Zuidpias U komt toch ook? Nieuwe furictie(s) voor Steenovens Klein Hitland Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht UITNODIGING 21 sollicitanten voor burgemeesterschap Zuidpias Dorpsavond Moerkapelle dinsdag 20 april 2010 Waarschuwing: Afvaltoerisme streng beboet gemeente 1 WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZU1DPLAS 7 APRIL 2010 Graag vooraf aanmelden Data dorpsdagen 2010 Graag nodigen wij u uit voor de afscheids receptie van Hans Weijers. Hans heeft ruim 29 jaar in gemeentelijke dienst gewerkt, eerst bij de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel en vanaf 1 januari 2010 bij de gemeente Zuidpias. Hans maakt gebruik van de regeling flexibel pensioen. De receptie vindt plaats op donderdag 22 april 2010 van 16.00 tot 18.00 uur in het Raadhuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. Bevestiging Wij stellen het op prijs als u ons laat weten of u op 22 april 2010 aanwezig kunt zijn. Dat kan via de secretaresse van de afdeling Facilitaire Zaken op tel: (0180) 639 821 of via email: e.vroegopldzuidplas.nl Met vriendelijke groet, Burgemeester en wethouders van Zuidpias, J. Brinkman Gemeentesecretaris A. F. Bonthuis Burgemeester Capelle aan den IJssel pakt het afvaltoerisme strenger aan door op populaire dumpplekken regel matig controles uit te voeren. Ook onderzoekt onze buurge- Voor het burgemeester schap van Zuidpias hebben 21 kandidaten hun belangstel ling kenbaar gemaakt bij de Commissaris van de Koningin. De nieuwe burgemeester zal naar verwachting in het najaar van 2010 in functie treden. De sollicitanten - 18 mannen en 3 vrouwen - variëren in leeftijd van 39 tot 59 jaar. Zeven van hen zijn lid van het CDA, zes van de VVD, twee van de PvdA, twee van D66, één van de Christenunie, één van de SGP, één van een lokale partij en één sollicitant is geen lid van een politieke partij. Negen sollicitanten zijn (oud-)burgemeester en acht sollicitanten zijn wethouder of hebben deze functie eerder vervuld. De vacature van de eer ste burger van Zuidpias is ontstaan na een fusie van de gemeenten Zevenhuizen- Moerkapelle, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel op 1 januari 2010. Sinds de fusie is de heer A.F. Bonthuis waarnemend burgemeester. Per 1 januari bent u niet alleen inwoner van Moerkapelle, maar bent u ook Zuidplassenaar. Het bestuurvan de gemeente Zuidpias wil graag bereik baar zijn voor al haar inwoners. Een van de manieren waarop ze dat duidelijk maken het komende jaar is het houden van dorpsavonden. Alle inwoners van Moer kapelle zijn uitgenodigd om op dinsdag 20 april naar de tweede dorpsavond van Zuidpias te komen. Deze week treffen de inwo ners van Moerkapelle bij Hart van Holland de uitnodiging met meer informatie aan. De dorpsavond vindt plaats inde Zuidplaszaal van Op Moer, Raadhuisstraat 60, op 20 april, van 20.00 uur tot 22.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Om 20.00 uur start het programma. Wilt u, als inwoner van Moerkapelle zo vriendelijk zijn om u vooraf aan te melden in verband met de capaciteit van de zaal? Voor uw aanmelding en aan te leveren onderwerp kunt u tot en met 15 april bellen naar 0180 330 300 of e-mailen aan: dorpsavond0zuidplas.nl. Dinsdag 20 april 2010 - Moerkapelle Dinsdag 25 mei 2010 - Moordrecht Dinsdag 21 september 2010 - Nieuwerkerk aan den IJssel Dinsdag 16 november 2010 - Oud- Verlaat Dinsdag 7 december 2010-02 - Nieuwerkerk aan den IJssel De dorpsavond van Zevenhuizen vond plaats op 22 maart. NB: Liever geen bloemen in verband met vakantie! meente de inhoud van vuilniszak ken. Overtreders die misbruik maken van de afvalfaciliteiten van Capelle aan den IJssel lopen kans op een boete van 60,=. De restauratie van de vier steen ovens en twee turfschuren langs de Hollandsche IJssel is na een lang vorstverlet weer volop in gang gezet. Aan het einde van dit jaar zijn de restauratiewerkzaamheden van Steenovens gereed. De gemeente Zuidpias heeft de ambi tie om van deze "buitenplaats" weer een verbindende schakel te maken in de omgeving én tussen mensen komend uit de gemeente Zuidpias en daarbuiten. Op zoek naar exploitanten Eigenaar gemeente Zuidpias is dan ook op zoek naar exploitanten voor het hergebruiken van dit unieke Rijksmonument. Want de Steenovens met turfschuren moeten weer een nieuwe functie krijgen! Hergebruik van deze bijzondere en fraai gelegen Steenovens is alleen mogelijk door de inzet, enthousiasme en professionali teit van toekomstige exploitanten. Plan voor Herbestemming De gemeente vraagt geïnteres seerde partijen een Plan voor Herbestemming in te dienen. Daarin legt u uit wat u graag wil doen in de Steenoven(s) en hoe u dat wilt dogn. Verder levert u bij uw inhoudelijk plan een financiële businesscase. De gemeente beoordeelt de plannen op aansluiting bij de ambities, uitgangs punten en financiële haalbaarheid. Op de website www.steenovens.nl vindt u de leidraad voor het maken van het Plan voor Herbestemming. Daarin staan ondermeer de rand voorwaarden die worden gesteld en hoe uw plan wordt beoordeeld. Gebruik deze kans om op een unieke plek uw plan te realiseren! Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een ver keerd jaar of inschrijvingen die niet votdoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Sportlaan 72, Moordrecht 1- kamer etagewoning (2e etage, zonder lift) Beschikbaar per 6-5-2010 Huur 269,90 Voorwaarden: - Maximum bruto jaarinkomen 21.650,- - Maximaal 1 persoon tot 23 jaar Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier bij het raadhuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 12 april vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen vol ledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formu lier of de gevraagde inkomstenverklaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegeve.ns zijn bijgevoegd, kun nen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brieven bus doen van het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5