Voortgang projecten aan de orde tijdens dorpsavond Kinderparticipatie bij 't Kwartelnest Positieve politiecijfers voor Moerkapelle Ambulance komt nog steeds van Haaglanden 19 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 28 APRIL 2010 Opbrengst collecte hartstichting Er werd gebridged- vvMoerkapelle zoekt jeugd Collectanten gezocht voor Epilepsie Fonds Moerkapelle-"lk ben blij dat u met zoveel mensen bent gekomen." Burgemees ter And ré Bonthuis was tevreden met de opkomst bij de eerste dorpsavond in Moerkapelle. Er waren op dinsdagavond 20 april ruim honderd belangstellen den aanwezig om kennis te maken met het college van burgemeester en wet houders van Zuidpias en op de hoogte te worden gebracht over de plannen in hun dorp, waaronder NAM Eersteling, Siloah, de locatie KNUS en het riool in Moerkapelle. Tamara Venrooy staat dorpelingen te woord. Door Marlonneke Willemsen Volgens Bonthuis zijn de dorpsdagen belangrijk voor de dorpen en hun in woners. "Het is goed om als college eens een dag samen in het dorp te zijn. De bewoners moeten zich hier thuis voelen en er moet een prettige sfeer zijn. Zuidpias is dan eigenlijk de strik die alles bij elkaar houdt. We willen deze avonden twee keer per jaar houden en wat besproken is wordt opgeschreven en u krijgt hier thuis bericht van." De wethouder, die op de dorps avonden het hardst moet werken, is meestal-de wethouder van Beheer, in dit geval Arjen Hazelebach. Hij heeft hier gelukkig niet zo veel problemen mee. "Ik krijg de meeste klachten, maar gelukkig ook veel complimen ten. Ik hoop in de pauze vanavond ook weer complimenten van u te krij gen en als u een klacht heeft, krijgt u van mij een nummer dat u kunt bellen." Hij zorgde ook voor een hoop geroezemoes door zich hardop af te vragen of de blauwezak uit Nieuwer- Door Marlonneke Willemsen Buiten de eerder genoemde catego rieën, laten de cijfers een zeer posi tief beeld zien; het aantal meldingen van woninginbraak is gedaald van 10 naar 8, auto-inbraken van 17 naar 8, fietsendiefstal van 6 naar 0, vernielingen van 34 naar 21 en ge- weldincidenten inclusief bedreiging van 9 naar 3.. Het belangrijkste aan dachtpunt is volgens Essanoussi de aanpak van hangjongeren. "We gaan ons de komende tijd richten op een meer persoonlijke aanpak, waarbij we in gesprek gaan met de harde kern en daarnaast blijven we natuurlijk repressief optreden." Een aantal be woners van Moerkapelle was het hier niet mee eens. "Er wordt al jaren ge praat en dat heeft nog steeds niets opgeleverd." Essanoussi had hier een andere kijk op. "Als we niet meer met elkaar praten, gebeurt er helemaal niets meer." kerk binnenkort ook in Moerkapelle te zien zal zijn. Nieuws Er was ook nieuws over een aantal plannen in het dorp. Volgens André Stoffers van de gemeente gaat het goed met het project NAM Eersteling. "Er is volop overleg met de partijen om de puntjes op de i te zetten. Het terrein wordt gefaseerd ontwikkeld en we hopen voor de zomer met de bouw van De Eersteling te kunnen beginnen. De bewoners van Siloah krijgen een tijdelijke huisvesting op het NAW terrein." Daarnaast wordt met de locatiekeuze voor KNUS vooruitgang geboekt, al dus Stoffers. "We zijn in gesprek met de eigenaar en we verwachten bin nenkort een start met de plannen te kunnen maken. Op deze locatie staat nieuwbouw gepland in de vorm van een complex met twee verdiepingen en een kap met op de onderverdie ping kantoor-/winkelruimte met daarboven startersappartementen. We hopen begin 2011 met de bouw Hij kreeg hierin bijval van burgemees ter André Bonthuis. "Vanaf 1 januari is er een duidelijke aanpak, maar dat is niet gelijk een garantie voor succes. Ik ben het met u eens dat praten al leen niet helpt en we blijven ook op treden, maar we moeten ervoor zor gen dat we de jongeren niet richting de criminaliteit laten gaan. Om dat te voorkomen moeten we met de jonge ren en hun ouders praten. We werken sinds kort in Moerkapelle ook met de kleurenmethode en we hebben ook de persoonsgebonden aanpak vanuit Nieuwerkerk hiernaartoe gebracht. Als jongeren een aantal keer overlast veroorzaakt hebben, krijgen ze een brief thuis en wordt de wijkagent en het jeugdwerk ingeschakeld. Als dit niet tot een oplossing leidt moeten de ouders bij mij op bezoek komen. We zullen het dus niet bij praten la ten. Verder lijkt het rondom Op Moer de laatste weken de goede kant op te gaan." te kunnen beginnen en het oude pand nog dit jaar te kunnen slopen." Riolering Als laatste werd er een presentatie gegeven over de problemen met het riool in Moerkapelle. Het dorp heeft nog een gemengd stelsel, waarbij re- gen- en afvalwater bij elkaar worden gebracht. Bij hevige regenval wordt het gehele stelsel gevuld, waardoor het schone regenwater zich ver mengd met rioolwater. Dit betekent dat als het stelsel overloopt, er vies water in de sloten terecht komt. Daarom wordt in het centrum een gescheiden stelsel en een nieuw stamriool aangelegd. Hierbij gaat het schone regenwater rechtstreeks naar Door Marlonneke Willemsen Aafke Hoogma-de Leeuw, commis sielid van GBZ, zet zich al meer dan acht jaar in voor een betere bereik baarheid van 112 in Moerkapelle, maar tot nu toe is het probleem nog niet opgelost. "Als je in Moerkapelle 112 of het ge wone politienummer belt, word je een aantal keer verkeerd doorverbon den en duurt het veel te lang voordat je de juiste persoon aan de lijn krijgt. Ik vind dit levensgevaarlijk en je kunt er op wachten dat het een keer mis de sloten. Ook de regengoten aan'de voorkant van de woningen zullen op dit stelsel worden aangesloten. De aanleg van het gescheiden stelsel zal, als alles volgens planning verloopt, nog dit jaar gerealiseerd worden. Er zal ook hard gewerkt worden aan de aanleg van een nieuw stamriool, waarvan inmiddels de eerste fase voltooid is. Door de intensivering van de regen buien in Nederland blijft het water te lang in het oude hoofdriool staan. Hierdoor ontstaan allerlei problemen, zoals grote plassen op de straat. Om dit op te lossen wordt een nieuw tracé met een grotere bergingscapa citeit aangelegd. gaat en de hulp te laat komt." Door het kengetal (079) van de tele foonnummers worden de bewoners van Moerkapelle doorverbonden met de regio Haaglanden, terwijl de hulp vanuit Midden-Holland moet komen. Burgemeester André Bonthuis schrok van dit probleem en zei er onmiddel lijk wat aan te gaan doen. "Ik zal dit de volgende keer aan de orde stellen bij het regionaal overleg. U heeft ge lijk; dit moet niet- kunnen. Zeker bij 112, waar elke seconde telt, is dit uit den boze." Moerkapelle .tDe onlangs ge houden collecte van de Neder landse Hartstichting heeft in Moerkapelle 2.076,70 euro op gebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - De leden van Bridgeclub Zevenhuizen speel den vorige week de derde zitting in de derde ronde. De A-lijn werd gewonnen door Ruud Bantje en Mark de Wal met 60.71%; tweede werden Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden met 60.12% en derde Guisy Hatenboer en Riet Boef met 57.44%. De B-lijn werd gewonnen door Wim en Marga Metselaar met 71.43%, tweede werden Tiny Knijnenburg en Rik Berends met 57.14% en derde Marie Josée en Peter Smits met 56.55%. In de C- lijn werden Riet en Henk Heems kerk eerste met 62.50%. Op de tweede plaats eindigde Elisabeth Tump en Agaath Oosterling met 59.90% en derde werden Gisela Smit en Geertje Wiggers met 56.25%. De tussenstand na drie zittingen: A lijn 1. Ruud Bantje en Mark de Wall met 62.48%; Ria Gaarkeu ken en Lieke van der Linden met 62.22%; 3. Ans Rodenburg en Virginie Lammerts met 54.88%. B-lijn: 1. Janneke Gerrets en Piet Merbis met 58.44%; 2. Tiny Knijnenburg en Rik Berends met 57.28%; 3. Wim en Marga Met selaar met 56.'23%. C-lijn: 1. Elisabeth Tump en Agaath Oosterling met 62.07%; 2. Loes Bantje en Mathilde Kroes met 59.07%; 3. Henk en Riet Heemskerk met 57.91%. Moerkapelle - Voetbalvereniging Moerkapelle' is een jeugdleden werving gestart. Aan deze wer ving ging een voorbereidings traject aan vooraf. Zo heeft de jeugdafdeling in samenwerking met de Voetbalschool De Com plete Techniek een nieuw jeugd- beleidsplan een opleidingsplan ontwikkeld. Trainers en jeugd- kader worden nu professioneel opgeleid, wat zorgt voor een fundering om jeugdspelers op te leiden en te begeleiden. De voetbalvereniging heeft plaats voor nieuwe leden in de volgen de klassen: Kaboutervoetbal (5-6 jaar), F-pupillen (7-8 jaar), E-pu- pillen (9-10 jaar), D-pupillen (11- 12 jaar), C-junior (13-14 jaar), B-junior (15-16 jaar) en A-junior (17-18 jaar). Verder vvMoerkapelle in het bij zonder op zoek naar een aantal sportieve meiden, geboren in 1996 of 1997, om te komen tot een volledig meidenteam in die categorie. Voor meer informatie of aanmelding: tacojonker@vv- moerkapelle.nl. Moerkapelle - Het Nationaal Epilep sie Fonds zoekt voor de periode van 25 tot en met 29 mei collectanten. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten en het orga niseren van begeleide vakanties. Het Nationaal Epilepsie Fonds ontvangt geen subsidie van de overheid. Voor meer informatie: 079-5933201. Moerkapelle - Het gaat goed met de veiligheid in Moerkapelle. Dat blijkt uit een overzicht van de politiecijfers van de afgelopen vijfmaanden. Ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, zijn bijna alle cijfers gedaald; het aantal meldingen van diefstal uit.bedrijven is gestegen (van I naar 2) en het aantal verkeerson gevallen is gelijk gebleven (15). Ook het aantal meldingen van jongerenoverlast is in de afgelopen periode iets gestegen, van 13 naar 16 gevallen. Volgens uit voerend teamchef Zaki Essanoussi blijft dit een belangrijk punt van aandacht in het dorp. Zevenhuizen - "Spelen, ontdekken en groeien kan alleen als we in ge sprek gaan met de kinderen", laat Kern kinderopvang Randstad weten. In april is de locatie het Kwartelnest in Zevenhuizen van start gegaan met kinderparticipatie van de Bui tenschool opvang (BSO) kinderen. Met negen kinderen ging senior medewerker Petra Bosland, samen met Rene Alphenaar, pedagogisch medewerker aan de slag. Gewapend met een voorzittershamer (pollepel) heeft de voorzitter van de kinderen de vergadering officieel geopend, net zoals de pappa's en mamma's op hun werk doen. Kern vindt het belangrijk dat de oudere kinderen ook hun verantwoordelijkheid voe len op de BSO. "Juist door te mee te laten denken en praten kom je met elkaar tot de meest inventieve op lossingen." Agendapunten waren: hoe gaan we om met pesten; welke uitjes vinden kinderen leuk en welke groepsafspraken maken we met el kaar. Ook hebben de kinderen met elkaar besloten wat vaker eens te koken en een stoere popsterposter- wand te maken. Moerkapelle - De bereikbaarheid van alarmnummer 112 vanuit Moerkapelle laat nog steeds te wensen over. Het college van burgemeester en wethouders, werd daar tijdens de dorpsavond op dinsdag 20 april op aangesproken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19