Innamedag Boomkwekerij museum Inter Nos 2 onderuit Reacties op coalitieakkoord Boskoop Grote belangstelling voor open dag Zevensprong Bouw JOP - met of zonder dug-out - gestart 48 HART VAN HOLLAND REGIO 7 APRIL 2010 Schaken Oranje Festival afgelast Wieger wordt wakker! iiiii ZONDAG 11 APRIL Beeldhouwen met textiel Boekenbeurs Lofprijzingsdienst in Zijdekerk Tentoonstelling Boskoop Creatief Bingo Boskoop - Voor verrijking van het Boomkwekerijmuseum wordt za terdag 10 april een zogenaamde in namedag gehouden, ledereen kan die dag spullen langsbrengen, waarvan hij of zij denkt dat het een verrijking is voor het museum. De innamedag duurt van 10.00 uur tot 15.00 uur. Het Boomkwekerijmuseum is gelegen aan de Reijerskoop 54. KUKö üiNbü Boskoop - Ook in de laatste wedstrijd van het seizoen kon Inter Nos 2 geen pot ten breken. Tegen Philidor 5 uit Leiden werd met maar liefst 1 tegen 5 verloren. Alleen Berry van Tienhoven en Paul Duits konden met remises nog een bord- punt binnenhalen. In de interne competitie kwamen Mark van Sandijk en Arian de Bruijne al snel remise overeen. Een geschenk. Boskoop - 'Passen op de winkel' en 'weinig concrete zaken'. Dat zijn reacties op het coalitieakkoord van WD en CDA vanuit de twee partijen die de afgelopen vier jaar met het CDA regeerden. "Met dit akkoord kan iedereen het eens zijn", zegtSiem Bak van CU/SGP. "Ik vind het eigenlijk allemaal een beetje tegenvallen", vervolgt Bak. "De WD maakte vier jaar geleden herrie dat het akkoord van ons (het was een coalitie van CDA, CU/SGP en PvdA) niet concreet was en nu doen zij het zelfde. Er worden wel doelstellingen geformuleerd, maar het zegt weinig. Bijvoorbeeld dat ze het imago van Boskoop willen verbeteren. Hoe moet ik dat voor me zien?" Rit uitzitten Collega-raadslid Ernst-Jan Straver van de PvdA meent dat WD en CDA niets anders gaan doen dan 'op de winkel passen'. "Alle doelstellingen zijn eerder vastgelegd en in gang ge zet. Ze moeten alleen de vinger aan de pols houden en de rit uitzitten", aldus Straver. Een ander heikel punt voor CU/SGP is de belofte de komende vier jaar geen OZB-verhoging door te voeren. Bak: "Het lijkt me erg ambitieus. Verder moet je dan ook elders oplossingen zoeken terwijl de voorzieningen op peil blijven. Ik heb het idee dat bewo ners ook liever zien dat de OZB om hoog gaat dan het openbaar groen dat niet goed wordt verzorgd." Boterzacht - En wanneer de heren het toch over kosten hebben, geven zij te kennen het uitgestippelde financiële beleid .■niet te begrijpen. "Eerder noemde de Niels Hoogendoorn speelde een flan kopening tegen Ad de Vlaam maar bleef vervolgens te passief. Hierdoor kreeg de Vlaam het centrum in han den waardoor hij meer en meer druk kon opbouwen om uiteindelijk de par tij te winnen. Een verrassende winst van Dick de Bruijn op Rick van San- dijk werd veroorzaakt doordat, na een langdurige opening, van Sandijk het initiatief en een vol paard kwijtraakte. Oudste deelnemer Cees van Gemeren speelde tegen de jongste, Rick van Nesselande - Het Oranje Festival in Nesselande is afgelast. Afgelopen jaren werd Koninginne dag in Nesselande gevierd, maar dit jaar is het anders. Met het oog op de groeiende wijk wilde de organi satie verhuizen naar het Maltaplein en hierbij samenwerken met diverse partijen. Ondanks een op het oog goede start kwam de samenwer king moeizaam tot stand. Omdat de organisatie van een dergelijk eve nement te groot is voor een vrijwil ligersorganisatie bestaande uit drie personen, is besloten om het Oranje Festival Nesselande niet in de be staande vorm door te laten gaan. WD het onmogelijk dat er zeven mil joen euro kon worden gegenereerd uit locatieontwikkeling maar in het ak koord is dat bedrag opeens gestegen tot 8,9 miljoen. Logisch, omdat het gaat om een langere periode, maar ze gaan wel in dezelfde lijn verder. Dat vind ik boterzacht", aldus Bak. Straver vindt de financiën op het eer ste gezicht beter. "Zo beloven ze geen lastenverzwaring voor de Boskopers." Anderzijds is de PvdA het er niet mee eens dat op sociaal beleid ruimte is om te bezuinigen. "Hoe kunnen ze inzetten om de Floriade 2022 naar Boskoop te halen en tegelijkertijd verantwoordelijke financieel beleid willen voeren?" Brede School Een verrassing in het akkoord voor de oude regeringspartijen, is de bereid heid tot het sluiten van een com promis ten aanzien van de Brede School. Straver: "Voor de WD was een brede school naast de Plataan een onbespreekbaar punt. Nu staat er dat de komst van de brede school wordt doorgezet, maar als blijkt dat de gekozen locatie niet aan de eisen voldoet, wordt er alsnog naar een andere locatie gekeken. Kortom: er kunnen tijdsverlies en hogere kosten ontstaan." De coalitie was niet op tijd bereikbaar voor commentaar. Daarom zullen re acties volgende week te lezen zijn in deze krant. Boskoop - Op Jenaplanschool de Zevensprong werd 31 maart de jaar lijkse open dag gehouden. Om 8.30 opende de school zijn deuren en op dat moment stonden er al een aan tal geïnteresseerden te wachten. Na een korte inleiding door J. Broer, de directeur van de school, waarin ze vertelde over de verschillen tussen het Jenaplanonderwijs en het re- der Linden. Van Gemeren ging vol in de aanval maar van der Linden kon nog knap terugkomen waardoor het uiteindelijk remise werd. Kees Jan Kraan wist na een rustige opbouw tegen Dick van den Bosch twee pion nen te winnen. In het toreneindspel dat volgde zelfs nog een derde wat van den Bosch uiteindelijk de partij deed opgeven. Pieter Meijer tenslotte moest onverrichterzake huiswaarts keren omdat hij oneven was en geen tegenstander had. guliere basisonderwijs, werden de bezoekers door ouders en kinderen van de school rondgeleid. Er werd verteld over het zelfstandig werken, de digitale schoolborden, methodes en over de grote betrokkenheid van de ouders: het is een gedeelde ver antwoordelijkheid en als lid van de ouderraad kun je een kijkje nemen achter de schermen van de school. Zevenhuizen - Het opleidingsor kest van De Kleine Trompetter.laat vrijdag 9 april samen met kinderen uit de Zuidpias van zich horen in de theaterzaal van dorpshuis Swanla. In samenwerking met "BRAINS" is de af gelopen drie weken hard gewerkt aan een gezamenlijk muziekstuk 'Wieger wordt wakker'. De kinderen laten om 19.00 uur horen wat ze in deze korte tijd geleerd hebben. Het is een spe ciaal geschreven muziekstuk waarbij ook een verhaal vertelt wordt. Kom langs en luister naar 'Wieger wordt wakker'! Dan kunt u meteen kennis maken met het jeugdorkest van De Kleine Trompetter. Er heerst een warm lentezonnetje als de werkmannen bezig zijn bij de toekomstige ontmoetingsplaats voor jongeren. Een deel van het gras is afgegraven en vervangen door een stevige zandlaag. Een aantal omwonenden heeft net de kinde ren naar school gebracht en ob serveert de activiteiten. Eén van de omwonenden reageert gelaten en probeert alvast naar de toekomst te kijken. "Je kunt het toch niet meer tegenhouden. Als straks de JOP om sloten wordt door de uitbreiding van Winkelcentrum Zuidpias, lijkt het me niet dat veel jongeren zich naar die Boskoop Chr.Geref.kerk 9.30 uur ds. J. Manni en 18.45 uur ds. A.G.M. Weststrate. De Stek 9.30 uur ds. H. van Veen. Zijdekerk 9.30 uur ds. A. Admiraal en 18.30 uur ds. E. Westrik. Dorpskerk 9.30 uur kand. J. Over- eem. Chr.gem. Bethel Anton Doornen bal. Ger.Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.30 uur ds. A.B. van der Heiden (openb.bel.). Evang. Gem. Parousia n.n.b. H. Joannes de Doper n.n.b. De bouw van de JOP is gestart. Waddinxveen - De gemeente heeft de belofte dat de bouw van de JOPZuidplas in week 14 of 15 zou starten ingelost. In de ochtend van 6 april begonnen de eerste graafwerkzaamheden. De meeste omwonenden zijn echter niet al te blij met de gemeente die deze belofte nakomt, maar voor nu blijft de harde op positie achterwege. plek laten sturen." Een aantal bewoners is echter niet zo gelaten en heeft twee weken geleden nog aangegeven op een inloopavond na te denken over een voorstel van burgemeester Bert Cremers om de omstreden dug-out pas na drie maanden te bouwen. Hamvraag is dus of de dug-out al tijdens de huidige werkzaamheden gebouwd zal worden of pas over drie maanden. De toekijkende om wonende laat ook deze vraag gela ten over haar heenkomen. "Ach, we zien het wel als de JOP er volgende week staat." Boskoop - In het atelier van Anne- lies Leeflang aan de Galerij 7 kun nen belangstellenden in twee dagen tijd een beeld maken met behulp van de textielverharder Powertex. Een frame van ijzerdraad wordt be kleed met'textiel en textielverharder. De workshop vindt plaats op don derdag 15 en 22 april. Voor meer informatie en aanmelden: boskoop- creatief.nl of 0172-212274. Boskoop - In de Schakel aan de Nieuwstraat wordt zaterdag 17 april van 9.00 tot 14.00 uur een boeken beurs gehouden. Tweedehands boe ken in allerlei categorieën staan die dag uitgestald. Ook is er koffie met Hekkers te koop. de neus in de boe ken duiken. Boskoop - Dominee Westrik zal voorgaan in de Lofprijzingsdienst op zondag 11 april om 18.30 uur in de Zijdekerk. Thema van deze dienst is 'lichamelijk opgestaan'. Er is deze avond veel ruimte voor gebed en samenzang. Muzikale medewerking wordt verleend door een gelegen heidsband onder leiding van Ben Kramer, ledereen is welkom. Boskoop - In de plaatselijke vesti ging van bibliotheek de Groene Ve nen is een expositie te bezichtigen van werk van cursisten van Boskoop Creatief. Tot dinsdag 20 april zijn werken te zien op het gebied van mandalatekenen, edelsmeden, wer ken met zilverklei en krijt en pastel. Boskoop - De vereniging voor oude ren in Boskoop en omstreken houdt maandag 12 april een bingo-avond. Deze wordt gehouden in de grote recreatiezaal van het zorgcentrum aan de Boezemlaan. De bingo begint om 19.30 uur. De minimuminleg is 4,10 euro.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 48