Zuidpias Raadhuis, brandweer en het afvalbrengstation gesloten s pp Officiële opening van jongerencentrum 't Blok Koninginnedag Kijkdag gevonden fietsen Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht öqdSiïïeB Aanmelding kranslegging Nationale Herdenking Vlaggen op A mei en 5 mei gemeente WEEK NationaleiHerdenking - ïri V 5 mei vieren Liedjesblad voor aubade in Nieuwerkerk aan den IJssel Bijeenkomst gedecoreerden HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 21 APRIL 2010 Aangepaste openingstijden Koninginnedag en Bevrijdingsdag Het raadhuis, het kantoor van de brandweer en het kantoor van de gemeentewerf zijn op vrijdag 30 april (Koninginnedag) en woens dag 5 mei (Bevrijdingsdag) de gehele dag gesloten. De afdeling Pubtiekszaken is op dinsdag 6 mei langer geopend, van 09.00 tot 17.00 uur. De avondopenstelling van dinsdag 6 mei wordt, in verband met Dodenherdenking, verzet naar maandagavond 3 mei tot 20.00 De afvalbrengstations in Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Gouda zijn gesloten op 30 april (Koninginnedag) en 5 mei (Bevrijdingsdag). Raadpleeg voor eventuele wijzigin gen in het ophalen van huisvuil uw afvalkalender! "-^r 3 4R Op A mei aanstaande vindt de Nationale Herdenking plaats. In de gemeente Zuidpias kunt u op vier locaties de doden herdenken, te weten: bij de oude begraafplaats in Moordrecht; aan de Kerklaan in Nieuwerkerk aan den IJssel; aan het Raadhuisplein in Moerkapelle en aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen Organisaties, verenigingen, instellingen en inwoners worden in de gelegenheid gesteld om bij het monument aan de kranslegging deel te nemen. Aanmelding voor de kranslegging kan tot en met 29 april 2010 plaatsvinden bij Nel van der Zwan, bestuurssecretariaat, tel: (0180) 330 323. Graag doen wij een beroep op de inwoners van Zuidpias om op A en 5 mei aanstaande te vlag gen volgens de vlaginstructie: op A mei dodenherdenking, halfstok vlag gen van 18.00 tot zonsondergang 21.10 uur zomertijd); op 5 mei de vlag hijsen vanaf 9.00 uur tot zonsondergang 21.11 uur zomertijd). Op maandagmiddag 26 april gaat het spiksplinternieuwe multifunctioneel jongerencentrum 't Blok in Nieuwerkerk aan den IJssel officieel open. Grotendeels met vrijwilligers is de stichting Jeugdwerk Zuidpias er in geslaagd een smaakvol ingericht pand af te bouwen. Op het feestelijke openingsprogramma staan ondermeer officiële toespraken en rond leidingen door het pand. Wethouder Jan Verbeek is één van de sprekers. In het multifunctionele gebouw is veel meer ruimte voor andere gebruikers, waar door het gebouw kan worden verhuurd. Zo bestaat het jongerencentrum uit een grote zaal voorzien van een toneel, twee oefenruimtes voor muziekbandjes, een bar/ kroegruimte en uit een activiteitenruimte. Daarnaast is ook het kantoor van de stich ting in het gebouw ondergebracht. 't Blok zou aanvankelijk direct naast de speeltuin aan de Kleinpolderlaan worden geplaatst. Omwonenden vonden dit echter niet de meest geschikte plek. De gemeente raad koos uiteindelijk voor plaatsing in de huidige punt aan de Schielandweg. De vervanging van het oude jongerencen trum aan de 's Gravenweg is onderdeel van het Centrumplan. De vrijkomende locatie is nu bestemd voor woningbouw. Openingsfeest voor jongeren Het grote openingsfeest voor jongeren staat op vrijdag 16 mei op de agenda. Deze avond zal in het teken staan van ska muziek en bal kan beats, compleet met live muziek en DJ's. Een open dag voor omwonenden en andere geïnteresseerden volgt op een later tijdstip. Dit jaar vindt op viering van Koninginnedag plaats op vrijdag 30 april, met de traditionele de aubade op het Raadhuisplein. De aubade begint om 9.30 uur. Na de aubade kunnen de kinderen, tegen inlevering van het liederenblad, een traktatie ophalen. Het liederenblad wordt uitgereikt aan de kin deren op de basisscholen in Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor de kinderen uit Nieuwerkerk aan den IJssel die buiten de gemeente het basisonderwijs volgen, kan tijdens de ope ningsuren van het raadhuis een liederenblad bij de receptie worden gehaald. Gedecoreerden die onlangs en in het verle den een Koninklijke Onderscheiding hebben ontvangen, nodigt de burgemeester van harte uit om te komen toasten op de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Deze informele bijeenkomst begint om 11.00 uur in Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Aan alle ons bekende gedecoreerden woon achtig in de gemeente Zuidpias is een aparte uitnodiging verzonden. Wanneer u als gedecoreerde bijvoorbeeld onlangs in Zuidpias bent komen wonen, heeft u waarschijnlijk geen uitnodiging ontvangen. In dat geval kunt u contact opnemen met Coby de Weerd (bestuurssecretariaat) tel: (0180) 330 322 of c.deweerdiazuidplas.nl. Op zaterdag 8 mei 2010 kunnen eigenaren die het afgelopen jaar hun fiets zijn kwijt geraakt zich melden op de gemeentewerf bij het afvalbreng station in Nieuwerkerk aan den IJssel om te kijken of hun tweewieler daar staat opgeslagen. Eigenaren die hun fiets aantreffen kunnen deze op vertoon van een iden tificatiebewijs en bewijs van aangifte van diefstal terugkrijgen. Alle inwoners van Zuidpias zijn wel kom, er staan bijvoorbeeld ook fietsen uit Zevenhuizen. De gemeentewerf, aan de 1e Tocht- weg 9b, is op 8 mei geopend van 10.00 uur tot 12.00 uur. Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met de handhavers (BOA's) van de gemeente Zuidpias, bereik baar via tel: (0180) 330 300. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een ver keerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Sportlaan 80, Moordrecht (2e publicatie) 1- kamer etagewoning (2e etage, zonder lift) Beschikbaar per 6-5-2010 Huur 269,90 Voorwaarden: - Maximum bruto jaarinkomen 21.650,- - Maximaal 1 persoon tot 23 jaar Let op: huisnummer staat in Hart van Holland verkeerd vermeld! Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeente lijke website. Uw inschrijving moet 26 april vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenver klaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5