if klikken Werk aan de stiltetuin Bewoning aan De Bonk aan banden Zuidpias houdt vast aan groene buffer Oud Verlaat Duif Stofberg eerste thuis Koninginnedag in regenboog van kleuren Geen dwangsom voor niet verlenen bouwvergunning onze website HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 21 APRIL 2010 21 Duivensport Opbrengst collecte Hartstichting klik dus snel naar 4 Werken aan de stiltetuin. Zevenhuizen - Het was tijdens de vorstperiode stil in de nog niet voltooide stiltetuin achter de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106. De vlonder aan de waterkant was een stille getuige van vroegere activiteiten. Nu gonst het er echter weer van de activiteiten. De werkgroep heeft in de winter niet stil gezeten, aangezien geldmidde len moesten worden aangevuld. Het Groot Dictee van Zevenhuizen, spon sorgeld van de plaatselijke Bank en een bijdrage van de Rooms Katholieke Gemeenschap voor de bron gaven de aanzet tot nieuwe werkzaamheden. De hovenier heeft nu zijn plannen in grote lijnen uitgezet en leden van de Ontmoetingskerk zijn begonnen aan de bestrating van het centrale plein tje. Op de Open Tuindagen op 4 en 5 juni kan in de avonduren worden gewan deld in de stiltetuin. Zuidpias - "In 1994 hebben we een convenant met Rotterdam gesloten en deze afspraken staan, wat ons betreft, nog steeds." Volgens wethouder Rinus Bos man hoeven de inwoners van Oud Verlaat zich geen zorgen te maken over de groene buffer tussen hun dorp en de Rotterdamse wijk Nesselande. Hij zei dit naar aanleiding van vragen van D66. Volgens Claudia Wolff, raadslid van deze partij, zijn de bewoners bezorgd over de situatie en zijn ze bang dat Rotterdam de gemaakte afspraken niet nakomt. Door Marlonneke Willemsen In november 1994 zijn er afspraken gemaakt tussen de voormalige ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle en Rotterdam over gebiedsoverdracht rondom de grens tussen de twee gemeenten. Onderdeel van deze af spraken was dat na de realisatie van Nesselande en de bufferzone tus sen Nesselande en Zevenhuizen het grondgebied van deze zone weer zou worden overgedragen aan de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle, nu Zuidpias. Volgens D66 is het nog niet zeker dat Rotterdam de bufferzone daadwerkelijk wil creëren, aangezien er geruchten gaan dat men hier een Zevenhuizen - De tweede wed vlucht voor postduivenvereniging de Stormvliegers omvatte een concours vanuit Strombeek op een afstand van 120 km. Vrijdagavond werden er 506 duiven ingekorfd. In totaal werden vanui't Zuid-Holland 41.000 duiven met zeven vrachtwagens vervoerd. Zaterdagmorgen om 8.30 uur werd het sein gegeven dat de duiven kon den vertrekken. Om 9.48 uur kwam Zuidpias - Het bijna dertig jaar oude bestemmingsplan bij De Bonk in Zeven huizen moet geactualiseerd worden. Permanente bewoning van de recreatie woningen aan De Bonk in Zevenhuizen is volgens de leden van de commissie ruimtelijke ordening namelijk niet- wenselijk, wat inhoudt dat het plan veran derd worden. De leden bespraken de situatie woensdagavond tijdens de com missievergadering. Door Marlonneke Willemsen Peter Molenaar (ChristenUnie/SGP) noemde het bestemmingsplan een mijlpaal. "Het is bijzonder dat een achtentwintig jaar oud bestemmings plan opnieuw wordt vastgesteld. In die tijd is er veel scheef gegroeid. De afmetingen van de woningen klop pen niet met het bestemmingsplan. Het is dan ook van belang dat na de vaststelling van het plan tot handha ving wordt overgegaan." recreatiegebied van wil maken. De bewoners van Oud-Verlaat zouden zich hier zorgen over maken. Volgens Bosman zijn deze zorgen onterecht. "De gemeente Zevenhui zen heeft onlangs nog overleg met Rotterdam gehad en zij hebben toen aangegeven dat het convenant nog steeds staat. Daarnaast moet er nog uitvoering aan de bufferzone gege ven worden. De datum waarop de grond weer wordt teruggeven, wordt bepaald als Nesselande af is en dat is nog niet het geval. We zullen in ieder geval de structuurvisie voor dit ge bied attent blijven volgen en we heb ben ook al een reactie hierover naar de provincie gestuurd." Molenaar kreeg hiervoor bijval van zijn collega's, waarbij werd aangege ven dat men niet blij is met de per manente bewoning van de recreatie woningen. Martien Zijderhand (GBZ): "Ik ben niet gelukkig met de perma nente bewoning, maar we moeten goed kijken naar de overgangssitu atie die ontstaat." Wethouder Rinus Bosman sloot zich bij de visies van de commissieleden aan. "We hebben veel discussies over dit onderwerp gevoerd in Zevenhui zen-Moerkapelle. Wat we doen, is uit voeren van rijksbeleid. In de wet staat aan welke datum je gehouden bent voor het uitvoeren hiervan. De bewo ners, die hier voor 2003 al woonden, kunnen een persoonsgebonden ont heffing aanvragen. Als deze wordt vastgesteld, kunnen ze er, zolang ze willen, blijven wonen, maar deze ont heffing is niet overdraagbaar." Bosman was het er verder mee eens dat er met het nieuwe bestemming plan een mijlpaal is bereikt. "Maar we moeten wel gaan handhaven, anders krijgen we over een paar jaar weer dezelfde situatie en dat willen we natuurlijk niet." Zevenhuizen - Met als thema 'Ze venhuizen in Geuren en Kleuren' to vert Stichting Oranje Zevenhuizen op vrijdag 30 april de Dorpsstraat om in een regenboog van kleuren. Het dorpsplein wordt blauw, het plein bij de C1000 rood, het demoplein bij Voorbrood violet, het kinderplein bij de bibliotheek groen, het plein bij de ontmoetingskerk indigo en tot slot het plein naastVersprille, waar ook de Oranjekraam staat, uiteraard oranje. Speciale gasten zijn Rembrandt Klie- derhandt, Indiga de Regenboogprin ses en Zara Zuidpias. Clownsvoorstellingen in de bibliotheek In de plaatselijke vestiging van bi bliotheek de Groene Venen vinden om 13.30, 14.15 en 15.00 uur voor stellingen plaats van clowns van de Goudse Clownschool. Gratis kaarten ■zijn op de dag zelf verkrijgbaar in de bibliotheek, bij de Oranjekraam of bij vrijwilligers die door het dorp lo pen. De bibliotheek is geopend vanaf 13.00 uur. Pimp my crown Tussen 12.30 en 16.00 uur kunnen kinderen bij de Oranjekraam een pet of bandana versieren, daarbij gehol pen door Zara Zuidpias. Bij de Oran jekraam kunnen kinderen zich ook laten schminken. In verband met de Clowns in de bieb op Koniginnedag. verwachte drukte zijn helpende han den hierbij altijd welkom, ook voor het assisteren bij de andere activi teiten. Voor meer informatie en aanmelden: info@oranjezevenhuizen.nl. de eerste duif thuis bij Joh. Stofberg. Zijn duif had 92 km per uur gevlogen. De laatste prijsduif was zes minuten later thuis. Uitslag: 1-2-5-7-9-20-23 Joh. Stof berg, 3-4-18 R. Brands, 6 C. Zweere, 8-19-21-22 L. van Wensem, 10 Jeffry van der Haak, 11 G. Jongenelen, 12- 13 E.P. Verschoor, 14-15 Joh. Wilten- burg, 16 M. Flier en 17 J. Hoevelaken. Den Haag/Zevenhuizen - De gemeen te Zuidpias is voorlopig bevrijd van een dwangsom van 250 euro per dag voor het niet verlenen van een bouw vergunning aan kweker M. Bakkeren in Zevenhuizen. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Raad van State. De Raad bepaalde woensdag dat de dwangsom voorlopig buiten werking is, totdat de Raad later dit jaar met een definitief oordeel komt over het al dan niet verlenen van een bouw vergunning voor een bedrijfswoning. De dwangsom werd opgelegd door de rechtbank in Den Haag. Die vond dat de gemeente ten onrechte meer malen weigerde een bouwvergun ning te verlenen aan gerberakwe- ker M. Bakkeren aan de Zuidelijke Dwarsweg. De gemeente werd met de dwangsom onder druk gezet om toch de vergunning te verlenen. De bouwvergunning werd steeds gewei gerd, omdat de kwekerij op termijn weg moet voor woningbouw in het project Ringvaartdorp. Volgens de rechtbank is het aller minst 'zeker dat Ringvaartdorp in de komende tien jaar wordt gereali seerd. Maar de Raad van State ziet dit toch anders. De bedrijfswoning past weliswaar binnen de regels van het bestemmingsplan en zou in principe zelfs moeten worden verleend. Maar het bestemmingsplan eist ook dat een advies van agrarische deskundi gen wordt gevraagd over het duur zame gebruik van de bedrijfswoning. En die deskundigen hebben negatief geadviseerd, omdat het bedrijf in de toekomst toch weg moet. Bovendien, oordeelt de Raad, is er inmiddels een nieuw bestemmingsplan dat de bouw van het Ringvaartdorp binnen tien jaar al mogelijk maakt. Zevenhuizen - Bij de onlangs gehou den collecte van de Nederlandse Hart stichting is een bedrag van 3.636.64 euro opgebracht, waarvan 485,15 euro in Oud Verlaat. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. mag www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21