gOs TCN weer op de baan Tess Moonen in EJK trajectteam voor Oranje Van Dam en Martienus clubkampioenen Love '70 Tim Nomé en Miriam Swart van CKV Nieuwerkerk zijn wereldkampioen iopspeler opent bedrijven- toernooi De Graaff en Ribbens dit seizoen niet samen aan de start HART VAN HOLLAND SPORT 7 APRIL 2010 55 Turnen Tennis I fft- Waterpolo Atletiek Team Zeparo gebruikt Polderloop als training Autosport Korfbal IJsselvogels draait niet Nieuwe trainer Nieuwerkerk A1 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het afgelopen weekend startte de tenniscompeti- tie voor het district en met ingang van het komende weekend, 17 april, start de landelijke zondagten niscompetitie van de KNLTB. Het eerste herenteam van TCN be gint met een thuiswedstrijd tegen het sterke en érvaren team van ELTV Eindhoven. Naar verwachting treedt ook oud-international Paul Haarhuis aan op het sportpark aan het Britse- zoom. De hoofdmacht van TCN speelt dit seizoen met de vaste waarden Chris Berkouwer, Sabin Tigu, Yoran Ver schoor, Rick Schalkers, trainer/coach Michael Jongste en nieuwkomer Bas Struijk. Naast heren 1 doet ook het tweede herenteam van TCN het goed. Jef frey Chung, Joost Hordijk en Jeroen Plaisier debuteerden vorig jaar in de hoofdklasse, dit is één klasse lager dan de hoofdmacht. Dit seizoen is jeugdspeler Marlon Brand aan het team toegevoegd en maken Nathan Hooftman en Jos Eeland het team compleet. Het eerste mix team, met onder an dere Martijn Herwijer, Eline Husslage en Violet Hendriks, handhaafde zich vorig jaar in de derde klasse. Op 11 april spelen zowel heren 1, 2 en mix 1 de eerste competitiewedstrijd thuis. De toegang is gratis. Clubkampioenen Guy Martienus (links) en Harro van Dam met daarnaast Marco en Ramon van der Loos. Moerkapelle - Het herendubbel Harro van Dam en Guy Martienus is afgelopen week clubkampioen van Love '70 geworden. Zij wonnen de finale van de broers Ramon en Marco van der Loos. De finale werd in de tennishal van Moerkapelle ge speeld, eindstand was 7-6 en 6-2. In het weekend ervoor waren Mira van der Linde en Iris van der Brugge al clubkampioenen bij de dames ge worden. Dit weekend is ook de competitie begonnen. De thuisspelende teams hebben alle wedstrijden kunnen spelen, al waren er af en toe flinke buien. Het damesteam won met 4-1 van Bergvliet uit Haastrecht, het herenteam 35+ moest in 4-1 zijn meerdere erkennen in Gouderak en het mixed team verloor met 4-1 van de Sluipers (Reeuwijk). Nieuwerkerk aan den IJssel - In Twello werd 2 april de kwalificatie wedstrijd gehouden voor de Neder landse junioren turnsters om zich te plaatsen voor het team dat Neder land zal vertegenwoordigen op het Europees Junioren Kampioenschap in Birmingham (Engeland) eind april. De Voor het toernooi hebben zich 12 teams ingeschreven, verdeeld over vier poules. Los van het toernooi staat de strijd om de 'Latjeschiet Trophy', waarbij een aantal deelne mers per bedrijf vanaf een bepaalde afstand de lat moet proberen te ra ken. Deelnemende teams zijn Zwa- mon, Kwekerij Koningshof, Fa. H. ,V"i - t* jm .MH Leek/Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk kent sinds dit Paas weekend twee wereldkampioenen. Tim Nomé en Miriam Swart speelden afgelopen weekend met Oranje on der 19 het Wereldkampioenschap in Leek. Na vier mooie dagen kwam de bekroning in de finale tegen Chinees Tapei. Na de poulewedstrijden op vrijdag en zaterdag stond Nederland eerste in poule B. Ook de halve finale tegen Portugal werd gewonnen. De finale werd gespeeld tegen Chinees Tapei, dat verrassend de halve finale van België wist te winnen. Het werd een spannende wedstrijd waarin Tim topscoorder werd met zeven goals. Tim en Miriam: "En dan mag je de be ker met de grote oren in ontvangst nemen. Een mooi moment waarop je eigenlijk pas beseft datje wereld kampioen bent geworden. En dan Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - Arno Havenga, vorig jaar verkozen tot beste speler van de nationale hoofdklasse, opent vrijdag 9 april om 19.30 uur in het Polderbad de zesde editie van het NVO Verzekeringen Bedrijven \AJa- terpolotoernooi. Havenga, die jarenlang waterpoloprof was bij het Franse Nice en de afgelopen twee jaar landskampioen werd bij het Goudse GZC DONK, was teammanager van de Oranje-dames, die in 2008 goud veroverden tijdens de Spelen in Peking. Nieuwerkerkse turnster Tess Moonen streed om een plaats in het traject team van Jong Oranje met de top twaalf junioren van Nederland. De wedstrijd begon voor Moonen op sprong waar ze een nette overslag hoeksalto neerzette (13,5). Op brug liep het minder soepel, een extra zwaai en val met liggerwissel zorg den voor een voor haar doen lage score van 11,2. Tess toonde karakter en turnde eenstabiele balkoefening, score 13.4. Zij sloot deze meerkamp af met een sterke vloeroefening, 13.3 en behaalde met een totaalscore van 51,4 de eerste plaats. Hiermee verze kerde zij zich van een plek in het EJK trajectteam. De komende weken vol gen een stage in Beekbergen bij het KNGU bondscentrum, een interland in Melsele (B) tegen België en een trainingsstage in Engeland met als uiteindelijk doel het EJK in Birming ham. niet met het gevoel zitten van: ja maar .wij zijn Nederland, dan wordt je toch sowieso wereldkampioen? Nee, met het gevoel zitten dat je er voor hebt gevochten dat je je geen fout kon permitteren. DeTaiwanesen heb ben er met hun goede spel voor ge zorgd dat wij ook het beste van ons spel moesten laten zien." en W. van den Bosch, Van der Valk Hotel Nieuwerkerk, titelverdediger 3M, Techniplan Adviseurs, Beglobal Promotions VOF, International Paint, Rijnmond IT Services, Autobedrijf Neleman en Bouwbedrijf D. A. de Groot. Nieuwerkerk-wethouder Jan Verbeek zal ook nog in het water te vinden zijn. De afgelopen drie jaar waren de twee Zevehhuizenaren een vaste waarde in de GT klasse van de DSC. 'VVeapon of choice' was de GT3 Viper. Drie jaar lang lukte het de equipe steeds net niet om kampioen te worden. De Graaff hierover: "Positief gezien kun je stellen dat we het meest constant presterende team waren in de afge lopen jaren van de GT divisie in de DSC. We hebben veel exposure gege nereerd voor onze sponsors en waren Tim en Miriam met de wereldbeker. Zevenhuizen - Na 10 jaar onafgebroken te hebben geracet als equipe zullen Robert de Graaff en Philippe Ribbens dit jaar niet als equipe ten tonele ver schijnen. Veranderingen in privé omstandigheden van De Graaff deden hem beslissen 2010 niet te wijden aan het racen. negen van de tien keer in gevecht voor de overwinning.". Ribbens vormt in 2010 een equipe met Erol Ertan. Deze heeft zich de af gelopen jaren de aanpak van de Me- gane Super Trophy van het Carworld Motorsport team goed eigen weten te maken. In 2009 wist hij zelfs een overwinning te pakken. Uitgangspunt voor het komende seizoen is wel dat De Graaff ook een aantal races zal in stappen naast Ertan. Peter de Kooter in actie tijdens de Polderloop. Hazerswoude/Zevenhuizen - In aan loop naar de Roparun gebruikten acht lopers en zeven fietsers van team Ze paro vorige week de Polderloop in Hazerswoude als trainingsloop. De fietsers deden dienst als windvanger voor de lopers. Op de 15 km eindigde Carin Beerends in een tijd van 1:20 en Pieter Lieffe- ring kwam twee minuten later over de finish in 1:22. Frans Metselaar liep de halve marathon in 1:36, Cees van Beek in 1:48, Ben van Iperen in 1:49, Peter de Kooter in 1:50, Jaco van der Beek in 1:54 en Ingrid Heijkoop in 1:56. Team Zeparo kan via de C1000 gesteund worden door middel van de actie 'Spek de kas van je club'. Voor meer informatie: www.c1000.nl/ su permarkten/zeven huizen/c 1000- wals/acties/spek-de-kas-van-je-club. IJsselvogels verloor met 10-14 van SDO (K). Eén vak van de thuisploeg draaide niet, dat was de hele wedstrijd een probleem. Met drie geblesseerden wist IJsselvogels vooraf dat het moei lijk zou worden, maar met wat omzet tingen zou het misschien wat kunnen worden tegen SDO, maar het wilde niet. "Een wedstrijd om maar snel te vergeten", reageerde trainer Rob Ber- reboom. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 33-ja- rige Patrick Bezemer is met ingang van het seizoen 2010/2011 de nieuwe trainer en coach van zaalhoofdklasser Nieuwerkerk A1. Bezemer, momen teel trainer van KOAG A1, volgt het duo Schouten/Hoogerwaard op. Met de komst van Bezemer neemt Nieu werkerk afscheid van het trainersduo Wout Schouten en Paul Hoogerwaard. Hoogerwaard begon twee seizoenen geleden aan zijn avontuur bij Nieu werkerk A1, in samenwerking met Ronald Verbeek. Dit seizoen werkte hij samen met Schouten. Gezien zijn volle programma met Nieuwerkerk 1 heeft Hoogerwaard te kennen gegeven even een stapje terug te moeten doen als trainer/coach. Wout Schouten be gon dit seizoen aan zijn avontuur bij een nieuwe club. Hij heeft besloten als hoofdtrainer aan.de slag te gaan bij ONDO in 's Gravenzande.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 55