Meisjes Nesselande wederom kampioen Reigerbos 2 wint schoolvoetbaltoernooi Spannende avond voor Zuidplastieners OSS'ers strijden om clubeer Koninginnedagacties bij Wereldwinkel msmk HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 28 APRIL 2010 Volleybal Volleybal dames Winst en verlies voor Nesselande Openingstijden Wereldwinkel Turnen Zevenhuizen- "Wij zijn ontzettend trots op het feit dat Heien Vreeswijk op 26 mei naar Zevenhuizen komt, omdaar een spannende avond te organiseren voor de tieners uit de gemeente Zuidpias", zeggen Els Boersma en Arjo van der Steen. Boersma werkt voor bibliotheek de Groene Venen en Arjo van derSteen is jongerenwerker voor de kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Helen Vreeswijk is een populaire jeugdauteur onder tieners. Ze schrijft misdaadverhalen voor jongeren. Deze misdaadverhalen zijn vaak gebaseerd op waar gebeurde verhalen over ont voeringen, jeugdbendes, sektes, lo verboys, stalkers en drugs. Vreeswijk heeft jaren ervaring bij de recherche en heeft deze verwerkt in haar boe ken, waarin misdaad tegen en door jonge volwassenen een grote rol speelt. Haar werk is de grootste in spiratiebron voor haar boeken. Ze wil met haar misdaadverhalen jongeren bewust maken en hen waarschuwen voor de gevaren van de hedendaagse maatschappij. Vanaf 19.30 uur op woensdag 26 mei vertelt Vreeswijk over haar boeken in combinatie met haar recherchewerk. Ze laat zien hoe bij de recherche vin gerafdrukken veilig worden gesteld en hoe ze de opsporingstechnieken van misdadigers in de praktijk bren gen. Drugtesten, schoenafdrukken en internetgevaar, alles komt aan bod. Boekhandel van Delft is aanwezig zijn om haar de boeken te verkopen. De auteur signeert. Alle jongeren vanaf 12 jaar zijn wel kom. De toegang is vrij. Vooraf aan melden is gewenst, dat kan aan de balie van de bibliotheek of via de website. Apeldoorn/Rotterdam - In de laatste driekamp speelde Cofely-Nesselande eerst tegen Summa Peelpush uit Me- ijel. Via de setstanden 23-25, 25-19 en 25-20 trok Nesselande de wed strijd naar zich toe. De laatste wed strijd van het seizoen voor Nesselande was in Apeldoorn tegen Dros Alterno. Nesselande kon deze wedstrijd niet op volle sterkte uitspelen en verloor met 3-0; setstanden 25-22, 25-18 en 25-19. Dros Alterno eindigde met deze overwinning op een vijfde plaats in de competitie. Zevenhuizen - In verband mét Bevrij dingsdag op 5 mei is Wereldwinkel Z-M op dinsdag 4 mei geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Woensdag 5 mei is de winkel gesloten. Daarna gelden de gebruikelijke openingstijden weer. Zevenhuizen - Als enig team komen de vanuit de 2e klasse spelen in de 1e klasse competitie C; deze uitdaging stond de meiden van Nesselande te wachten in de tweede competitie ronde van de NeVoBo. In september begonnen de meiden in de 2e klasse, waarin het winnen hen vrij gemak kelijk af ging: 10 wedstrijden, 20 punten, 30 sets voor en 0 tegen. In Superkampioenen! januari ging het team door naar de 2e competitieronde en spelend in de 1e klasse, wist het team, ondanks meer tegenstand van onder meer Taurus en Utrecht, wederom kam pioen te worden. Tussendoor wisten ze met Pasen ook nog beslag te leg gen op de titel tijdens het 4-kamp paastoernooi bij Volley Zuid in Rot terdam. Groep 7/8 op sprong. Zevenhuizen-Moerkapelle/Oud-Verlaat - Leerlingen van diverse basisscholen uit Oud-Verlaat, Moerkapelle en Zevenhuizen deden vorige week woensdag mee aan het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi. Er werd gestreden in tweepouies van vier teams. In de finale moesten 't Reigerbos I en 't Reigerbos 2 uitma ken wie de sterkte was. 't Reigerbos 2 kwam uiteindelijk als winnaar uit de bus, derde werd De Eendragt 3; 4J.P. Keijzer I, 5.Rehoboth 1, 6.De Eendragt2, 7.De Eendragt 1 en 8.De Nessevliet 1. Penaltybokaal De penaltybokaal, geleid door Jan van Meijeren, Aad Roos en Gerrit van Vliet, werd gewonnen door De Eendragt 3. Op een gedeelde tweede, derde plaats stonden 't Reigerbos 1 en De Nessevliet 1 en vierde werd Re- hoboth 1..J.P. Keijzer 1 en 't Reigerbos 2 deelden de vijfde en de zesde plaats en op een gezamenlijke zevende, achtste plaats eindigden De Eendragt 1 en De Eendragt 2. De scheidsrechters waren unaniem van mening dat de sportiviteitsprijs gewonnen werd door De Nessevliet 1. Op de achterste rij de winnaars van het schoolvoetbaltoernooi (Foto: Piet Huisman) Zevenhuizen - Voor de turners en turnsters van OSS-Be Fit was het zaterdag 24 april een spannende dag. In de sportzaal van dorpshuis Swanla vonden de onderlinge wedtrijden plaats. Daarnaast presenteerden de jazzballetgroep en de Working Class zich. "De jazzballetsters zijn pas sinds oktober bij elkaar, er is sindsdien ongeveer elke week een meisje bij gekomen en nu doen ze al een demonstratie", vertelt trainer Yvonne van Wiechen. Door Joke Heikens u In de gymzaal van Swanla stonden diverse toestellen opgesteld: brug, ringen, trampoline, balk en vloer. De turnsters van Oefening Staalt Spie ren/Be Fit wisselden per groep van toestel. "We hebben zes groepen meisjes, twee jongensgroepen en de selectie", zegt Van Wiechen. Working Class heroes Bijzonder was de demonstatie van de groep Working Class, die bestond uit vrouwen uit de werkende klasse. De naam moet dus vooral serieus geno men worden. "Het jongste groeplid is 26 en, het oudste vijftig jaar, maar de meeste mensen zien dat er niet aan af. Dat is natuurlijk ook de bedoeling. We gebruiken een Air Tumblingbaan, daarmee is de kans op blessures erg klein." Eindelijk was het tijd voor prijsuitrei king: prijzen waren er voor de num mer één, twee en drie van elke groep. De wisselbeker ging naar Christina ter Uil, de beker voor het hoogste cijfer ging naar Anouk van der Burg. De Jazzballetgroep kreeg de Leen van Erk-trofee. Zevenhuizen - De Wereldwinkel or ganiseert voor Koninginnedag in de winkel en in de kraam diverse acties voor jong en oud. Voor de kinderen ligt er een kleurplaat klaar en voorts is er een verloting waarbij diverse prijzen te winnen zijn. In de kraam vindt men allerhande artikelen van Unicef; bij besteding van minimaal 15,- euro ontvangt men een Unicef cadeaupakketje. Vóór de winkel staat een springkussen, waar de kinderen zich heerlijk op kunnen uitleven en in het straatje naar de winkel toe kan men stokbrood met dipsaus proeven. De Wereldwinkel is op Koninginne dag geopend zolang het Oranjefeest duurt; op woensdag, donderdag en zaterdag is de winkel geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De Koninginnekraam van de Wereldwinkel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 14