Zuidpias Studio voor afslanken en figuurcorrectie bodylight Onderzoek tevredenheid cliënten Wmo gemeente Zuidpias m 17 APRIL OPEN DAG Neem sportkleding mee en probeer het gratis uit! (10.00 - 15.00 uur) gemeente l'J W WEEK Lopers eri fietsers uit de gemeente Zuidpias gezocht voor bevrijdingsvuur Zadel en Tuigmakerij al 170 jaar verstand van paarden De kennismaking Oefencabine Ozontherapie Voedingsadvies 2 sport- én 2 ozonbehandelingen cadeau HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR ZU I 7 APRIL 2010 leder jaar vindt op 5 mei Bevrijdingsdag in heel Nederland de estafette plaats voor het over brengen van de bevrijdingsvlam naar zoveel mogelijk deelne mende gemeenten. De organisatie zoekt nog lopers of fietsers uit de gemeente Zuidpias, die op U mei na Dodenherdenking meegaan naar Wageningen. Daar zal rond middernacht het bevrijdingsvuur worden uitgereikt. De lopers en fietsers zullen daarop het vuur overbrengen naar de gemeente Zuidpias. Daar zal vervolgens in Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk, Oud Verlaat en Zevenhuizen het bevrijdingsvuur worden ontstoken. De afstand van Wageningen naar de gemeente Zuidpias is onge veer honderd kilometer en de ronde tussen de vijf dorpen is om en nabij vijfentwintig kilometer. Met het lopen en fietsen is naar schatting elf uur gemoeid. Aanmelden Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de gemeente Zuidpias onder vermelding van naam, adres en woonplaats door een e-mailbericht te sturen naar LvisserOzuidplas.nl. De gemeente Zuidpias biedt onder steuning aan mensen met [lichame lijke) beperkingen. Deze onder steuning verschilt van persoon tot persoon. Sommige mensen hebben een scootmobiel of rolstoel nodig om zich te kunnen verplaatsen. Anderen hebben hulp nodig om het huishouden te voeren. De gemeente levert deze onder steuning in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning [Wmo). De gemeente vindt het belangrijk om te weten wat mensen van de ondersteuning vinden en wat er beter kan. Daarom voert de gemeente een onderzoek uit. Het onderzoek vindt plaats door middel van een schriftelijke vragen lijst waarin vragen worden gesteld over verschillende aspecten van de ondersteuning. De enquête zal medio april 2010 worden verstuurd aan ongeveer 900 cliënten in Zuidpias die een voorzieningen heb ben aangevraagd in 2008 of 2009. Het onderzoek wordt uitgevoerd doorSGBO, een onafhankelijk onderzoeksbureau. Naar verwach ting zullen rond de zomer de uit komsten van het onderzoek bekend worden gemaakt. Wij hopen dat u, als u een vragerm lijst ontvangt, de tijd zult nemen deze in te vullen en in te sturen. De gemeente heeft immers de mening van de cliënten nodig om de dienst verlening zo goed mogelijk te laten aansluiten op de behoeften. Op 1 april 1840 kocht Jan van Rijs het pand aan Dorpsstraat 149 (i.e. het huidige reisbureau) voor 1700 harde Nederlandse guldens en begon een tui gen makerij. De Zuidplaspolder was een jaar eerder drooggelegd en al het land werd verpacht. Talrijke boerderijen verdienden toen hun brood met het verbouwen van graan m.b.v. veel paarden. Voor het ploegen maakten sommige boeren zelfs gebruik van wel 8 paarden tegelijk (hier is nog een oude film van in omloop). Geen wonder dat de generaties Van Rijs nu opvolgden: Jan, daarna Arie - weer een Jan en velen kennen nog Joop van Rijs, die op 54-jarige leeftijd overleed. Hij werd opgevolgd door zijn oudste zoon, de kundige zadelmaker Jan van Rijs. Later werd Jan bijgestaan door zijn broer ir. Kees van Rijs. Na de Tweede Wereldoorlog kwam er door de mechanisatie in de landbouw een grote ommekeer. De paarden verdwenen en de tractors voorzagen in de benodigde PK's (Paardekrachten). De naoor logse tijd was hard en iedereen was bezig met de wederopbouw. Grootvader Jan van Rijs had voor zijn zoon Joop een verzekeringsportefeuille opgebouwd en hem laten opleiden als orthopedisch maatschoenmaker in Den Haag. Zoon Joop van Rijs voelde echter niets voor verzekeringen e-n orthopedische schoenen. Hij wilde zadels en tuigen maken, ook al was daar op dat moment amper behoefte aan. Toch getuigde zijn levenswens van grote visie, al was de weg naar de top hard en lang. Joop was inmiddels getrouwd en grootvader Van Rijs vond het een goed idee om een "winkeltje" te beginnen. In die tijd bleven getrouwde vrouwen thuis om de huishouding te doen! Dus werd zaterdagmiddags de werkbank voor het raam aan de straatkant ingericht als weekendetalage met laarzen, regenkleding, koptouwen etc.. In die tijd was het aanbod in paardenkleding vrijwel nihil. De enige broek was een beige ballonbroek en de zadeldekjes bestonden alleen uit grijs wolvilt. Ondertussen bezocht Joop van Rijs diverse bin nen- en buitenlandse concoursen. Langzamerhand kwamen de contacten en de vraag naar zeer luxe Engelse tuigage. Later werd het bedrijf vaste stand houder op de grote internationale verkoopbeurs Equitana in Duitsland. Van Rijs B.V. groeide gestaag en het personeelsbestand breidde sterk uit. Het bedrijf was uit zijn jas gegroeid en de grote stap werd in 1989 genomen om zelf een pand te bou wen aan de Swanlaweg. Joop had in de tussentijd zeer deskundige vakmensen opgeleid. Met hulp van zijn zonen Jan en Kees wist het bedrijf wereldwijd te exporteren. Momenteel heeft Van Rijs B.V. 17 medewerkers in dienst. Samen werken ze er hard aan om de oude met moeite verworven naam hoog te houden. voor Wilt u óók gezond afslanken (dus niet met pillen, injecties en diëten met het bekende jo-jo effect), via een op maat gemaakt programma en met een blijvend resultaat? Dan bent u bij bodylight op het juiste adres. De Bodylight totaalmethode helpt u om de strijd tegen de weegschaal aan te pakken op een natuurlijke en gezonde manier d.m.v. warmte/ozoncabines. Veel vrouwen/mannen zijn u reeds voorgegaan met blijvende resultaten. Eglantierbaan 53 2908 LV Capelle aan den IJssel t 010-4515555 einfo@body-light.nl w: www.body-light.nl Bij de kennismaking ontvangt u een gratis figuuranalyse. Tijdens deze figuuranalyse wordt u op 9 plaatsen zorgvuldig gemeten. Aan de hand van deze resultaten wordt bepaald welke individuele resultaten haalbaar zijn. Afhankelijk van uw wensen, leeftijd, lichaamsbouw en conditie wordt uw persoonlijke programma opgesteld. Via de metingen wordt bepaald hoeveel centimeter en op welke plaatsen u kunt afslanken. Tevens krijgt u van ons een schriftelijke gewaarborgde centimetergarantie Het actieve gedeelte bestaat uit de oefencabine. Deze doelgerichte bewegingstherapie, per klant aangepast, is erop gericht om specifieke oefeningen uit te voeren. Deze leiden tot het afslanken van vooraf bepaalde lichaamsdelen (bijv. taille, buik, dijen). Daarnaast draagt de gelijkmatige warmteverdeling (30°C) bij tot een optimale omgevingstemperatuur om spierpijn en blessures te voorkomen en om een optimale bloedcirculatie te verkrijgen. Hierbij worden vetreserves en overtollig vocht op een natuurlijke wijze afgebroken. Het passieve gedeelte bestaat uit de ozonzuurstof therapie. Deze vindt plaats in een aangename omgevingstemperatuur, waardoor de poriën worden geopend en de bloedsomloop wordt gestimuleerd. Dit leidt tot een snellere afvoer van afvalstoffen. De gelijkmatige warmteverdeling zorgt tevens voor een aangenaam gevoel. De ozontherapie zorgt vervolgens voor verbetering van de veerkracht van de huid, met als gevolg een strakkere en gladdere huid met daarnaast een vermindering van cellulitis. Naast de oefencabine en de ozontherapie wordt er een voedingsadvies gegeven. Ook dit onderdeel steunt op de principes: natuurlijk, veilig en gezond. Dus géén pillen, injecties of diëten met het bekende jo-jo effect tot gevolg, maar een duurzaam resultaat. Bij inlevering van deze advertentie bij afsluiting van een kuur

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 8