Zuidptas gemeente WEEK RAADSINFORMATIE VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS I 21 APRIL 2010 Openbare raadsvergadering: Locatie: Raadhuis (raadzaal) Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den I Jssel Datum: dinsdag 27 april 2010 om 18.00 uur Vergaderpunten: 1. Opening 2. Vaststelling agenda 3. Spreekrecht 4. Behandeling collegeprogramma 2010-2014 a. Algemene beschouwingen in tweede termijn 18.00-19.20 uur b. Dupliek college 19.20-20.00 uur c. Schorsing 20.00-20.30 uur d. Finale termijn algemene beschouwingen 20.30-21.00 uur e. Afronding bespreking/stemming moties 21.00 uur f. Schorsing 21.15-21.30 uur 5. Vragenhalfuur actualiteit (indien er vragen zijn ingediend) 6. Ingekomen stukken 7. Verslagen van de vergaderingen van 23 en 24 maart 2010 Hamerstukken 8. Benoeming van mevrouw A. Woudstra in de raadscom missie Maatschappelijke Ontwikkeling. De fractie van SP heeft mevrouw A. Woudstra voorge dragen als lid van de raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling. Zij treedt in de plaats van de heer M. L. Lacroix. 9. R 10079 Aanbesteding hulp bij het huishouden, uit gangspunten en randvoorwaarden De hulp bij het huishouden, die als een voorziening in het kader van de Wmo verstrekt kan worden, dient minimaal 1 maal in de 4 jaar aanbesteed te worden. Door de fusie wordt de termijn gehanteerd die voor de "oude gemeente" Moordrecht van toepassing.was, namelijk een nieuwe aanbesteding die per 1 januari 2011 geresulteerd moet hebben in een contractering van partijen. Met de nota uitgangspunten en randvoorwaarden voor de aanbesteding hulp bij het huishouden periode 2011 - 2014 worden de kaders vastgesteld voor de nieuwe aanbesteding. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 10. R 10073 Ontwerp bestemmingsplan "De Bonk Zevenhuizen" Het ontwerpbestemmingsplan "De Bonk Zevenhuizen" heeft ter inzage gelegen. Gedurende de termijn zijn er vier zienswijzen ingediend. De zienswijzen zijn beantwoord in bijgevoegde "Nota van beantwoording en wijziging ziens wijzen en overlegreacties". Portefeuillehouder: M. Bosman 11. R 10074 Bestemmingsplan Westeinde-Weteringstraat te Moordrecht Het bestemmingsplan Westeinde-Weteringstraat heeft ter inzage gelegen en er zijn geen zienswijzen op het plan ontvangen. Nu ligt het bestemmingsplan ter besluitvor ming voor. Portefeuillehouder: M. Bosman 12. R 10069 Beheerplan 2010-2020 Gemeentelijke brandweer Zuidpias In het verlengde van de fusie van de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle zijn ook de afzonderlijke gemeentelijke brandweren gefuseerd tot de Gemeentelijke brandweer Zuidpias. Om de kwaliteit van de brandweerzorg in de afzonderlijke kernen op gelijk niveau te brengen en dit niveau ook na de regionalisering te continueren en borgen, is voor brandweer Zuidpias een beheerplan opgesteld. Portefeuillehouder: A.F. Bonthuis 13. R 10076 Regionalisering Brandweer Een voorstel tot het vaststellen van de gewijzigde gemeen schappelijke regeling "Regionale Brandweer en GHOR Hollands Midden" en instemmen met de startbijdrage, als gevolg van de regionalisering van de-brandweer en 14. R 10071 Jaarprogramma 2010 Milieudienst Notitie Milieujaarprogrammering 2010. Portefeuillehouder: A. Hazelebach 15 R 10077 Bestemming verkoopopbrengst Dorpsstraat 60 te Moordrecht Op 7 juli 2009 heeft de gemeenteraad van Moordrecht het voornemen uitgesproken de verkoopopbrengst te storten in de bestemmingsreserve "Verbouw Dorpshuis". Dit voorstel voorziet daarin. Portefeuillehouder: M. Bosman Bespreekstukken 16. R 10070 Winkeltijdenverordening De winkeltijdenverordening regelt onder andere openstel ling van de winkels op zon- en feestdagen, avondwinkels en het aanwijzen van toeristisch gebied waar winkels ook op zondag open mogen zijn. Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark 17. Sluiting De voorstellen van de voornoemde agendapunten liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www.zuidplas.nl Spreekrecht gemeenteraad: Na de opening van de bovengenoemde vergaderingen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan, benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel: (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen) of via e- mail: griffieOzuidplas.nl de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1. De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de stempas, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de stemming de stempas over te leggen bij Bureau verkiezingen van zijn/haar woonplaats waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd, onder overleg ging van een kopie leg.bewijs. 2. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toege staan om bij volmacht of per brief aan de stemming te mogen deelnemen. 3. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Een eenmaal verstrekte kiezerspas kan bij verlies niet worden vervangen. Als u gaat stemmen moet u naast uw kie zerspas ook een geidig identiteitsbewijs overleggen. Als u zich niet kunt identificeren mag u niet stemmen. Plaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Datum: vrijdag 16 april 2010 De burgemeester voornoemd, dhr. A.F. Bonthuis Stemmen voor Nederlanders die in het buitenland wonen De burgemeester van Zuidpias maakt bekend, dat Nederlanders die buiten Nederland wonen kunnen deelnemen aan de stemming voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Wet moeten zij op de dag van de stemming 18 jaar of ouder zijn, en niet uitgesloten van het kiesrecht. De in het buitenland wonende Nederlanders kunnen alteen deelnemen aan de verkiezing als zij zich vooraf als kiezer laten registreren Bij de gemeente zijn de formulieren voor regi stratie (modelD3-1] beschikbaar. Bij de registratie geven de Nederlandse kiezers die buiten Nederland wonen, aan op welke van de drie manieren men wenst deel te nemen aan de verkiezing: per brief, bij volmacht of door zelf in Nederland hun stem uit te brengen. Het registratieformulier dient te worden gestuurd naar Burgemeester en wethou ders van 's-Gravenhage. Het formulier kan ook worden gestuurd naar de Nederlandse ambassade of naar een consulaire post in het land waar men woonachtig is. Nederlanders woonachtig in de Nederlandse Antillen en Aruba kunnen het formulier sturen naar de Nederlandse vertegenwoordiging aldaar. Zij sturen het formulier door naar de gemeente Den Haag. De registratieformulieren dienen uiterlijk op dinsdag 27 april 2010 te zijn ontvangen door Burgemeester en wethouders van 's-Gravenhage. Plaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Datum: vrijdag 16 april 2010 De burgemeester voornoemd, dhr. A.F. Bonthuis Stemmen voor Nederlanders die in het buitenland werken De burgemeester van Zuidpias brengt het volgende ter openbare kennis: Voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 9 juni 2010 zal het stemmen per brief mogelijk zijn voor de volgende categorieën kiezers: a. Nederlanders, die wegens beroep of werk zaamheden op woensdag 9 juni 2010 in het buitenland zullen verblijven; b. Nederlanders, die wegens beroep of werkzaamheden van zijn/haar echtgeno(o) t(el, geregistreerd partner, levensgezel of ouder op woensdag 9 juni 2010 in het buitenland verblijven; Bovendien moeten zij op woensdag 9 juni 2010 18 jaar of ouder zijn. Bij de gemeente zijn formulieren beschikbaar, waarmee de onder a en b bedoelde personen kunnen verzoeken om aan de stemming deel te nemen (model M3) De verzoekschriften dienen uiterlijk op de achtentwintigste dag voor de stemming te zijn ontvangen door de burgemeester van de gemeente waar men als kiezer is geregistreerd. Plaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Datum: vrijdag 16 april 2010 De burgemeester voornoemd, dhr. A.F. Bonthuis Verplichting werkgever De burgemeester van Zuidpias herinnert in verband met de op woensdag 9 juni 2010 te houden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan de onder staande bepalingen van de Kieswet. 1. Volgens artikel J 10 van de Kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem/haar in dienstbetrekking is, gelegen heid ontvangt om aan de verkiezingen deel te nemen, voor zover hij/zij dat niet buiten zijn/haar werkuren kan doen en mits de kiezer niet meer dat twee uur verhinderd is zijn/haar arbeid te verrichten. 2. Op grond van artikel Z 9 van de Kieswet wordt de werkgever die de hierboven ver melde, hem/haar opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie. Plaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Datum: vrijdag 16 april 2010 De burgemeester voornoemd, dhr. A.F. Bonthuis Nadere inlichtingen worden ter gemeentese cretarie verstrekt door Bureau verkiezingen, Raadhuisplein 1. SSHSSi

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7