Volle zaal bij jubileumconcert Pokomotions 'Zullen we die snotpork een paar schaatsen onderbinden?' HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/REGIO 21 APRIL 2010 35 Hef koor met de streetdancers. Moordrecht - Popkoor Pokomotions trad afgelopen weekend op in een uitver kochte zaal van de Goudse Schouwburg. Het koor gaf de optredens ter ere van hun twintigjarig jubileum. Op zaterdag lieten de zangers voor een uitverkochte zaal een gevarieerd programma de revue passeren. In sneltreinvaart kwamen er liedjes van verschillende artiesten voorbij, zoals ABBA, ELO, Queen, Toto en Michael Jackson. Maar ook liedjes uit de mu sicalfilms kwamen voorbij. Pokomotions maakte voor de muzi kale begeleiding niet alleen gebruik van muziekbanden, maar werd voor de eerste keer in haar bestaan bege leid door een liveband. De artistieke begeleiding van twee dansgroepen van Totally Dance uit Moordrecht en de streetdancers Romy en Tessa zorgden er tot slot voor dat het publiek een compleet aanbod voorgeschoteld kreeg. Popkoren Op zondagmiddag vond er een ander concert plaats. Dit keer liet Pokomo tions het publiek, dat voor een groot deel uit popkoren bestond, voor de pauze meegenieten van een compila tie van het concert van de zaterdag avond en werd er na de pauze een sing along gegeven. Het publiek werd hierbij begeleid door dirigent Loek van Kersbergen en ondersteund door op twee schermen getoonde teksten. Meer informatie en foto's: www.pokomotions.nl. Rijbewijs kwijt Waddinxveen/Moerkapelle - Op de Stationsstraat in Waddinxveen werd zaterdag 17 april omstreeks 1.45 uur een 20-jarige inwoner uit Moerkapelle aangehouden. Vlak daarvoor had hij zich schuldig ge maakt aan roekeloos rijgedrag, waarbij hij in botsing was gekomen met een verkeerspaaltje. De blaas- test resulteerde in een uitslag van 658 ug/l, waarop de politie het rij bewijs werd invorderde. Verdachten vernieling autospie gel aangehouden Waddinxveen - De politie kreeg op zaterdag 17 april omstreeks 22.00 uur een melding dat een aantal jon gens een autospiegel had vernield van een auto die geparkeerd stond aan de Zuidplaslaan. Een buurman die zijn hond aan het uitlaten was hoorde een klap en zag de jongens wegrennen bij de auto. Hij waar schuwde direct de politie. Een an dere buurman die buiten stond zag het ook gebeuren en belde ook de politie. De jongens waren wegge rend richting de Plusmarkt aan de Zuidlaan. De politie ging ter plaatse en zag vijf jongens die aan het sig nalement voldeden bij het Zuid- plashof lopen en heeft hen uitein delijk daar aangehouden. Het ging om jongens in de leeftijd van 15 tot 17 jaar uit Reeuwijk en Boskoop. De 15-jarige jongen heeft uiteindelijk verklaard dat hij tijdens het stoeien tegen de auto werd geduwd, waar na hij tegen de spiegel aankwam en deze eraf viel. De eigenaar van de auto heeft aangifte gedaan. Agent springt weg voor auto Alphen aan den Rijn - Een agent heeft zondag 18 april, even na04.00 uur, voorkomen dat hij werd aange reden door een automobilist door weg te springen. Agenten kregen de melding dat een persoon in het centrum vermoedelijk met alcohol op wilde wegrijden met zijn auto. Op een parkeerplaatsje bij het Ra- oul Wallenbergplein zag een agent de man achter het stuur van een auto zitten. De agent tikte op het portier, echter de bestuurder ging er met hoge snelheid vandoor waarbij hij naar links stuurde. Door weg te springen werd de agent niet aangereden. Op de Nieuwendijk werd de auto weer gezien. Ook daar reed de auto met hoge snelheid en waren de autolichten gedoofd. Op de kruising met het Hazeveld werd de bestuurder staande gehouden. Hierna werd de bestuurder, een 31-jarige Boskoper, aangehouden op verdenking van het plegen van poging zware mishandeling. Op het bureau werd van hem een blaastest afgenomen. De blaastest gaf een resultaat van 300 ug/l, terwijl de limiet 220 is. Politie roemt optreden vijfjarige Nesselande - De politie kreeg vrij dagmiddag 16 april rond 12.00 uur een melding over een vrouw die onwel wa^ geworden en niet meer aanspreekbaar zou zijn. De melder Was het vijfjarige zoontje van de vrouw. De jongen zag zijn moeder flauwvallen en belde direct het alarmnummer. Hij gaf duidelijk de situatie door aan de meldkamer en heeft voor de komst van de politie de achterdeur van de woning aan het Korfoepad alvast opengezet. De moeder was intussen bij kennis en is ter plaatse onderzocht door am bulancepersoneel. De politie is zeer te spreken over het kordate optre den en over de samenwerking met de vijfjarige. Door Elly van Gelderen De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en in terviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Het leven van boer én schaatser Nicolaas (Niek) Verbree (1938) "In een niet te date ren oude boerderij die inmiddels is afgebro ken in het Weegje ben ik geboren. Het punt waar Waddinxveen, Moordrecht en Gouda samenkomen. Mijn ou ders betrokken deze boerderij met rieten dak in 1936, daar woonden eerst de ouders van mevrouw van Vliet- Verboom, rentmeester Van der Linde was eigenaar. Het huis was alleen per boot bereikbaar, er was nog geen brug. Er zaten een betegelde schouw, plavuizen en plafondbalken in. De buren woon den in de spoorweghuizen. Later boerde ik daar zelf tot ik werd onteigend in 1965 omdat er een recreatiegebied werd gemaakt. Het land eromheen was erg drassig, ik had daar dertig hectare biezenland en verder had ik land bij de Moor drechtse Tiendeweg. Voor tijdelijk kregen we een huisje aan de Ringdijk daar tegenover. Dat de gemeente Waddinxveen de boerderij heeft afgebroken vind ik nog steeds zonde. Een prach tig restaurant was er van te ma ken want daar vlakbij kwam later restaurant 'Het Praathuis'. Bij de afbraak vonden slopers in een dubbele muur een schilderij, dat zij meenamen. Het was afkomstig uit de eerste Victorkerk, verstopt tijdens de beeldenstorm in 1566. Misschien uit een eerdere boer derij? Het hoger liggende land liep daar rond 1750 waarschijnlijk niet onder water. Snotpork Ik was een nakomertje en mijn vier grotere broers namen mij als drie jarige mee op het ijs. Met schaatsen slierden zij mij van links naar rechts en zeiden: 'zullen we die snotpork eens een paar van vaders zelfgemaakte schaatsen on derbinden?' Ik vond dat zo leuk en was er niet af te slaan dus leerde ik al heel jong het zwieren. Vroeger kwamen vele bekenden uit Moor drecht langs op de schaats om bij ons wat te drinken, dat was gezel lig. Sinds kort rij ik bij de schoon- rijders vereniging en behaalde de eerste prijs in de B klasse met een medaille. In 't Weegje zwommen veel buurt- Nostalgisch plaatje: de boerderij is niet meer. bewoners, ook mijn broers. Ik blèrde als kleuter dat ik ook wilde zwemmen. Ze gooiden me erin en duwden mij van de een naar de ander. Ze lieten me natuurlijk niet verdrinken maar ik ging wel steeds onder en poedelde als een hondje om boven te blijven. Daarna duur de het wel een tijd eer dat ik weer durfde. Oorlog We hadden tien onderduikers in de oorlog, wie dat waren werd voor mij verzwegen want kleine potjes hebben grote oren. Wel weet ik dat de Duitsers die op de spoorbaan werkten bij 'het hoge hok' bij ons melk kwamen halen. Het waren aardige oudere mannen die dit gedwongen deden en liever thuis waren. Ze ontdekte de onderdui kers en na wat overleg zeiden zij dat ze hen wel als rangeerders konden gebruiken op de rails. Dan zouden ze een alibi hebben dat ze daar gedwongen werkten. Zij zorgden ook dat mijn broers die in Duitsland moesten gaan werken bij een boerderij kwamen waar ze een beste tijd hadden. Wij scholen vaak in de hooiberg voor de vele bom men die ze gooiden op de spoor baan en de Groene brug. Een keer was de schuur geraakt. Moeras Ik kocht het tweede huis vanaf de Rijksweg aan de Spoorweglaan in Moordrecht en kreeg daar ook land in het laagste punt van Nederland. Daar kon door de nattigheid in het voor- en najaar bijna geen vee lo pen. Als je op de grond danst zie je het golven. Dus kwam ik van het ene in het andere moeras. Later kon ik het huis op de hoek kopen wat een oud veilinggebouw uit Schoonhoven was geweest. Ik heb het helemaal verbouwd en mijn zoon heeft nu naast ons huis een loon- en aannemersbedrijf."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33