Comenius in the mood for blues Oudheidkamer open Er werd gebridged Bibliotheek gesloten Happy Djembé Troost Et van Halm aan de leiding Gezelligerd bij VEDJ Jubileum Passage Vrouwen HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 21 APRIL 2010 17 Jeu de Boules Agnes den Hartogh overlegt met ontwerpers in spe. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na het jarenlange succes van Jazz in de Reiger hof, krijgt Nieuwerkerk een nieuw evenement voor muziekliefhebbers: Blues in Dor- restein. Op 12 mei kunnen de bezoekers op verschillende locaties genieten van allerlei activiteiten rondom het thema blues. Hierbij is ook een rol weggelegd voor de derdeklassers van het Comenius College. Zij zullen tijdens één van de optredens een VJ-show verzorgen. Door Marlonneke Willemsen Tijdens de VJ-show zullen speci ale collages getoond worden, die de sfeer van de avond weergeven; zo genaamde moodboards. Deze wor den gemaakt door de leerlingen uit de derde klas van het Comenius, die kunstvakken volgen en hier eindexa men in doen. Om ze hierbij te helpen is de hulp van kunstenaar/grafisch ontwerper Agnes den Hartogh, een van de organisatoren van Blues in Dorrestein, ingeroepen. In twee work shops heeft zij de leerlingen uitgelegd wat een moodboard is waaraan een goed ontwerp moet voldoen en heeft ze hen geholpen bij het maken van deze artworks. Dinsdag 20 april wer den de eerste resultaten besproken. Den Hartogh was zeer onder de in druk van sommige ontwerpen én de computerkennis van de leerlingen. In de les werd onder andere besproken hoe je voorwerpen in illustraties kunt vrijmaken met verschillende com puterprogramma's. Ondanks haar jarenlange ervaring, bespeurde ze bij de leerlingen methodes die voor haar nieuw waren. Hierdoor ontstond er een gezellige sfeer, waarbij iedereen met elkaar naar een zo mooi mogelijk eindproduct toe probeerde te wer ken. Op 12 mei zullen de moodboards worden geprojecteerd op een groot scherm en kunnen alle bezoekers van deze kunstwerken genieten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uit slag van de 4e ronde van de 5e com petitieronde van de Nieuwerkerkse Bridgeclub is als volgt. In groep A is het koppel Wim Schreu- der-Ton Vissers op de eerste plaats geëindigd met een gemiddelde van 61.52%. Tweede werd het koppel Marijke Blok-Gerda Goedhart met 56.76% en derde werd het kop pel Wil Blok-Wil Valk met 55.74%; 4.Ron van Domburg-Wim Verhoe ven 54.51%, 5.Renate Tournier-Lucy Wijnen 52.72%, 6.Freddy en Rob van Leeuwen 51.66%, 7.Cor Lageman- Arie Blok 51.23%,'8.Peter Bijsterveld- Maarten Goedhart 50.42%, 9.Selma van de Berg-Thea Michels 50.08%, lO.lrene den Hollander-Joan Sipman 49.19%, 11 .Guus Ham-Henny Hense 47.87%, 12,Michiel de Korver-Rita Krouwel 46.73%, 13.Betty Geurts- Karen Schuddeboom 44.60%, 14.ln- eke van de Heuvel-Lenie de Kreek 44.26%, 15.lrrna en Ab Sonneveldt 42.05% en 16.Mike Gallagher-Arie van de Linde 40.99%. IngroepBwon het koppel Hansvande Heuvel-Elisabeth Tump met 60.94%. Tweede werd het koppel Margot Ja- baay-Elly Delwel met 60.42% en op de derde plaats eindigde het koppel Martha Boers-Joke van 't Hoen met 56.25%; 4.Elly Timmerman-Wil Note- boom 55.73%; 5.Lucy Eldering-Freek Bijlsma 53.65%, 6.Bep Vissers-Evelyn Dolk 50.00%, 7.Martha Verhoeven- Wijntje de Graaf 45.31%, 8.Greet Gallagher-Ada van der Linde 41.67%, 9.Rina Koolhaas-Betsy Kuiper 39.06 en lO.Anneke en Ruud Rijks 36.98%. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oud heidkamer van de Historische Ver eniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 24 april open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselexpositie 'Gemeentelijk monument, ja of nee?' te zien. Exteri- eurfoto's van Hans Smulders en Wim Schuurs geven een beeld van de 22 objecten van de conceptlijst van ge meentelijke monumenten, zoals deze door BEtW van Nieuwerkerk aan den IJssel in juni 2009 in procedure is ge bracht. Ook te zien zijn houten mini aturen an Capellenaar Tom Mulder. Daarnaast zijn er nieuwe aanwinsten; zo ontving de HVN van de gemeente Houten miniatuur van Tom Mulder. Zuidpias 25 Nieuwerkerkse objecten. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monumentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-312228 en www.hvnweb.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In dorps huis de Batavier wordt door Happy Djembé voor woensdag 5 mei om 19.30 uur een kennismakingswork shop djembé-spelen georganiseerd voor iedereen van 12 jaar en ouder. Een djembé is een handgemaakte trommel, afkomstig uit landen in het westen van Afrika. De toegang is vrij. Vervolgens gaat vanaf woensdag 12 mei in de Batavier een beginnerscur sus djembé van start die zeven lessen omvat. Deelnemers met een eigen djembé ontvangen een korting op het cursusgeld. Ervaring is niet vereist. Voor meer informatie en aanmelden: happydjembe@gmail.com of 06- 42507908. Nieuwerkerk aan den IJssel - De christelijk-maatschappelijke vrou wenbeweging Passage vierde vorige week haar 60-jarig jubileum. Na de opening door de voorzitter, werden diverse jubilarissen in het zonnetje gezet; 24 dames voor hun 25-jarig lidmaatschap, tien dames die al 40 jaar lid zijn van Passage en 5 da mes die zelfs al 50 jaar lid zijn van de vrouwenbeweging. Na deze hul diging en een diner in de vorm van een Chinees buffet, werd de rest van de avond ingevuld door Charlotte Glorie, die vanaf haar geboorte in 1970 blind is. Charlotte treedt met haar luisterliederen en conferences op voor plubliek. Ze is getrouwd en moeder, schrijft al haar teksten en melodieën zelf en begeleidt zichzelf hierbij op de piano. Zij liet de aanwe zigen deze avond kennismaken met de leuke, lastige, ontroerende, maar soms ook lachwekkende kanten van het hebben van een visuele handi cap. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein is gesloten op Koningin- Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het is weer eens tijd voor een avondje Si mon Bakker, de gezellige paragnost uit Amsterdam", zegt een van de or ganisatoren van Voor En Door Jonge ren (VEDJ). En dus staat hij gepland voor woensdag 28 april, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De avond wordt gehouden op locatie Con Musica op sportpark Dorrestein, De toegang bedraagt 5,- euro. leder een is welkom. nedag, vrijdag 30 april, op zaterdag 1 mei en op Bevrijdingsdag, woensdag 5 mei. 25, 40 of zelfs 50 jaar lid van Vrouwenbeweging Passage. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na hun winst op de eerste avond van de voorjaarsdriekamp, waren Maartje van Halm en Peter Troost op de tweede avond van deze competitie bijna winnaar. Op de tweede avond waren 28 spelers aanwezig die in doublettevorm met en tegen elkaar uitkwamen over drie partijen. On danks het feit dat het duo Troost 8t van Halm als tweede eindigde, nes telden ze zich comfortabel op de eerste plaats van het klassement na twee avonden. De eerst plek werd opgeëist door Louise Jarings en Wim Zwang. Zij wonnen hun drie partijen met daarnaast een saldo van 33 pun ten. Troost van Halm volgde op de twee plaats met 3 winst en een saldo van 22 punten. John de Vries en Fred Pop eindigde met ook drie winst en 19 punten op de derde plek. Dins dag is de laatste ronde van de cyclus waarbij de moeilijkste discipline Tete a tete aanbod komt. De wedstrijden beginnen om 19.30.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17