behoefte) «iémnieiliaitllQRglg) THmtóom koninginnedag} Möerkapellej 'Tcani I Zëparoj isials} ecrsfej genomineerd I ihideiC1onniar».nl HART VAN HOLLAND Of KRANTVOOR DE ZUIDPIAS 21 APRIL 2010 51 Woensdagavond 24 maart is de tweede (unclinic van Team Zeparo van start jegaan. Net als in 2009 is ook nu weer het oei om onervaren lopers in 12 weken te «geleiden naar het kunnen lopen van de 5 m. bij de Lions Rottemerenloop op 12 juni. )at de Runclinic in de behoefte van vele ispirantlopers voorziet, bewijst het aantal eelnemers van 28 mensen, afkomstig uit ie gehele regio. De deelnemers komen jit Bergschenhoek, Capelle a/d IJssel, /loerkapelle, Nesselande, Nieuwerkerk en evenhuizen, om te trainen in de inspirerende omgeving van de Rottemeren en het Korenmolengat. Onder de deelnemers zijn er 8 mensen die nog geen enkele loopervaring lebben in het verleden. Bij de anderen arieert de ervaring van enkele mislukte oogingen tot een ruimere ervaring van enkele aren geleden. Ike woensdagavond wordt er gezamenlijk getraind met als startpunt de ingang van vakantiepark de Koornmolen. Daarnaast lebben de deelnemers een opbouwend trainingschema ontvangen, waarmee ze 2 maal per week zelfstandig een looptraining moeten uitvoeren. Onder begeleiding van drieervaren Roparundeelnemers van Team Zeparo, wordt gewerkt aan het verbeteren van de hardlooptechniek, de conditie van hart- en ongfunctie, maar vooral een het vergroten an de belastbaarheid van gewrichten, pezen en spieren. Verschillende deelnemers hebben al een behoorlijke basisconditie vanwege het trainen bij de fitness, zwemmen, fietsen of spinning. Dit betekent dat het risico groot is om in het begin te hard van start te gaan, omdat men nog niet moe is van het rustige aanvangsniveau. "Om de kans op blessures zo dein mogelijk te houden, is het belangrijk de lelasting van de spieren, pezen en gewrichten leel rustig op te bouwen", vertelt John Heijkoop, begeleider en fysiotherapeut aan de deelnemers. "Bij het hardlopen worden er, bij m iedere landing op één been, krachten op de gewrichten van de benen en rug uitgeoefend die tussen de 2 en 3 maal het lichaamsgewicht bedragen. Hieraan zal het lichaam zich moeten aanpassen om dit ongestraft door blessures te kunnen doorstaan." Inmiddels zijn er 4 gezamenlijke trainingen geweest, waarin aandacht is besteed aan het uitvoeren van een goede warming-up, de looptechniek en het leren voelen van het lopen met de juiste snelheid. "Het is dit jaar opvallend hoe goed de meeste deelnemers, met en zonder ervaring, al lopen wat betreft de techniek. Mede daarom zijn er maar weinig startpijntjes te constateren onder de lopers", constateert Ingrid Heijkoop als begeleider van de groep. "Bij verschillende deelnemers valt hun eigen verbazing op, over de progressie de ze zelf gemaakt hebben in de eerste drie weken van trainen." Naast de startende lopers van de Runclinic trainen elke woensdag ook de ervaren lopers van de Runclinic van 2009 nog steeds door, onder leiding van Frans Metselaar. Hiervan zullen de meeste lopers dit jaar deelnemen aan de 10 km. van Lions Rottemerenloop. Ook dit jaar organiseert Team Zeparo weer de jaarlijkse trimloop in de kern Moerkapelle. We starten om 10.00 uur met een jeugdloop van 2km en om 11.00 uur met de 5, 10 of 15km, dit alles in een heerlijk landelijk rondje van 5km net buiten ons dorp heen. Start en finish zijn aan het eind van de Jhr v/d Weistraat en de inschrijving is in dorpshuis OP Moer, vanaf 9.00uur aldaar is er ook gelegenheid tot omkleden en douchen. We hopen op een grote opkomst want iedere ingelegde euro komt ten goede aan de Roparun. Tot ziens op Koninginnedag!! Team Zeparo Vanaf 26 april kunt u gaan sparen bij C1000 Wals in Zevenhuizen We hopen natuurlijk dat alle C1000-k!anten Team Zeparo hoog op hun lijstje hebben staan. Tijdens de spaarfase kunnen ook digitale muntjes gespaard worden. Bij inschrijving voor de aktiemail ontvangen nieuwe inschrijvers twee digitale muntjes en kunnen deze doneren aan de club van hun keuze. Inschrijven kan vanaf 26 april op: http://www.c1000.nl/supermarkten/zevenhuizen/c1000-wals/acties/spek-de-kas-v an-je- club en dan in de rechter kolom inschrijven voor actiemail) -I): ■4 A -I ■dingj H99C fe Begajjun) v S- 4 i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 49