk Het akkoord legt nadruk op het be houden van de leefkwaliteit in Prins Alexander. Dat is in het licht van be zuinigingen die fors kunnen uitpak ken voor de deelgemeente, een zware opgave. Eigen verantwoordelijkheid voor de leefomgeving'van bewoners, overheid, instellingen en bedrijven - in een soort nieuw evenwicht - is daarbij nodig, zo meent de kersverse coalitie. De fracties appelleren ook aan ieders verantwoordelijkheid om bij te dra gen aan een schone, veilige, groene en toegankelijke buitenruimte. Welzijn Het stimuleren van zelfredzaam heid, kritisch bekijken van subsidies en geld gericht besteden op doelge richtheid, worden ijkpunten van het welzijnsbeleid. Het dagelijks bestuur gaat maat schappelijke organisaties vragen om met hen mee te denken over waarop bezuinigd kan worden. Dit traject moet voor 1 september van dit jaar zijn afgerond. Nesselande - Bij Fysiotherapie en Kinderfysiotherapie Nesselande aan de Cesar Domelastraat 109 vindt ie dere derde maandag van de maand, deze maand op 19 april, van 20.00 tot 21.00 uur een inloopavond plaats voor iedereen die een vraag heeft met betrekking tot houding en bewe ging. Ouders kunnen hier terecht met vragen over de motorische ontwik keling van hun kind en mensen die beroepsmatig met kinderen werken en een algemene vraag hebben over motoriek van kinderen zijn eveneens welkom. In schoolvakanties is er geen inloopavond. Voor meer informatie: 010-8903367 of www.fysiotherapie-nesselande.nl. Door Maartje Letzel HART VAN HOLLAND NESSELANDE 7 APRIL 2010 43 1 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Nesselande - De klas met kinderen uit Wit Rusland is al weer bijna een maand in Nederland. Zes kinderen logeren er bij gastgezinnen in Nesselande. De familie Ruigrok heeft naast hun eigen vier kinderen een jongetje van negen jaar, Pasha, in hun gezin opgenomen. Jacqueline Ruigrok: "De eerste week moesten we allemaal wennen. Pasha kende het ritme van ons gezin na tuurlijk niet. Ook stelde hij zich heel rustig op tegenover de andere kinde ren. Omdat hij alleen Russisch spjeekt is het soms lastig communiceren. Voordoen wat we van hem willen, dat werkt wel. Hij helpt nu ook met de ta fel afruimen en hij poetst zijn tanden na het ontbijt. De sinaasappelpers en de stofzuiger vindt hij superinteres- sant, waarschijnlijk omdat ze dat thuis niet hebben." Pasha pikt al aardig wat Nederlandse woorden op. "Naar onze kinderen toe wordt hij nu ook meer een broertje dan een gast. Ze pikken niet meer alles van elkaar, maar over het algemeen spelen ze heel leuk. Hij is dol op voetbal, dus ze vervelen zich nooit." Frank Ruigrok: "We doen nu extra vaak leuke dingen met het gezin. De gastkinderen heb ben allemaal een Rotterdampas ge kregen, dus we doen allerlei uitjes in Gtroen C4 HB S drs. Bwj. juni 2004 Seat Ibiza III HB 3 drs. Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 Nesselande De familie Ruigrok heeft er een zoon bij. Rotterdam. De Pannenkoekenboot, de Euromast en Blijdorp, dat vinden onze eigen kinderen natuurlijk ook super. Jammer dat een goed gesprek er niet in zit. We kunnen wel met Google translate wat zinnen vertalen, maar Pasha kan niets terugzeggen want dan heb je een Russisch toetsenbord nodig." Volgend jaar weer? Volgens Cees den Hartog, coördinator in Rotterdam van Rusland Kinderhulp, gaat het met de hele groep hartstikke goed: "Twee kinderen zijn intussen overgeplaatst naar een ander gastge zin, omdat het niet zo lekker liep. Dat had vooral met heimwee te maken. Verder gaat het eigenlijk heel soepel. De tijd vliegt, het aftellen is alweer be gonnen. Of we het volgend jaar weer doen? Daar moet ik, als de kinderen weer veilig thuis zijn, even over na denken met een goed glas wijn. Het is toch een hele verantwoordelijkheid. Wij hebben zelf geen kind in huis maar we voelen ons toch voor allemaal ver antwoordelijk." Joop Eindhoven Hoofdeinde 25o Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 43