Zuidpias Herontwikkeling locatie gemeentehuis Zevenhuizen 35-jarig jubileumviering stedenband BUckeburg 13 - 15 mei 2010 Camping de Koornmolen; voor rust, ruimte en comfort! gemeente Integraal Programma van Eisen WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUiDPLAS I 21 APRIL 2010 Uitnodiging inloopavond locatie gemeentekantoor Dorpsstraat Zevenhuizen Als gevolg van de totstandkoming van de gemeente Zuidpias is het gemeentehuis van de voormalige gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle per 1 januari 2010 leeg komen te staan. Er dient dus een nieuwe invulling voor het kantoorgebouw gevonden te worden. Het gebied dat voor herontwikkeling in aanmer king komt, is groter en bestaat, naast het gemeentehuis, uit het dorpsplein, de par keergelegenheid en de voormalige woning aan de Dorpsstraat 85 die in eigendom van de gemeente is. Het gehele gebied wordt aange duid als de "Locatie gemeentekantoor". Waarom? De herontwikkeling van de locatie gemeente kantoor biedt mogelijkheden om de revitali sering van het centrum verder vorm te geven en het centrumgebied als winkel- verblijfs- en woongebied nieuw leven in te blazen en te versterken. De locatie zou een nieuw levendig hart van het centrum kunnen worden met een bijbehorend programma. Er wordt uiteindelijk een marktpartij geselec teerd om de herontwikkeling van de locatie gemeentekantoor op zich te nemen op basis van een Integraal Programma van Eisen IIPvE], hierin wordt duidelijk gemaakt aan welke randvoorwaarden de herontwikke ling van de locatie gemeentekantoor dient te voldoen. Wat staat er in een IPvE? Een IPvE is nog geen uitgewerkt bouwplan. Het bevat de randvoorwaarden waaronder een marktpartij een plan kan ontwikkelen. Het gaat ondermeer over: mogelijke functies, welke woningen, bouwhoogte, bereikbaar heid en parkeren en kwaliteit van de open bare ruimte. Wat bijvoorbeeld nog niet is uitgewerkt: exacte invulling van het gebied, vormgeving van bebouwing en inrichting van de openbare ruimte. Hoe verder? Het IPvE is op dit moment nog een concept. Er wordt vanaf 26 april tot en met 10 mei 2010 de mogelijkheid geboden op dit concept te reageren. Het college is van plan om na deze periode het definitieve IPvE vast te stellen, inclusief eventuele wijzigingen naar aanlei ding van reacties. Ook wordt een marktver kenning uitgevoerd met potentiële ontwik kelaars, om een goed beeld te krijgen van de haalbaarheid van het concept IPvE. De uitkomsten van de marktverkenning en het integraal Programma van Eisen leidt uiteindelijk tot het bepalen van de ontwik- keistrategie. De ontwikkelstrategie wordt ter besluitvorming aan het college en de gemeenteraad voorgelegd. Na akkoord van de ontwikkelstrategie kan dan gestart worden met de marktselectie om het project ter uit voering te brengen. Inloopavond 26 april Op maandagavond 26 april willen we u tijdens een inloopinformatieavond op de hoogte Maandagavond 26 april vanaf 19.00 tot 20.30 uur Locatie: Zorgcentrum Zevenster, Leliestraat. U bent van harte welkom om kennis te nemen van het concept Integraal Programma van Eisen, vragen te stellen aan medewerkers van de gemeente en een doorlopende presentatie te bekijken. brengen van dit programma van eisen en kunt u vragen te stellen aan de aanwezige mede werkers. Ook zal er een presentatie draaien, die u kunt bekijken. Wilt u op het IPvE reage ren dan kan dat schriftelijk door uw reactie te sturen naar: gemeente Zuidpias, afdeling VROM, t.a.v. dhr. L.A. Silva, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. U kunt ook per email reageren naar: l.silvaO zuidplas.nl Vanaf 26 april a.s. is het IPvE ook te vinden op de website: www.zuidplas.nl onder de knop: plannen en projecten, (nieuwbouw) projecten, Zevenhuizen, locatie gemeen tekantoor. Reacties na 10 mei worden niet meer meegenomen in het opstellen van het definitieve IPvE. Behalve op de inloopavond en via de website vindt u het IPvE op het raad huis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Sinds 1974 heeft Nieuwerkerk aan den IJssel een vriendschapsverdrag met de Duitse gemeente Bückeburg. Vorig jaar is het 35-jarig jubileum gevierd in Bückeburg. Dit jaar is de gemeente Zuidpias de uitno digende partij. Het Comité Internationale Betrekkingen heeft voor dit jubileum een programma samengesteld waaraan inwoners van alle dorpen van de gemeente Zuidpias kunnen deelnemen. Uitwisseling Naast het verdrag met Bückeburg bestaan er ook vriendschappelijke betrekkingen met de Franse stad Sablé sur Sarthe en de Poolse gemeente Chetmaa. 35-jarig jubileum: feestelijke activiteiten 13 tot en met 15 mei Het Comité heeft activiteiten gepland voor jong en oud. Zo kan uitwisseling plaatsvin den met inwoners van Bückeburg, Sablé sur Sarthe en Chetmza. De gasten uit onze vriendschapsteden vinden veelal onderdak bij gastgezinnen. Het Comité is blij dat weer veel gezinnen hieraan meewerken. Voor de feestelijke festiviteiten rondom het jubileum heeft de gemeente Zuidpias subsidie ontvan gen vanuit de Europese Unie. Bent u benieuwd naar het programma, volgende week vindt u in deze rubriek en op www.zuidplas.nl meer informatie. In het Groene Hart, omgeven door prachtige polderlandschappen en het natuurgebied de Rottemeren, ligt camping de Koornmolen. Een camping die geschikt is voor iedereen die op zoek is naar rust en natuur. Camping de Koorn molen is niet specifiek een 50-plus camping of een gezinscamping, maar biedt vanaf dit seizoen extra comfort en faciliteiten. Op 25 april 2010 wordt de nieuwe Futendreef geopend, aan dit pad op de camping zijn 16 ruime comfortplaatsen gerealiseerd met privé sanitair. Hier wordt de charme van het kampe ren gecombineerd met de luxe van een eigen toilet, douche en wastafel direct naast uw tent of caravan. Tevens is de fietsverhuur service uitgebreid met 8 elektrische fietsen. Een elektrische fiets geeft "een extra duwtje in de rug" waardoor u.met beperkte fysieke inspanning de mooie omgeving kunt verkennen. Sportliefhebbers zijn bij ons aan het goede adres, zij kunnen gebruik maken van het zwembad en het sportcentrum. Er worden verschillende programma's aangeboden waaraa/i u kunt deelnemen, zoals aquajog- gen en meer bewegen voor ouderen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Camping de Koornmolen, kijk eens op de vernieuwde website www.koornmolen.nl of kom op zondag 25 april tussen 11:00 en 14:00 een kijkje nemen op de open dag. U kunt het privé sanitair en de tipi van binnen bekijken, de kinderen kunnen indiaantje spelen en zich uitleven op het springkussen. Camping de Koornmolen Tel. 0180-631654 E-mail: info@koornmolen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 8