I Brons op NK judo Winnaars kleurwedstrijd IJsselkids Instrumentverkenning op Muziekschool Ouders niet bang voor wilde spelletjes Jubilarissen op De Wingerd Tas beschilderen bij Kidz Knutselclub Romantisch concert in de Bron Expositie Schrijfcafé 18 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 21 APRIL 2010 Brons voor Jeffrey van Vliet (tweede van rechts). Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeffrey van der Vliet is derde geworden bij de Ne derlandse kampioenschappen judo voor jongens en meisjes tot vijftien jaar. Het evenement werd gehouden in het topsportcentrum in Eindhoven. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kleurwedstrijd van speeltuin de IJsselkids, georganiseerd om het nieuwe seizoen in te luiden, is bij de kinderen tot 7 jaar gewonnen door Jasper van der Plas. De 8-jarige Madelief van der Stadt won in de categorie tot 14 jaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Vedj-knutselteam organiseert-voor woensdag 12 mei van 14.00 tot 16.00 uur een knutselmiddag in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. De kin deren kunnen deze middag, onder begeleiding van een aantal vrijwil ligsters van Vedj een linnen tas be schilderen. De kosten bedragen 2,50 euro. Omdat de knutselclub met de maand groeit worden ouders en/of verzorgers gevraagd niet te blijven, omdat de ruimte beperkt is. Vooraf aanmelden is gewenst in verband met de aanschaf van ma terialen. Dit kan via 06-14606126 of info.vedj@gmail.com onder ver melding van naam en telefoonnum mer. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Bron verzorgen pianiste Thu Tran en violist Olof Borsboom zaterdag 24 april een romantisch concert. Tran en Borsboom kwamen elkaar vier maanden geleden tegen toen Thu een eerste concert gaf. Sindsdien werken ze hard aan een romantisch- klassiek programma. Het muzikale duo speelt romantische muziek van Joseph Haydn, Franz Schubert en gepassioneerde muziek van Fritz Kreisler en Manuel de Falla. De zaal is open om 15.15 uur, het concert begint om 16.00 uur. De entree bedraagt 7,50 euro voor vol wassenen, voor houders van een Rotterdampas, 65+ en kinderen tot en met 12 jaar 5,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ineke Verkleij-van Oostrum exposeert tot en met 28 april in de bibliotheek van Nieuwerkerk. Verkleij houdt zich bezig met schilderen en beeldhou wen. Voor meer informatie: 0180- 316794. Nieuwerkerkaan den IJssel - Belang stellenden kunnen elke derde don derdag van de maand onder leiding van Edith Bosma creatief schrijven in het Schrijfcafé in de Openbare Bibli otheek aan het Raadhuisplein. Deze maand is men welkom op 22 april van 14.15 tot 16.15 uur. Centraal staat de ontmoeting met iedereen die van schrijven houdt, het uitwis selen van ervaringen en het schrij ven aan de hand van concrete korte schrijfopdrachten. Schrijfervaring is niet nodig. De kosten bedragen 7,50 euro per keer; ter plekke contant en gepast te voldoen. Vooraf aanmel den is niet nodig. Voor meer informatie: www.luiste- rennaarjezelf.nl of 06-24629573. De Nieuwerkerker had zich eerder weten te plaatsen voor het NK door kampioen van Zuid-Holland te wor den in zijn categorie. In Eindhoven moest Van der Vliet het vervolgens opnemen tegen de 27 andere 'beste judoka's van Nederland'. Fel bevochten In de eerste partij nam Van der Vliet het op tegen een Noord-Hollandse judoka. De winst ging uiteindelijk naar de Nieuwerkerker, nadat zijn tegenstander twee keer een shido (straf) kreeg in de laatste drie secon den. Een Limburgse judoka was de vol gende opponent. Vrij snel maakte Van der Vliet een waza-ari (half punt) Nieuwerkerk aan den IJssel - De jaarlijkse Ouder-kinddag van de Waterscouts De IJssel was opnieuw een succes. Veel ouders genoten op het zeeverkennersterrein aan de Van Gennepweg van het mooie weer en keken toe hoe de kinderen zich ver maakten. Het bleef niet bij toekijken en koffiedrinken, ook bij de wildste spelletjes zoals Hollandse Leeuwen deden diverse ouders enthousiast maar liet zich vervolgens verrassen en zijn tegenstander maakte ook een waza-ari. Van der Vliet stapte als winnaar van de mat na een yuko. Vervolgens won de Nieuwerkerker gemakkelijk met een ippon zijn derde partij en verzekerde zichzelf van een plaats in de halve finale. Het bleek een ervaren Limburger en Van der Vliet kreeg geen grip op hem. Hij strandde in het zicht van de finale. De hoogst haalbare plaats werd daar door de derde. In de kleine finale trad Van der Vliet aan tegen zijn aartsri vaal in Zuid-Holland. De partij bleef tot het einde toe spannend, maar de Nieuwerkerker mocht uiteindelijk naar huis met het brons. mee. De kleren bleven dan ook niet schoon. Ook het ouderEtkind twee lingvoetbal, de knopen-estafette en het Belgisch verstoppertje waren een succes. Ben je tussen de vijf en achttien jaar en benieuwd of scouting iets voor jou is? Zaterdag 5 juni houden de waterscouts een open dag van 12.30 tot 15.30 uur. Voor meer informatie: www.nieuwerkerk.net/ijsselgroep. Nieuwerkerk aan den IJssel - In sa menwerking met GmbH, Geregeld met betere Hulp, verzorgde de Nieu- werkerse Muziekschool voor een aantal groepen van de Gideonschool Kleuterjuf Lies van Lochem, allround juf Nicki van Eijck, de verstandige juf Loes Essenstam, kleuterjuf llonka Mars en schoonmaakster Greet Streef stonden stil bij het feit dat zij al 25 jaar hun vak uitoefenen. Overdag werden de jubilarissen met hun partners door de directie ver rast met een lunch in Rotterdam, 's onlangs een les- instrumentverken ning. Vol enthousiasme werden allerlei in strumenten uitgeprobeerd door de kinderen. Avonds werden de feestvierders op de locatie Kroonkruid met hun fami lie uitgenodigd voor een groot feest, waarbij alle collega's van de Wingerd met partner aanwezig waren. Meester Paul Silvester zorgde met zijn band 'Black Stage' voor live muziek. Een groot buffet bracht iedereen genoeg energie om zich op de dansvloer uit te leven. Nieuwerkerk aan den IJssel - Medewerkers van basisschool De Wingerd vierden afgelopen vrijdag met zijn allen feest. Dit naar aanleiding van vijf jubilarissen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 18