klikken Lydia Reicher nieuwe voorzitter SP Zuidpias Kofferbakverkoop op Raadhuisplein College stelt prioriteiten voor Zuidpias Optocht bevrijdingsdag Expositie CDA werkt papierloos WD-spreekuur HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 7 APRIL 2010 51 Vervolg van voorpagina Zuidpias - Tijdens de algemene le denvergadering van 30 Maart is Lydia Reicher door de leden verkozen tot de nieuwe afdelingsvoorzitter van de SP afdeling Zuidpias. Reicher was al jaren vice voorzitter en kreeg bij de ledenvergadering veel steun om de open gevallen plaats van André Muller te vullen. Michel Lacroix werd wederom verko zen als organisatiesecretaris van de afdeling en Diny Borrmann en Theo de Vette zijn verkozen als bestuursle den. Fractievoorzitter Evert Knoester maakt automatisch deel uit van het bestuur vanuit zijn functie. Verantwoordelijk Reicher is verkozen voor een periode van 2 jaar en is nu eindverantwoor delijke voor de afdeling met alles wat er bij komt, zoals de kerngroep en fractie. Daarnaast is Reicher vanuit haar functie nu ook lid van de landelijke partijraad. "Het is een behoorlijke uitdaging want er komt veel op je af, maar ik heb er zin in en wil enorm mijn best gaan doen om zo snel mo gelijk alles onder de knie te krijgen." Nieuwerkerk aan den IJssel - De WD gemeenraadsfractie van Zuidpias houdt donderdag 8april van 19.15 tot De afdeling-is vanaf deze ledenver gadering gaan werken met een klei ner bestuur en een grote kerngroep. "Nu we ook een gemeenteraads fractie hebben is er gekeken naar een zo effectief mogelijk bestuur e# daarom is er bewust gekozen voor een klein bestuur. Om dit bestuur zit een kerngroep met actieve leden die ook politiek meedenken. Nu kunnen we slagvaardiger besturen maar alle politieke zaken breed bespreken" legt Reicher de nieuwe situatie uit. 20.00 uur haar maandelijkse spreek uur in het raadhuis van Nieuwerkerk aan den IJssel. Kritische noot Hier en daar werd op de feestelijke dag nog een kritische noot gekraakt. "Voor de doorstroom is het een goe de actie, maar ik vraag me af of de weg breed genoeg is", aldus Phine van Doorne. "Er komt toch een berg auto's langs elke dag. Maar we blij ven het voorlopig positief bekijken." Dorpsgenoot Jenneke van Zanten ziet andere aspecten: "Begrijp me niet verkeerd, het is heel mooi dat de weg er ligt voor ons en vooral voor de bewoners van de BK-weg. Maar Donderdag 8 april is de officiële opening van de N219 door gedeputeerde van de Provincie Zuid-Holland Asje van Dijk. Hierbij zijn alle BK-bewoners welkom. "Wij mochten een lijst doorgeven met mensen die wij bij de ope ning erbij willen hebben", meldt een woordvoerster van de gemeente, "wij hebben alle bewoners van de BK-weg daarop uitgenodigd." Daarnaast mogen ook vier andere Zevenhuizenaren mee naar het officiële moment en met de bus die voor het eerst zal rijden op de omleidingsroute. Dat zijn de winnaars van de paashazen- en de tekenwedstrijd die zaterdag gehouden werden. het is wel zonde van de natuur. Het kon gewoon niet anders." Daarnaast rijst er bij Van Zanten ook enige twij fel of de rust na jaren echt eindelijk zal terugkeren: "Want de BK-weg als sluiproute blijft behouden." Op de step, op de step. Zuidpias - De prioriteiten van de gemeente Zuidpias zijn vastgelegd in het Col legeprogramma. De burgemeester en wethouders hebben in het programma met de titel Ruimte om je thuis te voelen aangegeven aan welke zaken volgewt hen perse moet worden gewerkt komende periode. Daarvoor moet jaarlijks ge middeld zeven ton extra beschikbaar worden gemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Evenement is op zoek naar bedrijven en verenigingen die op bevrijdingsdag mee willen doen met de optocht voor bedrijven en vereni gingen. De optocht start om 14.00 uur op bedrijventerrein de Hoge Venen aan de Hoogeveenenweg. De meest origineel versierde wagens kunnen op een beker rekenen. Aanmelden: info@stichtingevenement.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ineke Verkleij-van Oostrum exposeert tot en met 28 april in de bibliotheek van Nieuwerkerk. Verkleij houdt zich be zig met schilderen en beeldhouwen. Voor meer informatie: 0180-316794. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Evenement organiseert voor Hemelvaartsdag, donderdag 13 mei, van 10.00 tot 16.00 uur een koffer bakverkoop annex bloemen- en plan- tenmarkt op het Raadhuisplein. Voor een kofferbakplaats ter grootte van een parkeerplaats betaalt men 7,50 euro; een staanplaats van drie meter kost 25, euro. Een spreekstalmeester zal de aanbiedingen aanprijzen. Aan melden kan tot woensdag 12 mei. Daartoe dient men het vereiste be drag over te maken op bankrekening 345202104 ten name van Stichting Evenement onder vermelding van bloemen- en plantenmarkt alsmede van de te verkopen artikelen en voor keursplaats. Voor meer informatie: 0180-316318 of info@stichtingevenement.nl. Door Marianne Vermaat Er staat weinig verrassends in het programma. "Eigenlijk is het in grote lijnen de uitwerking van het coalitie akkoord", aldus burgemeester André Bonthuis. Afwachten Of, hoe en wanneer de beschreven plannen in het collegeprogramma worden uitgevoerd, is afwachten. "Het totale overzicht krijgen we pas met de Perspectievennota", legt wet houder Tamara Venrooy uit. Daarin staat het totale financiële plaatje en zal duidelijk worden hoe de vork in de steel steekt. Vooral de fusie heeft veel geld gekost, dus het is volgens de collegeleden aankijken hoe het lo pen zal. "Want we willen de kosten die aan de fusie verbonden zijn ook niet afwentelen op de burger", zo re ageert Bonthuis. Venrooy: "Wat we willen doen, weten we al lang. We kunnen vervolgens wachten tot de hele wereld alles weet, maar wij slaan nu alvast een richting in." Ontwikkelingen Enkele zaken die wethouder Rinus Bosman uitzijn portefeuille licht, zijn de ontwikkeling van de Groene Zoom, het oude gemeentehuis Zevenhui- zen-Moerkapelle en de herstructure ring van de Ambonwijk (Moordrecht). Laatstgenoemde is volgens Bosman 'continuering van het beleid'. Collega-wethouder Arjen Hazelebach legt zijn zwaartepunt bij het verbe teren van de dienstverlening en gaat voor een gezamenlijk afvalbeleid "Het mooiste aan mijn werk, vind ik dat ik samen met de burgers en de gemeenteraad nieuw beleid mag m# ken," Stijging Jan Verbeek noemt als belangrijke za ken die onder zijn verantwoordelijk heid vallen het uitbreiden van Brairy? en de start van de pilot Werkplaats zorgregie. "Laten kijken of we men sen met problemen op de juiste pFëfr kunnen krijgen", aldus Verbeek. In het financiële overzicht is af te lezen dat Brains vanaf 2012 structureel 77.000 euro kost. Dat is eigenlijk ook het eni ge thema waarbij de kosten opeens stijgen. De gemeenteraad buigt zich de komende week over het college programma en kan vervolgens schrif telijk reageren. Venrooy: "En met dij. extra kennis, stellen we vervolgens de Perspectievennota op." Zuidpias - CDA Zuidpias werkt sinds vorige week geheel papierloos en dus millieuvriendelijker. De partijleden doen dit met zogenaamde tablet laptops. Dit zijn laptops waarvan het beeldscherm beschreven kan worden. Lydia Reicher

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 51