klikken Grasgeur en zonneschijn: buurtsport in Moerkapelle Inloop reuma Aandacht voor Op Moer Zaterdagopening Ons Verleden Nieuw en fleurig assortiment in Wereldwinkel HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELIEI 21 APRIL 2010 ZONDAG 25 APRIL Silvester Alone in Swanla Sporten in je eigen buurt Moerkapelle - Zonneschijn, vrijdagmiddag, een trapveldje. Dat lijken ingredi ënten voor het begin van een biografie van een beroemde voetballer. Wie weet liep die voetballer er tussen, vrijdag 9 april in Moerkapelle. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur dr. C. Ver meulen (doop) en 19.00 uur ds. M. de Boer. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. P. Hoogendam. Geref. Kerk 9.30 uur rrrw.ds. C.C.A. Melgers. Ver.v.Vrijz.Protest. geen dienst R.K. Gem. Moe./Zev. 10.15 uur Woord- en Communieviering in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 19.00 uur ds. J. van Rijswijk. Herst. Herv. Gem. 11.00 en 18.30 uur ds. J.C. den Toom. Herv. Gem. 9.30 uur ds. JJ. ten Brinke en 18.30 uur ds. H. Ro- senboom. Door Pepijn de Groot Naast dorpshuis Op Moer wordt sinds 2 april Buurtsport gehouden. Het concept wordt gedragen door Niels Bennink en Arjo van der Steen. Niels loopt stage bij Stichting Jeugd- en jongerenwerk Midden-Holland, Arjo is zijn begeleider. De opkomst is vooralsnog niet groot. "Het valt vandaag een beetje tegen", zegt Niels. "Normaal is er een op komst van ruim tien man." De drie jongens die er wel zijn staan al een balletje te trappen. Niels: "Meestal gaan we voetballen. Pas hebben we op het grasveld gespeeld want sli dings gaan niet zo lekker op tegels. Op het veldje hiernaast hebben we ook rugby gespeeld." De 22-jarige Niels werkt bij de mare chaussee en wilde er graag iets naast doen. Zijn keus viel op de opleiding Sociaal Pedagogische Hulpverle ning (SPH). Via zijn stagebegeleider is Niels in Moerkapelle beland. "Het begon eigenlijk in Zevenhuizen. Daar werd iets soortgelijks op de skate- baan gedaan. Toen de skatebaan zou verdwijnen, is er actie gevoerd. Daar heb ik toen aan meegedaan en als dank zijn er twee tassen met sport- spullen gedoneerd. Zal ik die er even bijpakken?" Het deelnemeraantal is inmiddels flink toegenomen. Als Niels de tas naast het veld zet stormen de kinde ren erop af. Plannen worden gesmeed, teams gemaakt en lintjes uitgedeeld. Kinderen rennen af en aan, het is een wirwar van sporters, ledereen geniet zichtbaar. Niels trapt zo nu en dan een balletje mee, maar staat ook als alziend oog aan de zijlijn. "Je moet ze een beetje in de gaten houden", zegt hij glimlachend. Een andere stagiaire komt een kijkje nemen bij haar collega. Ze gaat bin nenkort ook buurtsport organiseren, Niels Bennink deelt lintjes uit. en wel in Zevenhuizen vanaf van daag, woensdag 21 april. Is er over een paar maanden mis schien een derby op de weilanden aan het Noordeinde? We zullen zien! Zevenhuizen - Arie en Silvester stonden jarenlang samen op het podium, maar zaterdag 24 april komt Silvester Zwanenveld alleen naar theater Swanla met zijn con férence 'Silvester Alone'. In deze show is stand up comedian Silves ter niet alleen sneller en gevatter, maar ook serieuzer en persoonlij ker dan voorheen. De pers over 'Silvester Alone': "Als Silvester de persoonlijke onder werpen aansnijdt, verandert de cabaretier van een vrolijke grap penmaker in een bloedstollende verteller". De voorstelling begint om 20.15 uur. De toegang be draagt 14,- euro. Voor meer informatie: www.dorpshuis.nl. Zevenhuizen - Nicole Poot gaat in het kader van haar stage bij Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland op het sport- veldje aan de.Leliestraat en op het Hazeveld 'buurtsport' organiseren. Op donderdag 22 april start zij om 16.00 uur aan het Hazeveld en op woensdag 28 april om 14.30 uur aan de Leliestraat. Tot 17 juni zal zij wekelijks, met uitzondering van de meivakantie, met de jeugd van 10 jaar en ouder allerlei sportieve activiteiten ondernemen. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Gouda/Regio - In het patiëntenser vicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis wordt woensdag 28 april een inloopmiddag gehouden voor reumapatiënten. Van 14.00 tot 15.30 uur kan iedereen die vragen heeft over reuma vrijblijvend binnenlopen. Moerkapelle - De gemeente Zuidpias zet zich nog steeds in om de overlast van jongeren rondom dorpshuis Op Moer in te tomen. Dit deelde burgemeester An dre Bonthuis mee naar aanleiding van vragen van de PvdA. Voor meer informatie: 0172 210484. Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen-Moerkapelle - Het Historisch Centrum Ons Verleden en het mu seum Ons Molenverleden aan de Tweemanspolder 15 zijn zaterdag 24 april van 13.30 tot 16.00 uur geopend voor het publiek. In het Historisch Centrum Ons Ver leden is een expositie te bezichtigen van werk van de plaatselijke kunste naars Gré den Otteren Ernst de Vogel. Te zien zijn onder meer de originele tekeningen van de 25 geïnterviewde personen die gepubliceerd zijn in het jubileumboek van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Voorts kan men de expositie '25 jaar De tijd vliegt' bezichtigen. Deze expo sitie geeft, aan de hand van kranten- Volgens Govard Slooters maken de medewerkers zich zorgen over de si tuatie en hun veiligheid. "Als de vrij willigers weglopen, is dat het einde voor Op Moer." Volgens Bonthuis is er de afgelopen tijd extra gecontroleerd, wan heeft geresulteerd in een aan houding en het uitdelen van veertien bekeuringen. Op Moer blijft volgens Bonthuis een belangrijk aandachtspunt. "We zijn op de hoogte en blijven de ontwikke lingen op de voet volgen. We hebben ook actie ondernomen en hierbij zijn meerdere partijen betrokken, waar onder de politie en jongerenwerk. We hebben ook regelmatig overleg met de beheerder en de vrijwilligers en zij hebben aangegeven deze persoon lijke aandacht bijzonder op prijs te stellen. Op dit moment wordt er ook gewerkt aan een plan om het verlich tingsniveau te verbeteren, zodat het rond Op Moer veiliger wordt." Bonthuis meent wel dat de proble men in het juiste perspectief moeten worden geplaatst. "In de afgelopen vier weken hebben we in Zevenhui zen en Moerkapelle per dorp twee meldingen van overlast gekregen. In Moordrecht was dit aantal drie en in Nieuwerkerk ging het om achten twintig meldingen." Links de bestaande Eendragtsmoten met op de voorgrond de sluis die de verbinding vormt tussen Rotte en Hennipsloot. De molen rechts is de molen van Mulder; dit was eveneens een molen van de Eendragtspolder, maar deze is in de jaren '20 van de vorige eeuw door bliksem getroffen en daarna niet meer opgebouwd, (foto uit de collectie Jan C. Lunenburg) knipsels en foto's, een beeld van de periode 1984-2009. Donateurs kun nen deze dag het jubileumboek 'Ons Verleden 25 jaar' gratis afhalen. Ni et- donateurs betalen 34,50 euro. Voor vragen op het gebied van stam boomonderzoek kan men in het te recht bij de genealogische werkgroep en op de tweede etage kan men een molententoonstelling bezichtigen. Voor meer informatie: Johan@bovenmolen.nl of 06-53385372. Zevenhuizen - Wereldwinkel Z-M biedt een fleurige aanblik door het nieuwe assortiment in vrolijke kleuren, zoals het 'schoolgebouwtje' van Unicef van zachte wasbare stof voor peuters en kleuters. Voor grotere kinderen zijn er treinen, auto's, puzzels en bouwpakketten. Met de aankoop van de Unicefpro- ducten draagt men bij aan een betere wereld voor kinderen op het gebied van onder meer onderwijs, bescherming van kinderrechten en bestrijding van Hiv en aids. In de winkel vindt men voorts de nieuwe voorjaarskinderkleding in frisse tinten van het merk Rappa. De kleding is gemaakt van milieuvrien delijk materiaal en het assortiment biedt mogelijkheden voor het maken- van diverse combinaties. De kleding is afkomstig van de Wereld Mode Winkel in Pijnacker die de stoffen inkoopt bij Fairtrade coöperaties in ontwikkelingslanden. Wereldwinkel Z-M is gevestigd aan de Dorpsstraat 202D en is geopend op woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en op vrijdag tot 17.00 uur. Het vrolijke schoolplein van Unicef.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 24