m P 1 klikken Bibliotheek Zevenhuizen start met zelfbediening Ï3ïï5rn3!wï3!1' Diploma- zwemmen Koornmolen Viswedstrijd Koninginnedag Feest bij De Zeven Muzen Nieuwe voorzieningen camping De Koornmolen onze website HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 28 APRIL 2010 11 ZONDAG 2 Vrijheid Wereldwijd klik dus snel naar Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - "U kunt het eenvoudig zelf." Dat is het motto waaronder bi bliotheek De Groene Venen de komen de maanden in alle vestigingen het zelfbedieningssysteem introduceert. Na Waddinxveen was de vestiging in Zevenhuizen de tweede bibliotheek waar klanten in het vervolg zelf hun boeken moeten innemen en uitlenen. De vernieuwde bibliotheek werd za terdag 24 april officieel geopend. Directeur Gillian de Koning: "De ope ratie was veel groter dan alleen het neerzetten van de apparatuur. De oude balie is weggehaald en vervan gen door een veel kleinere informa tiebalie. Daar kwam vloerbedekking onder vandaan die toch wel aan ver vanging toe was." De bibliotheek heeft een behoorlijke facelift ondergaan. Het interieur is frisser en strakker geworden en de kleuren zijn aangepast aan het oranje van het logo van deVereniging Open bare Bibliotheken. Ook is er meer ruimte gecreëerd. "Deze aanpassing van het interieur geeft mogelijkheden om de collectie op een andere manier te presenteren. Uit een recent klant- tevredenheidsonderzoek bleek dat de presentatie van de boeken en de bewegwijzering verbeterd moesten worden. We hebben nu al een klein begin gemaakt en gaan daar steeds meer de nadruk op leggen." De zelfbediening zal ook voor de me- Van Logchem en Verbeek kijken toe: zo werkt de scanner. dewerkers een grote verandering be tekenen. "Ze krijgen andere taken. De medewerkers zullen meer bezig zijn met het verlenen van service en het helpen bij het vinden van boeken." De officiële opening werd verricht door Wil van Logchem, voorzitter van de winkeliersvereniging en wet houder Jan Verbeek. Zij maakten een korte reis door het verleden, door een boek achtereenvolgens via het oude kaart- en stempelsysteem, het schuifsysteem en de sinds kort af geschafte scanner te lenen. Daarna mochten beiden het nieuwe zelfbe dieningssysteem gebruiken. "In de dorpen van de gemeente Zuid- plas hebben we moderne voorzienin gen nodig. Daar is de bibliotheek er* één van. Ik ben dan ook blij met deze moderne, goed toegeruste biblio theek." aldus Verbeek. Hij noemde zijdelings de bezuinigingen die de gemeente nog boven het hoofd hangen en be nadrukte dat vrijwilligers erg belang rijk zijn voor het voortbestaan van de bibliotheek. "Natuurlijk hebben we beroepskrach ten nodig, maar zonder vrijwilligers gaat het niet." Na de officiële opening was het tijd voor de eerste klanten van de bibli otheek om hun uitgelezen boeken zelf in te nemen. Behalve het nieuwe interieur is vanaf zaterdag ook de nieuwe tentoonstelling van de Zeven Muzen in de bibliotheek te bewonde ren. Deelnemers van de cursussen te kenen en schilderen voor kinderen en lol met wol tonen hun kunstwerken aan de wanden en in de vitrines. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. RJ. van Amstel en 19.00 uur ds. C. van Velzen (jeugddienst). Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. E. Bouman. Geref. Kerk 9.30 uur pastor JJ. Donkers en dinsdag 4 mei 19.00 uur Herdenkingsdienst in de N.H. Kerk. Ver.v.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds. J.H.B. de Waard. R.K. Gem. Moe./Zev. - Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul en 19.00 uur ds. L. Terlouw. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. JA Kloosterman en 15.00 uurds. R.W. Mulder. Herv. Gem. 9.30 uur kand. AA Teeuw en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. Zevenhuizen-Moerkapelle - De vier kerkgenootschappen in Zevenhuizen- Moerkapelle organiseren voor Doden herdenking, dinsdag 4 mei, om 19.00 uur in de Hervormde Kerk een her denkingsbijeenkomst met als thema Vrijheid Wereldwijd'. De bijeenkomst duurt tot iets over 19.30 uur. Zevenhuizen - De plaatselijke hen gelsportvereniging organiseert voor Koninginnedag, vrijdag 30 april, een tweetal viswedstrijden in de Ringvaart. Dewedstrijdvoordejuniorentotenmet 15jaarduurtvan 8.00tot9.00uuren de senioren zijn welkom van 7.00 tot 10.00 uur. De junioren kunnen bij de HotelVos brug aan de Noor delijke Dwarsweg inschrijven vanaf 7.45 uur; de senioren vanaf 6.30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. De prijsuitreiking vindt direct na de wedstrijd plaats. Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - Het was heerlijk cam- pingweer, maar echt heel druk werd het niet op de open dag van camping De Koornmolen. De openstelling op zondag 25 april was bedoeld als pre sentatie voorde nieuwste voorzienin gen op de camping. Aan de rand van het terrein zijn nieu we comfortplaatsen gerealiseerd. Deze plaatsen zijn bedoeld voor cam pers en caravans en hebben allemaal privé sanitair. Een eigen douche, toilet en wasbak in een verwarmd gebouw tje zijn de oplossing voor mensen die wel graag willen kamperen, maar zichzelf niet met een wc-rol onder de arm naar een gedeeld toiletgebouw zien lopen. Ook de grote tipi tent, die te huren is voor gezinnen of groepen van maximaal zes personen, is voorzien van eigen sanitair. De tipi tent was van binnen te bekijken. Veel kijkers reageerden verrast op het inwendige van de indianentent. "Van buiten lijkt het heel klein, maar het is eigenlijk best groot", aldus een bezoeker. In de tipi kunnen zes personen 'wonen'. Ook is er een keukenhoek ingericht. Voor de iets oudere kampeerders die graag een fietstocht willen maken, zijn er bij de Koornmolen nu ook elektrische fietsen te huur. Voor de kinderen was er tijdens de open dag een springkussen neerge zet. In de stijl van de tipi konden de kleintjes zich ook laten schminken als indiaan en zelf een hoofdtooi knut selen. Veel van de bezoekers van de open dag waren campinggasten. Zij wa ren allemaal erg enthousiast over de nieuwe aanwinsten. Receptioniste en gastvrouw In- grid Hagebeek: "Veel mensen be loofden het door te geven aan familie en vrienden. Er zijn ook al een paar boekingen gemaakt. Met deze nieuwe voorzieningen spelen we duidelijk in op een behoefte." De Zeven Muzen voor cultuur en creativiteit Zevenhuizen - De stichting De Zeven Muzen is 35 jaar geleden opgericht. En dat willen ze weten bij De Zeven Muzen. In samenwerking met Oran jevereniging Zevenhuizen speelt er op Koninginnedag een draaiorgel en zijn er voor een klein prijsje poffertjes te koop. In de Vrijzinnig Hervormd kerk (het kleine kerkje) in de Dorps straat wordt een play-inn gehouden van 10.00 tot 15.00 uur. Een ieder die muziek wil maken of naar muziek wil luisteren is daar van harte welkom. Meedoen? Aanmelden kan aan bij Margré van Gestel, telefoon 0180- 632829. mag www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - Bij zwembad de Koornmolen ging onlangs weer een flink aantal kinderen op voor de diverse zwemdiploma's. Het A-diploma werd behaald door Lois van Veen, Jop Hoogen- doorn, Brittvan den Bor, Bonney Bakker, Thijmen deJong, Bastiaan Went, Myrthe Breugem, Noah Da vid van de Dussen, Luuk van den Berg, Lucas Mulderij, Olivier van Leeuwen, Alies Molenaar, Jorian van de Meer, Suzanne Koelewijn, Nadine Wouters, Tim Groeneveld, Mariette Uipkes, Noortje Een denburg, Kevin de Haan, Thijmen Grave, Tijn Tolenaar, Meike Klein, Floris Nachtegaal, Derk Janssen, Femke van der Spek, Jade Valster, Simone van Oosten, Julian van Winden, Youri Damen, Björn Da- men, llona Marck, Hugo Tienstra, Britt Kolman, Wietse Smaal, Tim Zwetsloot, Jens Everaart, Lenthe Kemper, Wessel Wooning, Sem Lindhout, Nadine Boshuizen en Sem van Schie. Het B-diploma op zak heb ben Kaj Boode, Joel Schollaard, Mirthe van der Linde, Noah Mag- delijns, Lotte van Galen, Zarah van der Linde, Vienne Jongeleen, Marianna van Parijs Peroni, Kris hna Tergau, Benji van der Spek, Mika de Ruiter, Femke Gouw, Sa bine Spriensma, Redner Marck, Jazlynn Linger, Jelle de Jong en Jurre van Rijs. Helen Houweling haalde haar C-diploma.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11