IfefflircïïIJl Klimmen voor de Hersenstichting Lezing en literaire avond in bibliotheek Boedelverkoop en braderie in Chrysanthemum Eerst benefietdiner smaakt naar meer Voor moeder op de foto €1912,- 12 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ5SEL 21 APRIL 2010 ZONDAG 25 APRIL Grote rommelmarkt rond Kerkelijk Centrum Game Master presenteert nieuwe spellen Goed doel 600,- Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur kand. J.A. de Kruijff. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. G. Lustig. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur de heer C.M. Cornelisse. Prot.Gem. De Bron 10.00 uur mw.ds. M. Verschoor. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. GJ. Bruijn en 14.30 uur ds. J. Boerma. Nieuwerkerk aan de IJssel - Het zijn drie amateurs, maar hun wil is ijzersterk. De kans dat zij 8 mei met succes de Mont Ventoux beklimmen op hun racefiets, lijkt groot. De heren Jos Kroon, Tommy Bruggink en Charles Burm Ferraz fietsen daarbij voor de Hersenstichting. Nieuwerkerk aan den IJssel - De grootste rommelmarkt van Nieuwer kerk vindt dit jaar plaats op zaterdag 22 mei. Op de markt, welke wordt gehouden rondom het Kerkelijk Cen trum aan de JA Beijerinkstraat, staan circa 80 kramen, gevuld met allerhan de spullen als curiosa, huishoudelijke apparatuur, boeken, speelgoed en kle ding. Ook is er een plantenmarkt. Op het kerkplein vindt men onder meer een kraam waar diverse consump ties verkrijgbaar zijn. Voor de middag staat een veiling op het programma en gedurende de hele dag kan men een gokje wagen bij het prijzenrad. De opbrengst van de rommelmarkt is be stemd voor de Hervormde Gemeente en voor diverse soorten van wereld wijde hulp. Goede en verkoopbare spullen kunnen tot de ophaaldag, zaterdag 15 mei, worden aangeboden via het invulfor- mulier dat te vinden is op de website. Spullen kunnen ook telefonisch wor den aangeboden op 0180-316154, 0180-314347 of 0180-316778. Voor inwoners van Nieuwerkerk geldt dat de spullen op 15 april thuis opge haald kunnen worden. Voor meer informatie: www.rommelmarkt-nwk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Speluit- geverij The Game Master presenteert op zondag 25 april drie nieuwe spel len uit haar assortiment. Als vervolg van 'Koe zoekt boer' worden de spel len 'Gooische Koeien' en 'Klussen met koeien' op de markt gebracht. "De koeienspellen zijn een persiflage op het enorme aanbod aan Reality TV", aldus ontwerper Hans van Tol. Naast de twee koeienspellen wordt een derde spel geïntroduceerd: 'Het Koopmanshuis', een spel van de ma kers van 'Cuba', dat eerder de Neder landse Spellenprijs won. "Met dit een voudige bordspel richten wij ons op een breed publiek," licht Van Tol toe. Vanaf 12.00 uur is iedereen welkom aan het Raadhuisplein 31 om de nieuwe spellen te komen proberen. Voor meer informatie: www.thegamemaster.nl. Door Marianne Vermaat Het initiatief voor deze sportieve uitdaging komt van Jos Kroon. "Ik word dit jaar zestig en koos de Mont Ventoux uit als sportieve uitdaging. Ik zoek altijd iets nieuws en dit jaar wilde ik iets groters, omdat ik toch zestig word." Delen Kroon besloot dit bijzondere moment te willen delen en vroeg zijn schoon zoons Tommy Bruggink en Charles Burm Ferraz mee. Terwijl Kroon al dertig jaar fietst, zijn Bruggink en Burm Ferraz redelijk nieuw in de wielerwereld. "Collega's, die fietsen, knipperen met hun ogen en vragen of ik al aan het trainen ben. Ja en nee, is het antwoord", al dus Burm Ferraz. "We doen niet mee aan toerritten, zoals de meeste rij ders. Maar ik ben al wel van en naar Utrecht en Den Haag gefietst." Verder hebben Kroon, Bruggink en Burm Ferraz met zijn drieën een trai ningsweekend gehouden. "Met Pasen zijn we naar Limburg geweest", meldt Kroon. "Ik geloof dat we toen hebben ontdekt dat de berg zwaarder gaat worden dan we dachten", vult Burm Ferraz aan. Huilend afgestapt De bijna zestigjarige schoonvader meent dat het zeker voor hem fysiek zwaar w.ordt. "Ik bleek in Limburg ook al de langzaamste te zijn. Dat is eigenlijk ook niet vreemd, aangezien we bijna dertig jaar schelen met el kaar." Kroon heeft de Mont Ventoux echter al meermalen beklommen. Virtueel. Op de sportschool. "In het echt is het minimaal drie keer zo zwaar. En na tuurlijk ook sterk afhankelijk van het weer; ik heb verhalen gelezen van mensen die huilend zijn afgestapt." En als we toch gaan, kunnen we net zo goed een goed doel aan de uitda ging koppelen, zo bedacht het drietal. 1800, 1600, 1400, 1200 1000 800,- - J* Nieuwerkerk aan den IJssel - Cees Muusse verzorgt op dinsdag 20 april om 20.00 uur in de Openbare Biblio theek aan het Raadhuisplein de laat ste van een serie van drie lezingen in het kader van '2012: Einde van de Maya kalender'. Volgens de Maya kalender vergaat de wereld op Eer ste Kerstdag 2012. Deze derde lezing gaat over de joodse- en de bijbelse bronnen. De Nederlandse, in Engeland wo- Nieuwerkerk aan den IJssel - Vrien den van De Meander organiseren voor zaterdag 24 april van 10.00 tot 15.00 uur een boedelverkoop annex braderie waarvan de opbrengst be stemd is voor het inrichten van het terras van het nieuwe zorgcentrum. In de tijdelijke huisvesting van Chry santhemum kan men deze dag bieden op allerhande nieuwe en gebruikte spullen; van nieuwe dameskleding en Al snel werd gekozen voor de Hersen stichting. Burm Ferraz: "Mijn moeder had een combinatie van twee ziekten. De diagnose hebben ze niet kunnen vaststellen toen ze nog leefde; de hersenen zijn heel complex. Pas na haar overlijden hebben ze ons kun nen vertellen wat ze had." Mensen kunnen geld doneren via de amateurrenners, maar kunnen ook meedoen met een spel dat de man nen eraan hebben gekoppeld: Raden hoe lang zij over de klim doen. "Tot nu toe worden er best snelle tijden doorgegeven; meestal rond de 2,5 uur", meldt Bruggink. Zijn schoonvader maakt een berekening waaruit blijkt dat ze dan gemiddeld acht kilometer per uur moeten fiet sen. "Dat is heel zwaar met verschil lende stijgingspercentages. Maar niet onmogelijk." Bruggink ziet nog een ander aspect dat kan vertragen: "In het begin schijn je veel last te hebben van insecten, waaronder horzels. Dat leidt echt vreselijk af." Als doel hebben de drie 1912 euro gesteld; dat is precies hoe hoog de berg is. Eigen rit rijden Belangrijk bij de tocht van 21 kilome: ter met een gemiddeld stijgingsper- nende, Kristine Groenhart vertelt op 28 april over haar boek 'Een koffer uit Berlijn'. Dit boek is gebaseerd op dagboekfragmenten en brieven van haar oom Nico Groenhart. Hij werd als student in 1943 als dwangarbei der naar Berlijn gestuurd om te wer ken in de Duitse oorlogsindustrie. De avond begint om 20.00 uur. Voor beide avonden is de toegang vrij; lidmaatschap van de bibliotheek is niet nodig. Trainen in Limburg. centage van acht procent en boven de 1500 meter (de top ligt op 1912 meter) wind en kou, is dat ieder zijn eigen rit rijdt. Bruggink: "De berg op rijden kost al genoeg inspanning. Je moet dan niet op de anderen letten." Toch willen vooral de twee jongeren van het gezelschap de 'oudere' niet uit het oog verliezen. "Hij wordt toch al zestig. Het is denk ik handig hem eerder te laten vertrekken, anders ga je telkens even stoppen om zeker te weten dat hij niet ergens ligt", zegt een nu al een beetje bezorgde Brug gink. Burm Ferraz heeft dezelfde ge dachten, maar anderzijds beseft hij goed dat Kroon de meest ervaren renner van hen is. "Zul je zien dat wij ons straks opblazen en hij fluitend de berg oprijdt." Op 8 mei is dus de grote dag waar het drietal nu rustig naartoe werkt, ledereen die wil kan zich via www. biketour inschrijven (inleg minimaal 5 euro) en raden hoe lang Kroon, Bruggink en Burm Ferraz over de be klimming doen. Wie het dichtst bij de som van de drie tijden zit, wint vijftig euro en een regionaal cadeau. De inleg is bestemd voor de Hersen stichting en kan worden gestort op 11.41.31.627 ten name van CA Burm Ferraz. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Batavier vond 17 april het eerste be nefietdiner plaats van de Stichting Care for Kids. De bekende kok Chriss Fraass schotelde de gasten deze avond een 12-gangen diner voor met bijpassende wijnen. De avond werd omlijst door live muziek. Het diner is door de stichting Care for Kids opge zet als pilot en smaakte, aldus aan wezigen 'naar meer'. wst, lumvniW-Bw Het gezelschap is in afwachting van één van de 12 gangen. Voor meer informatie: www.careforkids.nl. parfum tot brocante, curiosa, siera den, regentonnen, tuinmeubilair en groendecoraties. Vrijwilligersvacatures Deze dag kan men zich ook laten informeren over de diverse nieuwe vrijwilligersvacatures in Woonzorg centrum De Meander. Voor informa tie hierover kan men terecht bij de vrijwilligerscoördinator. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op zoek naar een origineel Moederdagcadeau en tegelijkertijd een goed doel steu nen? Dat kan bij de Wereldwinkel. Daar wordt voor zaterdag 24 april van 11.00 tot 14.00 uur een 'Moeder dag Fotoactie' georganiseerd, waar bij kinderen, al dan niet geflankeerd door een ouder, voor 2,- euro op de foto kunnen. (Oranje) verkleedspul- letjes zijn aanwezig en kinderen kun nen ook geschminkt op de foto. De foto's kunnen van zaterdag 1 tot en met 8 mei ïn de winkel worden op gehaald. Bij de Werldwinkel kan men terecht voor allerhande geschenken voor moeder, variërend van siera den en sjaals tot diverse beelden en trendy woonaccessoires. Voor kleine geschenken tot een bedrag van 5,- euro, is er een speciale cadeautafel. Kinderen mogen hun cadeautje voor moeder zelf inpakken. De Wereldwin kel Nieuwerkerk is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 12