Ouderenhuis in Moordrecht is goed voorbeeld Bridgende vrouwen Voetbaltoernooi voor Kika M®®RDRECHT 'Westeinde-Weteringstraat is een schoolvoorbeeld' HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 21 APRIL 201D 33 Voetbal jeugd KIKA JEUGDTOERNOOIEN VOETBALVERENICING ZONDAG 25 APRIL Moordrecht Hengelsport Eerste brasems aan de haak geslagen Workshop Hyves 50+ Door Geertrude Verweij Rotterdam/Moordrecht - Het project Dagopvang Zuidpias met het Mo lukse ouderenhuis Rumah Orang Tua Tua stond vorige week donderdag als voorbeeld voor andere gemeenten in Nederland. Om te laten zien dat het ook anders kan; dat verscherpte maatregelen om recht te hebben op zogenaamde functiebegeleiding kan worden opgevangen. Zorgaanbie ders en gemeenten gingen afgelopen donderdag de dialoog met elkaar aan tijdens een landelijke conferentie in Rotterdam. Ruim een jaar geleden werden de pakketmaatregelen AWBZ ingevoerd. Deze maatregelen houden in dat de indicatieregeling voor toegang tot functie begeleiding is verscherpt. Hierdoor komt bijvoorbeeld een groot aantal ouderen niet meer in aanmerking voor dagopvang. Vooral voor oudere migranten kan dit een ernstig probleem zijn, omdat deze mensen zonder cultuurspecifieke op vang in een isolement terecht komen en bovendien hun schakel met regu liere zorginstanties kwijtraken. Hoe en waarom Tijdens de landelijke conferentie dienden drie projecten van Neder landse gemeenten als voorbeeld van andere werkwijze om zoveel mogelijk te voorkomen dat mensen in een so ciaal isolement raken. Een daarvan was dus het Molukse ouderenhuis uit Moordrecht., een plek waar alle ou deren welkom zijn zonder te hoeven voldoen aan bepaalde regels. Wet houder Jan Verbeek, die verantwoor delijk is voor de portefeuille Wmo, legde samen met Chris Matitahati- wen uit hoe en waarom het project werd opgezet. Rumeh Orang Tua Tua: een voorbeeld voor andere gemeenten. "In Moordrecht is een grote Molukse gemeenschap, waarin veel migran ten van de eerste generatie wonen. Onder deze ouderen werden steeds meer vereenzaming en cultuur specifieke problemen gesignaleerd. Daarom werd in 2006 Rumah Orang Tua Tua, het ouderenhuis, opgezet. In eerste instantie werd dit vanuit de provincie gesubsidieerd, later heeft de gemeente het overgenomen." Zonder regelingen Het project staat los van de indica tieregelingen en is toegankelijk voor alle ouderen uit de wijk. De pakket maatregelen hebben dus geen gevol gen voor deze vorm van dagopvang. "De voorwaarden voor een project als dit zijn ruimte, vrijwilligers en een draagvlak binnen de gemeenschap. Als gemeente moeten we de verant woording nemen. Daarom huren wij een huis in de Molukse wijk, dat twee dagen per week wordt opengesteld voor dagopvang." Het draagvlak binnen de gemeen schap is voorts voldoende aanwezig. Matitahatiwen: "De kracht van dit project is dat het alleen bestaat uit vrijwilligers. We hebben geen dure beroepskrachten nodig. Er zijn een aantal vrijwilligers, dat deskundig heid in huis heeft. Als we denken dat er meer hulp nodig is, verwijzen we de mensen door naar het verpleeg huis." Volgens Verbeek is er een belangrijke taak voor de wethouders en de ge meenteraad weggelegd. "Ik wil tegen alle aanwezige wethou ders zeggen: maak ruimte voor dit onderwerp in het collegeprogramma. Er zijn middelen nodig, we kunnen dit niet alleen laten afhangen van de AWBZ." Verbeek ziet het Ouderenhuis ook als voorbeeld voor soortgelijke pro jecten in de andere dorpen binnen de gemeente. "De basis is gelegd in Moordrecht, maar het is een bijzon der vruchtbaar project." Moordrecht - Het koppel Van der Panne-Pieterse is vorige week woens dag tijdens de competitiemiddag van B.C. Troef Vrouw op de eerste plaats geëindigd met een gemiddelde van 60.41%. Op de tweede plaats ein digde het koppel Hus'selman-Tromp met 57.64% en derde werd het koppel De Kwaadsteniet-Hertog met 55%; 4.Palsgraaf-Berghout 54.86%, 5.Da- tema-IJsselstijn 52.50%, 6.Ramaker- Rook 51.67%, 7.Huijsmans-0fferman 43.33%, 8.Van Adrichem-Dirkzwager 39.17% en 9.De Rek-Krouwel 32.50%. Zuidpias - De leden van de commissie ruimtelijke ordening zijn tevreden over de gevolgde procedure voor het bestemmingsplan Westeinde-Weteringstraat in Moordrecht. Op de oude locatie van verhuisbedrijf 'Tot Uw Dienst' en de firma Reijm/van Houwelingen worden zestien woningen en een zorgappar- tementencomplex met 25 woningen gebouwd. Hierbij is geregeld overleg ge pleegd met de omwonenden, wat heeft geleid tot een aantal aanpassingen aan onder andere de verkeersafwikkeling. Moodrecht - Voetbalvereniging Moordrecht organiseert voor zater dag 8 mei een support Kika toernooi voor de E-jeugd. Deelnemende ver enigingen zijn E.S.T.O., L.M.O., Jodan Boys, W.5.E., Smitshoek, Groeneweg, O.N.A., F.C. Lisse en Scheveningen. Het toernooi vindt plaats op sport park 't Lage en duurt van 9.00 tot 17.30 uur. Eredivisiescheidsrechter Kevin Blom, scheidsrechter van de eredivisie, zal tijdens het toernooi mi- nimiaal één wedstrijd fluiten. Naast de wedstrijden worden er diverse ac tiviteiten georganiseerd waarvan de opbrengst bestemd is voor Kika, Kin deren KankerVrij, zoals een loterij met voetbalprijzen, boarding schieten en penaltyschieten voor de Kika-trofee. Voorts kan men kans maken op twee tickets voor de interland Nederland- Hongarije. Voor meer informatie: www.wmoordrecht.nl. Door Marlonneke Willemsen De commissie vond het belangrijk dat de omwonenden betrokken werden bij het proces. Ed Diersman (PvdA) noemde het een schoolvoorbeeld van hoe er moet worden omgegaan met bestemmingsplannen. Jos Beekman (WD) sloot zich hierbij aan. "Dit is een goed voorbeeld van betrokken heid van bewoners bij nieuwe plan nen." Naast alle positieve geluiden, was er nog een puntje van kritiek vanuit de ChristenUnie/SGP. Maarten van der Linden: "Het is een mooi plan voor Moordrecht en het is een goede zaak dat bewoners zo actief bij de besluit vorming betrokken worden. Ik heb alleen bedenkingen bij de hoogte van het appartementencomplex. Het Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 en 17.00 (Taizedienst in Dorpskerk) uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur ds.mw. L. Kansen en 17.00 uur ds. T.R. Schep (tai- ze-dienst). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. De Jong en 18.30 uur ds. Van Nooijen. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Woord- en Commu nieviering Thomas van der Horst. De kerk is elke donderdagoch tend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. doet, naar mijn mening, massaal aan. Het wordt ook hét enige gebouw in de omgeving met een plat dak; alle andere gebouwen hebben schuine daken." Mare Lansink (CDA) deelde deze mening, terwijl andere partij en, zoals de WD de hoogte van het complex juist geen probleem vinden. Beekman: "Het is ook speciaal naast de flat gesitueerd, die er al staat. Ik denk dat het daar beter past dan er gens anders in het dorp. We moeten ook niet vergeten dat het de drager van het plan is. Daar moetje niet aan knabbelen", aldus Beekman. Wethouder Rinus Bosman sloot zich hierbij aan. "Ik begrijp dat u aandacht wilt besteden aan de hoogte van ge bouwen, maar ik vind het hier nogal meevallen. Maar we zullen er na drukkelijk op toezien dat het gebouw in de omgeving past." Moordrecht - Langs de over van de Oude Rijn bij Bodegraven zaten ver-" spreid over een afstand van 600 me ter 24 vissers van HSV Moordrecht, die hun eerste wedstrijd visten voor" de competitie 2010. In totaal werd er 64 kilogram vis uit het water ge hengeld, en vervolgens uiteraard ook weer teruggezet. Op diverse stukken in het parcours was het moeilijk om vis te vangen, maar zowel op de kop- als op de eindstekken werden flink wat brasems aan de haak geslagen. Winnaar in het A-korps werd Peter van der Hoek met 5700 gram; tweede werd Erik Faas met 5580 gram en op de derde plaats eindigde Jan Brou-é wer met 4320 gram. Frans Buurman werd winnaar in het B-korps met 6650 gram; met dit resultaat werd hij tevens dagwinnaar. Tweede* werd Arjan Boon met 4540 gram en René van Veen werd derde met 3070 gram. Marco Heemelaar werd eerste in het C-korps met 4950 gram, op de twee de plaats gevolgd door Henk Jan Boer met 4170 gram; derde werd René Treuren met 1680 gram. cl' Moordrecht - In de plaatselijke vesti ging van bibliotheek de Groene Venen wordt voor woensdag 28 april van 09.30 tot 11.30 uur een workshop 'Hyves' georganiseerd voor 50-plus- sers. In Nederland is Hyves het be kendste vriendennetwerk. Via dit net werk kan men eenvoudig in contact komen met bijvoorbeeld kinderen en kleinkinderen. Om deze workshop te*' kunnen volgen is enige kennis van Internet noodzakelijk. Voorts is het praktisch om tijdens de workshop een e-mailadres te hebben waarvan men gebruik kan maken. De kosten bedra gen 3,50 euro voor leden; niet-leden betalen 5,- euro. Vooraf aanmelden is gewenst. Voor meer informatie en aanmelden: www.bibliotheekdegroe- nevenen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31