Baby met een helm Care for Family blij met boodschappen Vorstelijk logeeradres voor poezen en knaagdieren 46 HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 21 APRIL 2010 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. wiivum.w"' BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zevenhuizen/Nesselande - Het roept vaak heel wat reacties op, zo'n klein ba- by'tje met een helmpje op. Reacties die de ouders krijgen lopen uiteen van bezorgdheid "Is er iets mis met zijn hoofd?" tot onbegrip "Ben je zo bang dat hij valt?" Toch zie je het steeds vaker. Door Geertrude Verweij De (kinder)fysiotherapiepraktijk van Brenda de Vries is sinds 1990 ge vestigd in Zevenhuizen en werd in 2005 uitgebreid met een vestiging in Nesselande. Samen met fysiothe rapeut en kinderfysiotherapeut in opleiding Dagmar de Hoop en fysio therapeut en manueel therapeut in opleiding Judith Uittenbooggaard behandelt ze zowel volwassenen als kinderen. In hun praktijk zien zij regelmatig kinderen met asym metrische of platte achterhoofd jes. Ook behandelt Brenda baby's in Waddinxveen, in samenwerking met de kinderfysiotherapiepraktijk van Margot van Kampen. "Die helmpjes zijn om de afwijkende vorm van de schedel te behande len", aldus De Vries. "Het komt de laatste jaren veel meer voor dan vroeger en wordt met name ver oorzaakt door het advies baby's op de rug te laten slapen in verband met een verhoogd risico op wie gendood bij zij- of buikligging. Bij pasgeboren baby's is de schedel nog vervormbaar en door het veel op de rug liggen kan het hoofdje afgeplat worden. Bij sommige kindjes wordt het achterhoofd plat, andere kind jes draaien het hoofd opzij, waar door de zijkant van het achterhoofd vlakker wordt. Als er eenmaal zo'n vlak stukje is, wordt het een stabiel plekje om op te liggen waardoor de afplatting weer verergert." Hoewel de vorm van de schedel geen gevolgen heeft voor de ontwikkeling van de hersentjes worden kinderen met een asymmetrisch hoofdje door het consultatiebureau doorverwe zen naar de praktijk van De Vries. "Ouders die zich zorgen maken over de vorm van het hoofdje van hun kind kunnen ook zelf contact met ons opnemen. Het liefst zien we de baby voordat hij drie maanden is." Met behulp van een bandje van kunsthars wordt bepaald hoe asym metrisch of plat het hoofdje daad werkelijk is. Een helmpje is lang niet in alle gevallen noodzakelijk. "In eerste instantie kijken we in het geval van een voorkeurshouding of het hoofdje wel n^ar de andere kant kan. Heel soms zit er een blok kade in het nekje, dan sturen we het kindje door naar de manueel thera peut of de osteopaat om het nekje los te maken. Dat is meestal in één of twee behandelingen gebeurd. Als dat niet de oorzaak is, adviseren we het kindje te stimuleren de andere kant op te kijken, bijvoorbeeld door het bedje om te draaien, speelgoed of knuffels aan de andere kant te leggen, of het aankleedkussen recht voor je te leggen. Ook adviseren we het kindje als het wakker is en onder toezicht af en toe toch op de buik te leggen, waardoor de rug- en nek spieren sterker worden en de druk op het achterhoofdje weggenomen wordt. Hoewel de asymmetrie ver oorzaakt kan worden door het sla pen op de rug, stellen we dat niet ter discussie. Er wordt een duidelijk verband tussen slaaphouding en wiegendood verondersteld: in bed ligt de baby dus op zijn rug!" Als het nodig is wordt er een tweede bandje gemaakt wanneer het kind een maand of vier is. Er wordt dan bepaald in hoeverre de asymmetrie of 'platheid' verminderd of verer gerd is. "Als het achterhoofdje dan nog te scheef of te plat is, adviseren we de ouders naar de helmpoli van het Sophiakinderziekenhuis te gaan. Op de poli wordt er nog eens met de ouders overlegd, zodat zij een wel overwogen beslissing kunnen ne men. De helm is dus een middel om de vorm van het hoofdje zo mooi mogelijk te laten worden." Als er besloten wordt de behande ling te starten, wordt er door een helmmaker een helm aangemeten, die vervolgens dag en nacht door het kindje gedragen moet worden. "Het helmpje oefent druk uit op de bolle kant en geeft ruimte aan de afgeplatte kant van het hoofdje, waardoor de schedel de goede kant groeit. De helm mag alleen af voor het badje en om even te knuffelen. Dat is best heftig, maar de kinderen wennen er over het algemeen heel snel aan. Als het kind rond een jaar is, zijn de schedelnaden dichtge groeid en mag het helmpje af. Na een half jaar helm zien we altijd verbetering en vaak een heel goed resultaat." Voor meer informatie: www.kinder-fysiotherapiezeven- huizen.nl en www.fysiotherapie- nesselande.nl of 06-16116280. De helm mag alleen af voor het badje en om even te knuffelen. Nathalie in haar 'poezenpaleis'. Hazerswoude - In navolging van haar oma, is de 16-jarige Natha lie een poezenopvang begonnen. Na het volgen van een opleiding Dierverzorging is zij op het land van haar vader, een boomkwe ker, een dierenopvang, genaamd het Poezenpaleis, voor poezen en knaagdieren begonnen. Het Poe zenpaleis is voor de dieren van alle gemakken voorzien en het beschikt tevens over een ruim buitenverblijf. De katten krijgen veel persoonlijke aandacht en er wórdt nauwgezet gelet op de lichamelijke conditie van de logées. Het dierenpension is gevestigd aan de Burg. Smitweg 8. De kosten voor opvang bedra gen voor een kat 7,50 en voor een knaagdier 3,50 euro per dag. Wan neer men in april reserveert, krijgt men één dag per week gratis. Voor meer informatie en reserve ren: 06-81143858, info@poezen- paleisnathalie.nl of www.poezen- paleisnathalie.nl. Waddinxveen - BlïtsKikkers Kin- derKleding hield onlangs een bij zondere magazijnverkoop in het nog leegstaande pand aan het Koningin Wilhelminaplein 4. In samenwerking met stichting Care for Family werden vele honderden kledingstukken van verschillende kwaliteitsmerken gedurende twee drukbezochte dagen voor weg- geefprijzen verkocht. Op die manier ontstond er bij BlitsKikkers Kinder- KJeding magazijnruimte voor de nieuwe collectie. Tegelijkertijd creëerde de kinder kledingzaak bij Care for Family financiële ruimte om voor de ko mende periode ruim 150 tassen met alledaagse boodschappen te vullen. Deze tassen zijn bestemd voor inwoners van Waddinxveen en omliggende gemeenten die om uiteenlopende redenen de bood schappen goed kunnen gebruiken. Naast een financiële donatie schonk Connyvan Dijk van BlitsKikkers aan Suzanne Hetyey, voorzitter van de stichting, nieuwe kinderkleding voor haar winkel aan de Noordkade 64.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 44