We all love 80's 90's MOT'S monza &eA<>b/ie<ve*v "Waterpolo is fysiek zwaar, maar er wordt niet gemeen gespeeld" SATURDAY MAY 29th Straatvoetbaltoernooi SKATE- EN BREAKDANCE- BATTLES OP URBAN OPEN AIR HART VAN HOLLAND PEPTALK 21 APRIL 2010 49 Waterpoloër Maikel van Zuylen: A AU m ed Utrecht - Radio Veronica presen teert op zaterdag 29 mei van 23.00 tot 05.00 uur in Club Monza de Utrechtse editie van 'We all love 80's Et 90's'. Keer terug naar de tijd van The Pointer Sisters en Kurt Cobain en van Rolf Wouters en Hans van der Togt. Muziek van The Village People, George Michael, Whitney Houston en Michael Jackson klinkt uit de speakers en de VJ's bezorgen je de beste flashbacks naar de tijd waarin je alles wist over de familie Alberts en wegzwijmelde bij Leonardo Di Caprio in The Titanic. De toegang bedraagt in de voorverkoop 10,- euro, anders 12,50 euro. Presale bij Plato in de Voorstraat en bij alle vestigingen van Primera. Voor meer informatie: www.wealllove.com,www.unomodo.nl of www.clubmonza.nl. &em Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias houdt woensdag 12 mei een straatvoetbal toernooi aan de Kleinpolderlaan (dus niet bij de Bron). Aanvang 11.00 uur, aanmelden kan vanaf 10.30 uur op het wedstrijdterrein of via allard jeugdwerkzuidplas.nl. Er wordt ge speeld in teams van vier met één reserve. Bij voorkeur aanmelden per team. Ër wordt gespeeld in twee leeftijdscategorieën, tot 14 jaar en vanaf 14 jaar. De kosten voor deel name bedragen 0,50 euro. Zuidpias - Als dank voor hun inzet werden de vrijwilligers van Stichting Jeugdwerk Zuidpias onlangs getrak teerd op een weekendtripje naar Drenthe. Met onder meer een bezoek Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Essepark wordt zaterdag 29 mei het evenement Urban Open Air gehouden. De organisatie is in volle gang en het programma is zo goed als rond. Net als andere jaren worden er skatebat- tles gehouden, dit jaar met een zeer spectaculair skatepark. De nieuwste attributen van St. Skateland worden geplaatst en dat belooft een uitda ging te worden voor alle skaters, zo wel profs als amateurs. Ook is er weer volop aandacht voor breakdance. De namen van de deelnemende crews zijn inmiddels bekend. Stonden er andere jaren vier crews op de dans vloer, dit jaar doen er zes professio nele crews mee. Naast One of a kind, Rugged Solutions, ADHD, Showroom Dummies en Stylez Confidential, zal ook Groovekings (bekend van Hol land's got talent) om de hoofdprijs gaan strijden. Het programma wordt Nieuwerkerkaan den IJssel - Door het succes van het vrouwenteam, dat goud won op de Olympische Spelen in Peking, is er in Nederland steeds meer aandacht voor waterpolo. En terecht vindt Maikel van Zuylen (20), speler van het eerste team van NieMo van Vliet uit Nieuwerkerk. "Waterpolo is heel afwisselend. Het is niet alleen maar kracht of techniek, maar juist van alles wat. Verder moet je ook inzicht in het spelletje hebben, want de tactiek is ook erg belangrijk." aan de dierentuin, kanovaren, tan- demfietsen en een groot kampvuur, werd het weekend een groot succes. Vrijwilliger worden? Meld je aan via anton@jeugdwerkzuidplas.nl! Door Marlonneke Willemsen Hij zit al tien jaar op waterpolo zit en vindt het nog steeds een leuke sport. "Ik denk dat ik op mijn tiende lid ben geworden. Ik had al mijn zwemdi ploma's al en vond zwemmen nog steeds heel leuk, dus ging ik op zoek naar iets nieuws. Voor duiken was ik de jong, dus ben ik op snorkelen gegaan in Moordrecht, waar ik ook zwemles had. Daar leerde ik een paar jongens uit Nieuwerkerk kennen, die op waterpolo zaten en ze vroegen of ik een keertje wilde komen kijken. Dat heb ik gedaan en ik ben niet meer weggegaan. Ik vind waterpolo inte ressant omdat het een fysieke sport is, waarmee je op een goede manier je conditie op peil houdt. Verder is het ook heel erg afwisselend. Wed- strijdzwemmen zou niets voor mij zijn, omdat je dan echt op details moet gaan letten. Nu hebben we ook zwemtraining, maar na zo'n half uur gaat de bal erin en dan wordt het pas echt leuk." Waterpolo wordt gespeeld in een 25 meter bad. Het eerste van NieMo be staat uit elf spelers, waarvan er ze ven tegelijkertijd in het water liggen. Er mag verder onbeperkt gewisseld worden en een wedstrijd, in de vierde klasse, waar het team in uitkomt, duurt vier keer vijf minuten. Water polo staat bekend als een harde sport waarbij veel overtredingen gemaakt worden, maar dat valt volgens Mai kel erg mee. "Er worden regelmatig overtredingen gemaakt, maar niet op een gemene manier. Het is echt niet de bedoeling datje de tegenstander pijn doet. Je probeert alles natuurjijk wel onopvallend te doen, zodat de scheidsrechter het niet ziet. De be doeling is dat je tegenstander niet kan doen wat hij wil. Na de wedstrijd heb je vaak krassen op je rug van de nagels van je tegenstanders, maar verder zijn er niet veel blessures. Als de overtreding te zwaar is, kun je er voor twintig seconden uitgestuurd worden. Dit zijn vaak situaties waarin het team, met een man meer, kan scoren." Maikel is blij dat waterpolo meer aan dacht krijgt. "Ik vond de Olympische gouden medaille heel cool. Waterpo lo is niet zo vaak op tv en nu had heel Nederland het er over. Ik ben zelf ook opeens alles gaan volgen, terwijl ik normaal ook niet zo vaak naar wed strijden op tv kijk. Die medaille is echt goed geweest voor het waterpolo in Nederland." Breakdancebattle compleet gemaakt met muziek van DJ Panic, een optreden van Fabia Dance Center en een vette afterparty in 't Blok. Door Pepijn de Groot Zevenhuizen - Naast voetbalvereni ging Sidderburen, zwemvereniging Sassen hei m en stichting Duivenoorde viert ook SNOOT! dit jaar een jubile um: het open podium wordt zaterdag 29 mei voor de vijfde keer gehouden. Spektakel gegarandeerd, maar daar gaan wel audities aan vooraf. "Er hebben zich dit jaar veel zange ressen ingeschreven", zegt organi sator Bennie Verbakei. Op de avond van woensdag 14 april was de eer ste van de twee auditieronden voor Stars Not Only On Television. "In totaal hebben negentien acts zich ingeschreven. Het is leuk om te zien dat de acts uit verschillende dorpen en steden komen", zegt Verbakei. "Er is geen aantal vastgesteld dat door gaat naar de uitvoering. De selectie is van kwaliteit afhankelijk en het moet binnen het programma passen." De. kandidaten moeten de jury over tuigen. Juryleden zijn drumdocent Dennis Brok, Geert van der Burg en Marjan Sijbrandij, de favorieten voor de overwinning van de plaatselijke Op Zoek naar Joseph/Op zoek naar Evita. Verbakei: "De jury zal letten op muzikale kwaliteit en natuurlijk ook op performance." Eitje In de foyer van de theaterzaal wach ten Bennie en Hanny Verbakei de kandidaten op. En dan het Idolsta- fereel waar de meeste spanning bij komt kijken: de entree van de zaal. Even voor achten wordt afgetrapt met Krista, een 18-jarige zangeres uit Gouda. Zij zingt een lied uit de film Pocahontas. Bepaalde instrumenten weten de aandacht te trekken: een banjo, een djembé en zelfs het eitje is terug te vinden in de auditieruimte. De jury inspecteert alles grondig. Kritiek wordt niet gemeden, maar niemand wordt afgebrand. Na bandjes en zangeressen uit Gou da, Waddinxveen en Zevenhuizen is er de act van Ernst de Vogel. 'Multi mediaal' is het stempel. De act bevat videomateriaal van de ras-Zevenhui- zenaar Bram Heij terwijl hij bezig is in 4. Raken Bart en Timo de gevoelige snaar? de smederij. De Vogel wil het video materiaal uiteindelijk begeleiden met pianomuziek. De afsluiter is een band uit Boskoop die opereert onder de naam Waarde loos. Deze drie heren vormden een stevige afsluiter, door punk met lome deunen af te wisselen en de geluids installatie op de proef te stellen. Rond elf uur zat de eerste auditie ronde van SNOOT! 2010 erop. Na gelbijten tot de uitslag misschien, en stiekem al uitkijken naar de uitvoe ring op 29 mei in de theaterzaal van Swanla. Voor tien euro zijn er kaarten te koop bij reisbureau De Zwaluw aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Een ware aanrader, want Stars Not Only On Television schitteren het meest intens. -«I li ■4\

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 47