WÊm&Èt titel izJfSgd"uitc NieMo-Van Vliet heeft Groeneweg verliest van VOC Goede prestaties ISV-Gouda in Sliedrecht Brons voor team Sharon van Veelen Aart van Hovenloop Nesselande wint laatste thuiswedstrijd HART VAN HOLLAND SPORT 21 APRIL 2010 55 Waterpolo ompetitie af met winst wondertje nodig Voetbal Badminton Synch roonzwemmen ri 'lV1 «te®1"- »-i i*il» ,«iW Sliedrecht/Gouda - De afdeling bad minton van de Invaliden Sportvereni ging Gouda, ISV, heeft afgelopen zon dag op het toernooi in Sliedrecht een aantal goede prestaties neergezet. Zevenhuizen/Eindhoven - Sharon van Veelen heeft afgelopen weekend in Eindhoven samen met haar ploeg genoten Esmee, Isabella, Britt, Joyce, Inge en llyana een bronzen medaille Moerkapelle - Het eerste jeugd- team van TZM, met Arian en Peter van der Spek en Niels Visser, heeft zaterdag 17 april de voorjaars competitie met winst afgesloten. TZM 1, tweede op de ranglijst in de klasse 4D, speelde thuis tegen ATTC 3 uit Alphen aan den Rijn. TZM 1 speelde iets beter dan de tegenstander en won uiteindelijk met 6-4. Door deze winst stelt TZM 1 de tweede plaats in de eind stand veilig. Ook TZM 2 speelde de laatste wedstrijd in de voorjaars competitie in de klasse pupillen BB. Martijn Mauritz, Annerieke van der Spek en Martijn Voorwin den kregen Vriendenschaar 7 uit Gouda op bezoek. Het werd een spannende wedstrijd, waarin TZM 2 net iets te kort kwam en genoe gen moest nemen met een 6-4 ne derlaag. In de eindstand staat TZM 2 op de vijfde plaats. Nadat Groeneweg vorige week in een slechte wedstrijd van de nummer laatst Delfia had gewonnen, stond nu de thuiswedstrijd tegen de Rot terdamse middenmoter VOC op het programma. Groeneweg nam de lei ding, Maurice Eckhardt schoot raak uit de rebound raak nadat Menno van Dam de bal op de paal had ge schoten. Groeneweg had daarna pech dat de nadrukkelijk aanwezige scheidsrechter VOC een handje hielp. Een correcte sliding op de bal van Erwin Hof werd onterecht als een overtreding aangezien. De daaruit toegekende vrije trap werd binnen geschoten. VOC had daarna in de loop van de eerste helft het meeste balbezit zonder echt -gevaarlijk te worden. Groeneweg had echter de pech dat VOC op voorsprong kwam doordat Groeneweg-aanvoerder Ke vin Zijderhand de bal ongelukkig in eigen doel had geschoten. De tweede helft begon Groeneweg goed. Er waren mogelijkheden om de gelijkmaker te produceren maar deze waren niet besteed aan de voorwaartse. Naarmate de wedstrijd vorderde nam de druk van Groene weg af. Sterker nog, VOC breidde de voorsprong uit. En wederom was het de scheidsrechter die een onte rechte vrije trap toekende. In eerste instantie werd deze vrije trap nog gekeerd door doelman Dennis van der Bor, maar in de kluts werd de bal niet goed weggewerkt waardoor een speler van VOC met een schitterend schot scoorde. Groeneweg ging op zoek naar aansluiting. Deze kwam ook nadat Maurice Eckhardt op het randje van buitenspel door mocht gaan en met een mooie lob de doel man van VOC kansloos liet. Door deze treffer ging Groeneweg vol overgave op zoek naar de gelijkmaker. De beste mogelijkheid was er voor A-junior Joey Grootscholten. Hij ging op snel heid voorbij de verdediger van VOC richting de doelman van VOC, maar de verdediger van VOC hinderde hem dermate dat Groeneweg een straf schop had moeten krijgen. Nadat VOC vlak voor tijd uit een counter de 2-4 had gescoord was de wedstrijd beslist. Volgende week is er de laatste thuis wedstrijd van het seizoen tegen kop loper Full Speed. In de finale van het damesenkel werd Ingrid Stolk verslagen door haar ri vale uit Delft en eindigde aldus op de tweede plaats. Chantal Meurer en Daphne van Es werden in de voor ronden- uitgeschakeld. Bij de heren streed Jan Potters te gen Piet van Wingerden uit Delft om de derde plaats. Na een spannende strijd met setstanden 21-23, 21-11 en 21-7 trok Potters aan het langste Goaaaaaaaal! eind. Timo Bresser werd in de voor ronden uitgeschakeld. Ondanks dat de dames- en herendubbel niet door de voorronden heen kwamen, waren Jan Potters veroverde het brons. de coaches Jan Nieswaag en Gert de Jong tevreden met het behaalde re sultaat. Regio - De Kieviten in Bleiswijk houdt zondag 25 april de tweede van de zes Aart van Hovenlopen in 2010. De start is om 10.00 uur bij de parkeerplaats van 't Zeeltje aan de Kooilaan. De te lopen afstanden zijn-tien kilo meter voor senioren, drie kilometer voor junioren en één kilometer voor de pupillen. Aanmelden om mee te lopen kan tep plaatse. De deelname is gratis. in de wacht gesleept tijdens de Ne derlandse Kampioenschappen Syn- chroonzwemmen in de leeftijdscate gorie 10 tot en met 12 jaar. Omdat het team de techniek goed gezwom- Nieuwerkerk aan den IJssel - Waterpolo Startgemeenschap (WSG) NieMo-Van Vliet staat op de rand van degradatie. In Roosendaal werd zaterdag de cruciale wedstrijd tegen Hieronymus met 9-7 verloren, waardoor de kans op handha ving vrijwel verkeken is. Wil de startcombinatie van het Moordrechtse Orka'97 en Van Vliet/Barracuda uit Nieuwerkerk aan den IJssel volgend seizoen nog in de bond uitkomen, dan moet er een klein wondertje gebeuren. NieMo moet winnen van De Kempvis - geen onmogelijke opgave want uit werd met 6-4 gewonnen - maar HZ Zian en Hieronymus mogen in hun twee onderlinge duels niet meer dan twee punten pakken. "Ik geloof niet in sprookjes", zei Sander Boer. "We zul len ons lot moeten ondergaan. Hope lijk kunnen we met een overwinning afscheid nemen van de bond." NieMo liet de kans liggen door met een zege bij Hieronymus de druk op HZ Zian en SVH op te voeren. In zwembad De Stok in Roosendaal ont rolde zich een merkwaardig schouw spel, met in eerste instantie een 2-0 voorsprong voor NieMo dat echter na de tweede periode tegen een 7-3 achterstand aankeek. Toen de gas ten in sneltreinvaart terugkwamen tot 8-7 was er nieuwe hoop, maar in de laatste periode werd niet meer gescoord. Dertig seconden voor tijd miste NieMo een manmeersituatie en dat betekende een einde aan alle aspiraties. Precies een seconde voor tijd scoorde Hieronymus 9-7. "We hebben vandaag de meest merkwaar dige doelpunten tegengehad. Het zat echt niet mee", aldus Boer. "We zijn in de eerste competitiehelft gedegra deerd, dat staat als een paal boven water. We hadden nul uit negen en onze inhaalrace is net niet geslaagd." Onderschrift: Er wordt afscheid genomen Kimberley Hogervorst. Zij stopt na zes seizoenen op het hoogste niveau met topvolleybal. UI Zevenhuizen - De dames van Cofely-Nesselande hebben hun laatste thuiswed strijd van het seizoen met 3-1 gewonnen van Summa Peelpush. De setstanden waren: 25-17,25-14,20-25 en 25-20. Vanaf het begin was Nesselande op stoom en de eerste set werd gemak kelijk binnengesleept. In de tweede set ging het nog beter met de Nes selande. Esther van Berkel en Antoi nette Posthuma scoorden vaak en Dineke van Dijken en Lizzy Koole ver zorgden de blokkering. Met de opslag van Elena Neve werd deze set uitge- serveerd: 25-14. In de derde set hielden de beide teams elkaar lang in evenwicht en kon Summa onder de druk uitkomen en zelf meer druk zetten met hun serve. Topscorer aan de kant van Peelpush Floor Berden wist deze set voor Peel push binnen te slaan (20-25). In de vierde set herstelde de thuis ploeg zich. De strijd ging gelijk op tot de achttien punten, waarbij Anouk Schouten aanvallend goed door kwam. Op het eind wist Ellen Knip met haar serve het beslissende gat te slaan die aan het eind door Dineke van Dijken werd verzilverd bij 25-20. Voor de dames staat zondag 25 april de laatste speelronde op het pro gramma: een driekamp in Apeldoorn^ met Summa Peelpush en Dros Alter- no als tegenstanders. men had eindigden de meisjes met de uitvoering op Spaanse muziek op een mooie 3e plaats. De meisjes behaalden dit weekend vier bronzen medailles; op techniek, solo, duet en groep.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 53