Onderlinge wedstrijd bij Oss be Fit Steun het goede doel: koop pot - en perkplanten Vierkap in Oranjesfeer Ontgronding Zevenhuizerplas wordt zware kater voor Boskalis/Rijnland HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 21 APRIL 2010 9 Gymnastiek *3* -Ir KONINGINNEDAG! Raad van State - zitting Spannende avond voor Zuidplastieners Vervolg van voorpagina Burgemeester André Bonthuis grapte dat het weer eigenlijk niet helemaal toepasselijk was: "Het had regenach tig moeten zijn, met een zuidwester storm. Dat is immers waar jullie over zingen." Bonthuis zei in zijn toespraak van harte achter het evenement te staan. "Het enthousiasme voor Shantymu- ziek neemt toe. Elk zichzelf respecte rend dorp of stad moet tegenwoor dig een Shantykoor hebben. Ook de dorpen van de gemeente Zuidpias hebben genoeg initiatieven op dat gebied. In Nieuwerkerk wordt er over gepraat, in Moordrecht is men al bezig een koor op te richten en in Zevenhuizen zijn er zelfs al twee. En Van hoog tot laag: iedereen doet mee. omdat Shantykoren altijd zoveel ple zier uitstralen, weet ik zeker dat deze dag heel Zevenhuizen veel plezier zal brengen." Om het startsein te geven zong Bonthuis het eerste lied mee met Sootjevisch en de andere koren. De tekst van het lied Zuidplasland uit de musical Turf was aangepast aan de gelegenheid en werd ook door het publiek uit volle borst meegezon gen. Daarna verspreidden de koren zich over de drie locaties waar de optredens plaatsvonden. Vanaf het podium bij La Baraque, waar ook de opening plaatsvond, reed een pen delbusje naar de twee andere podia op het plein voor het voormalig ge meentehuis en de parkeerplaats voor de C1000. Mede door het mooie weer was er veel publiek dat gezellig rond bij de podia bleef zitten en bekende liederen enthousiast meezong. De IJsselzan- gers uit Montfoort, de Marconisten uit Leimuiden, De Maeze Sanghers uit Maassluis en schipperskoor Recht zo die gaat uit Raamsdonksveer wis selden de lokale koren Sootjevisch en Het Kraaiennest af, waarmee alle zes de koren op alle drie de locaties optraden. De sfeer was zo goed dat menigeen de koren aan het eind van de middag volgde naar La Baraque, waar het evenement in de feestzaal werd afgesloten met samenzang en een spontane polonaise. Wil van Logchem: "Het was een ge- Niet alleen viswijven, ook dansmariekes. weldig succes, ledereen was enthou siast, zowel de koren als het publiek. Door het goede weer kwam iedereen al. aan met een glimlach op het ge zicht en dat is zo gebleven. Als we voldoende sponsors kunnen vin den, doen we het volgend jaar zeker weer." Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - Gymnastiekvereniging Oss be Fit organiseert voor zaterdag 24 april haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden voor alle leden van 6 jaar en ouder. De wedstrijden starten om 13.00 uur in Dorpshuis Swanla. Op het programma staan, naast de diverse wedstrijdronden, ook een demo jazzdans/acro en een demo van de Working Class. De prijsuit reiking vindt rond 16.15 uur plaats. De toegang is vrij en er is voldoende parkeerruimte. Voor meer informatie: www.ossbefit.nl. Zevenhuizen - De Lionsclub Zeven huizen houdt zaterdag 24 april de jaarlijkse geraniummarkt. Anders dan de naam doet vermoeden is er veel meer te koop van alleen geraniums: vele soorten bloeiende planten zo als de spaanse margriet, impatiens, afrikaantjes, lobelia's, brachycome en hangverbena's: het plein op C1000 is zaterdag één grote plantenzee. De markt begint om 8.00 uur, vroege vogels hebben de eerste keus. "Kwa- Oud Verlaat kent een rijke traditie als het gaat om de viering van Koningin nedag. Het programma kent weinig verrassing maar is steeds verrassend gezellig. Om 11.00 uur start het oranjefestijn bij De Vierkap met spelletjes voor kin deren. Zij kunnen zich vermaken met onder meer een voetbalspel, bier- fietsen, sjoelen en een springkus sen. Clown Kliko mengt zich onder de aanwezigen en vermaakt het pu bliek met zijn grillen en grollen. Een zweefmolen, de kop van juthet rad van fortuin en schminken zijn andere ingrediënten voor veel vermaak. Om 12.30 uur worden ballonnen opgela ten en wordt begonnen met het bak ken van pannenkoeken en wordt de barbecue aangestoken. De feestelijk heden eindigen om 16.00 uur. Den Haag/Zevenhuizen - Een geschatte strop van tien miljoen euro. Dat is vol gens berekening van ontgrondingsbedrijf Boskalis/Rijnland het gevolg van het verbod van de provincie om in deZevenhuizerplas onder een te steile hoek zand te winnen. Aanleiding voor dat verbod zijn instortende oevers rond de plas. Plantenpracht. liteit verzekerd", verzekeren de Li- ons. "En we doen nog eens aan het thuisbezorgen van de fleurige aanko pen." De opbrengst is bestemd voor het goede doel, dit jaar zijn dat on der meer het Hospice IJsselthuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, stichting Kinderhulp Roemenië en Stichting Breath. Voor meer informatie: www.lions.nl/zevenhuizen. Maandag diende bij de Raad van Sta te een spoedzitting over het verbod. Volgens Boskalis/Rijnland moet dat worden geschorst zodat de winning kan doorgaan. "De tijd dringt", stelde de advocate van het bedrijf. De voor de zandwinning verleende vergun ning loopt over niet al te lange tijd af. Bovendien is de vraag naar zand in de omgeving nu groot. Opmerkelijk is dat de instortende oe vers al enkele jaren geleden optraden. Maar een onderzoek door deskun digen maakte de provincie later pas duidelijk dat de situatie urgent was. Boskalis/Rijnland kreeg een zoge noemde aanwijzing, waarin het ver bod werd neergelegd. De ontgronder kreeg de opdracht om alleen onder de flauwe hoek zand te winnen die ook in de vergunning vermeld staat. Het gevolg van die aanwijzing is dat de ontgronder minder diep kan zand zuigen en daardoor ook niet de over eengekomen maximale hoeveelheid zand kan winnen. En dat betekent omzetverlies. De provincie zit daar niet mee, aldus een woordvoerder. De veiligheid langs de oever is in het geding! Volgens de advocate van Boskalis/Rijnland is er een dubieus spel gespeeld. Door een aanwijzing te geven ontloopt de provincie namelijk een schadevergoeding. De provincie had gewoon de voorschriften van de vergunning moeten veranderen en dat zou ook hebben betekend dat de nadelen daarvan aan Boskalis/Rijn land worden vergoed. Overigens werkt de provincie nu aan een gewijzigde vergunning voor de zandwinning. De voorzitter van de Raad van State vond dat een opmer kelijke actie. Hij zette daarom ook zijn vraagtekens bij de gevolgde aanwij zingsprocedure. De kans dat het ver bod voorlopig op de helling gaat, lijkt niet gering. De uitspraak volgt binnen enkele we ken. Zevenhuizen- "Wij zijn ontzet tend trots op het feit dat Helen Vreeswijk op 26 mei naar Ze venhuizen komt, om daar een spannende avond te organiseren voor de tieners uit de gemeente Zuidpias", zeggen Els Boersma en Arjo van der Steen. Boersma werkt voor bibliotheek de Groene Venen en Arjo van der Steen is jongerenwerker voor de kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Helen Vreeswijk is een populaire jeugdauteur onder tieners. Ze schrijft misdaadverhalen voor jongeren. Deze misdaadverha len zijn vaak gebaseerd op waar gebeurde verhalen over ont voeringen, jeugdbendes, sektes, loverboys, stalkers en drugs. Vreeswijk heeft jaren ervaring bij de recherche en heeft deze verwerkt in haar boeken, waarin misdaad tegen en door jonge volwassenen een grote rol speelt. Haar werk is de grootste inspi ratiebron voor haar boeken. Ze wil met haar misdaadverhalen jongeren bewust maken en hen waarschuwen voor de gevaren van de hedendaagse maatschap pij. Vanaf 19.30 uur op woensdag 26 mei vertelt Vreeswijk over haar boeken in combinatie met haar recherchewerk. Ze laat zien hoe bij de recherche vingerafdruk ken veilig worden gesteld en hoe ze de opsporingstechnieken van misdadigers in de praktijk bren gen. Drugtesten, schoenafdruk- ken en internetgevaar, alies komt aan bod. Boekhandel van Delft is aanwezig zijn om haar de boeken te verkopen. De auteur signeert. Alle jongeren vanaf 12 jaar zijn welkom. De toegang is vrij. Voor af aanmelden is gewenst, dat kan aan de balie van de bibliotheek of via de website.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9