m m m m m m z* ™5. m (ÉÜl Drie burgemeesters in De Mond Vol x- 32, Sïsi, av«u vul HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 28 APRIL 2010 13 •U' Zevenhuizen - Een echte burgemeester, een man die in de volksmond de burgemeester van Zevenhuizen genoemd wordt en de dochter van een soortgelijke burgemees ter van Oud Verlaat, dat waren de gasten zondag 25 april bij De Mond Vol. Voor deze laatste aflevering van het theaterseizoen waren burgemeester André Bonthuis, Kees I/lliggers en Henriette Speksnijder uitgeno digd voor een gesprek met gastheer Geert van der Burg. Deze werd bijgestaan door losse lip Merel Luijendijk, een veelzijdige student Media, Informatie en Communi catie die onder andere een show presen teert op Gouwestad Radio. De show werd natuurlijk weer ingeleid met een spelletje 'neuzen tellen'. Vragen over verschillende onderwerpen uit de regio passeerden de revue en de uiteindelijke winnaar werd getrakteerd op een flesje wijn. Daarna in troduceerden rappers Pepster en Pietah de gasten. Door Geertrude Verweij Winkels op zondag open? Kees Wiggers wordt in de volksmond de burgemeester van Zevenhuizen genoemd omdat hij bij zoveel activiteiten in de ge meenschap betrokken is. Hoewel hij kwam om uit te Jeggen wat het Rabobank Divi dend fonds voor verenigingen en organi saties kan betekenen, raakte het gesprek even op een zijspoor toen hem gevraagd werd of de winkels in de Dorpsstraat niet ook op zondag open moeten gaan nu het winkelcentrum in Nesselande iedere zon dag open is. Wiggers was daar heel uitgesproken over. "Daar zijn wij als dorpswinkeliers niet ge- Drie burgemeesters, een presentator en een losse lip:ze zijn er klaar voor. l Veel vis in Ons Dorp. schikt voor. Het is kostenverhogend, ter wijl je de omzet alleen maar verschuift. Dat moeten we niet doen." De gesproken column werd niet verzorgd door Gerard Baaij, die op vakantie was, maar door Han van Houten, die pleitte voor een plan om in 2022 de Floriade naar de Zuidpias te halen. "Met alleen een naald op het laagste punt van Nederland trekken we geen toeristen. Er is maar één probleem met de Floriade. We moeten nog een paar jaar geduld hebben." Familie-Paulbedrijf De vader van Henriette Speksnijder, Huib Paul, wordt ook wel de burgemeester van Oud Verlaat genoemd. De familie Paul is sinds 1948 actief in de Oranje Vereniging in het dorp. "Mijn opa heeft de vereniging opgericht. In de jaren '70 heeft mijn vader het van hem overgenomen en in 1997 ben ik voorzitter geworden. Nu is mijn broer voorzitter en ben ik penningmeester en secretaris. Het is echt een soort familie bedrijf." De viering van Koninginnedag in Oud Ver laat is traditioneel. "Het is eigenlijk ieder jaar hetzelfde. Een beetje kneuterig zelfs, spelletjes doen, pannenkoeken eten, een ballonnenwedstrijd. Maar dat vinden we allemaal leuk. Ook bij slecht weer is het gezellig druk." Samenwerken met de andere kernen wil ze dan ook niet. "Laat ons maar gewoon onze eigen Koninginnedag op onze eigen manier vieren." Het muzikale intermezzo werd verzorgd door vader en zoon Peter en Philip van Muziek door vader en zoon. der Zee, op piano en cello. Zij stammen uit een muzikale familie waarin ieder gezins lid een instrument bespeelt. Ze zijn echter geen beroeps, Peteris apotheker in het IJs- selland Ziekenhuis en Philip studeert ge neeskunde in Utrecht. Af en toe treden ze samen op. "Het is een uit de hand gelopen hobby." De keuze voor de hoofdzakelijk klassieke stukken die zij spelen is puur ge voelsmatig. "Ik hoor soms iets op de radio waarvan ik denk dat wij het wel kunnen spelen en dan bestel ik de muziek." Voor het publiek van De Mond Vol speelden zij het Andantino van de Finse componist Jean Sibelius. Thuisvoelen in eigen dorp De laatste gast aan tafel was burgemeester André Bonthuis, die sinds 35 jaar actief is in de politiek. "Ik ben begonnen als journa list en heb in de communicatie gewerkt, op een reclamebureau en als uitgever. Daarna heb ik gekozen voor bestuurlijk werk." Bonthuis vertelde dat hij hoopt bij te dra gen aan het goed in de steigers zetten van de gemeente Zuidpias. Omdat hij eerder aangesteld is geweest als burgemeester van Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel heeft hij veej kennis van ontwikke lingen die in de regio spelen. Het éénwor- den van de verschillende dorpen binnen de gemeente ziet hij niet als hoofddoel. "We willen juist werken aan het thuis voe len in het eigen dorp. Dat is waar het leven zich afspeelt. We moeten de kwaliteit van wonen en leven in de dorpen bewaren." Hij benadrukte dat de fusie niet bedoeld was om te bezuinigen. "We hebben te maken met grote ontwikkelingen in de Zuidplaspolder. Het is niet verstandig om als drie afzonderlijke gemeenten te blijven bestaan. Dan sta je niet sterk tegen de gro tere gemeenten." Om de monden van publiek en gasten let terlijk te vullen waren deze.keer Willem de Jong en Anja Woordmeijer van Het Post huis in Moordrecht in de keuken aan het werk. Hij nam twee jaar geleden de stap om zijn café om te zetten in een restau rant, dat na de zomer zal verhuizen naar een groter pand aan de Kerklaan. De naam zal dan veranderd worden in Restaurant Ons Dorp. Zijn kaart is vooral gericht op vis. "Ik denk dat zeventig procent van onze gerechten visgerechten zijn. We zoeken daarin altijd naar iets speciaals." Om de laatste talkshow van het seizoen af te slui ten presenteerde hij een drietal hapjes met champignons, eend en tonijn. Presentator Geert van der Burg nam voor de definitieve afsluiting nog even de tijd om alle mensen die meewerken aan de Voorzitter, penningmeester, secretaris: van alle markten thuis. Bonthuis wil 'kwaliteit van wonen en leven in de dorpen bewaren'. talkshows te bedanken. "Ik ben er bijzon der trots op dat we nu al ruim twee seizoe nen mogen rekenen op zoveel welwillende handen. Ik heb nu al zin in het volgende theaterseizoen. Ergens in oktober zijn wij er weer met een nieuwe aflevering van De Mond Vol." Fillmpjes? www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13