WW' W^~ 'ld ISf3ïïSTïïI7HTI7l Stichting Molen Kortenoord viert vijfjarig bestaan Activiteiten voor ouderen Oude kerk met doopexpo en meer Zo vader, zo zoon ZONDAG 2 MEI Wii-en in bieb Goed voorbereid op vakantie Koninginnerock in Nieuwerkerk 20HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 28 APRIL 2010 Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur kand. J. van Eijsden en 18.45 uur ds. M. Messemaker. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur n.n.b. Prot.Gem. De Bron 10.00 uur ds. G.J. Robbemond. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur leesdienst br. A. Jonker en 16.30 uur br. E. Buitendijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinderen van alle leeftijden zijn in de voorjaarsvakantie op dins dag 4 en donderdag 6 mei tussen 14.00 en 17.00 uur welkom om te komen Wii-en. Er is iemand aanwezig om de kinderen, indien nodig, te begeleiden. De biblio theek leent ook spellen uit. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zomervakantie komt in zicht. Ook op vakantie zit een ongeluk in een klein hoekje, zoals insec tenbeten, (brand)wonden of ver drinking. Ver weg in het buiten land, maar ook in eigen land, is het van belang voor ouders om te weten hoe zij moeten hande len als hun kind iets overkomt. Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raadhuisplein 5 gaat op woens dag 19 mei een EHBO-training van start. Het gaat hierbij om een training voor eerste hulp aan kinderen. De cursisten leren zoal over levensreddend handelen bij verstikking en verdrinking en krijgen een reanimatietraining, waarbij gebruik gemaakt wordt van oefenpoppen. De training omvat drie avonden. Voor meer informatie en aan melden: 0180-310180 of info@ zorgiseenkeuze.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk Zuidpias organiseert voor Koninginne dag, varijdag 30 april, 'Koningin nerock' op het schoolplein van basisschool De Terp in het Oude Dorp. Tussen 11.30 en 16.00 uur laat lokaal talent het plein op haar grondvesten schudden. Metalband Stained Hurricane geeft om 12.00 uur de muzikale aftrap, waarna Poox het podium betreedt. Het muziekfestijn wordt afgesloten door The Ceebeetees. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is vijfjaar geleden dat molen Wind lust, na een lange periode van verval en renovatie, de deuren opende voor het publiek. Om dit heugelijke feit te vieren is er voor vrijdag 7 en zaterdag 8 mei een speciaal feestprogramma samengesteld. Op vrijdag is de officiële receptie, die op een ludieke manier zal worden geopend en zaterdag is de molen open in verband met de nationale molen- en gemalendag. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Anbo organiseert voor haar leden di verse activiteiten. Op dinsdag 4, 11, 18 en 25 mei kunnen leden (en niet- leden) om 13.30 uur bridgen in de Batavier. Er is plaats voor 16 paren. Het inschrijfgeld bedraagt 2,- euro per persoon. De leiding is in handen van Anton Vorstenbosch; voor meer informatie 0180-313093. Fitness, yoga en volksdansen Op woensdag 12, 19 en 26 mei vin den er om 9.00 en 10.00 uur fitnes- slessen plaats in de gymzaal van het Comenius-College aan het Fresiaveld 20. De lessen staan onder leiding van een ervaren docente die reke ning houdt met wat de 'leerlingen' aankunnen. Belangstellenden kun nen via 0180-313093 een afspraak maken om een keer te komen kijken. De yogalessen vinden plaats op het adres Dorpsstraat 32a op dinsdag 4, 11, 18 en 25 mei van 9.30 tot 10.30 en van 10.45 tot 11.45 uur. Belang stellenden kunnen eerst een gratis, proefles volgen. Informatie hierover via 0180-313093. Voorts kan men op de dinsdag in de maand mei in het Chrysanthemum meedoen aan volksdansen onder lei ding van mevrouw Engelse. Men is welkom om 14.30 uur. Darten en biljarten In café De Tap aan de Dorpsstraat wordt voor woensdag 19 mei een dartwedstrijd georganiseerd. Be langstellenden zijn welkom om 15.00 uur. De pergamanolessen zijn vooralsnog gestopt tot begin september. Nadere informatie over deze lessen volgt op een later tijdstip. Door Marlonneke Willemsen De receptie op 7 mei staat in het te ken van de relaties en sponsoren van de molen en de cliënten van het dag centrum en hun ouders. Op 8 mei zal de molen tussen 10.00 en 16.00 uur opgesteld worden voor het publiek. Er zijn verschillende optredens van onder andere de leerlingen van de muziekschool en Drumband Hoog vliet, in het dagcentrum worden verschillende producten verkocht en belangstellenden kunnen een rond leiding door de molen krijgen. De molen- en gemalendag wordt georganiseerd is samenwerking met het Hoogheemraadschap van Schie- land en de Krimpenerwaard. Naast de molen zal ook dit jaar het Abra ham Kroes gemaal haar deuren weer openen. Bezoekers kunnen vanuit de molen naar het gemaal varen met de rondvaartboot Libra. Het is niet mo gelijk om te vertrekken vanaf de stei ger bij de Molen, omdat de geplande baggerwerkzaamheden in de IJssel nog steeds niet zijn uitgevoerd. Daar om is er dit jaar, net als voorgaande jaren, gekozen om te vertrekken van af de steiger bij garagebedrijf Slap- pendel en dan via de ringvaart naar het gemaal te varen. De boottocht is gratis en zal ieder half uur vertrek ken. Ook bij het gemaal worden ver schillende activiteiten georganiseerd, zoals uitleg over het gemaal zelf, de geschiedenis van de Zuidplaspolder en de watersnoodramp, er zal. een demonstratie worden gegeven door de firma Bosman over windenergie en er zijn muskusrattenvangers aan wezig. Nieuwerkerk aan den IJssel - Net als voorgaande jaren is de Oude Kerk op het Oude Dorp tijdens Koninginnedag van 10.00 tot 16.00 uur geopend. De toren kan deze dag beklommen worden. Vanuit de toren heeft men een fantastisch uitzicht, dat de smalle trappen en de lange weg naar boven snel doen verge ten. Van 12.00 tot 12.30 uur neemt wijkpredikant dominee G. Lustig achter het orgel plaats en is er een samenzang van bekende liederen. Er zijn diverse me dewerkers die de bezoekers kunnen helpen met vragen over Nieuwerkerk of de Oude Kerk. Doopjurk uit de oude doos. Doopexpositie In de consistoriekamer is een doop expositie te bekijken. Heel veel doop jurken van soms meer dan honderd jaar oud, zijn ingeleverd, evenals fo to's en doopkaarten. De tentoonstel ling is niet beperkt tot de Oude Kerk, ook.de Nieuwe Kerk aan de J.A. Bey- erinkstraat doet mee; beide kerken behoren tot de Hervormde Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. Verder worden oude attributen, zoals doop boeken en het meer dan honderd jaar oude doopbekken met inscriptie (uit de Oudheidkamer), tentoongesteld. In de Kerkgang, het pad naar de kerk, wordt koffie, thee en frisdrank ver kocht. Daar hoort - natuurlijk - een lekkere koek of een stukje taart bij. Volgens Marja van Welsenes, van het Hoogheemraadschap is er ook voor kinderen veel te doen. "Bij de ver schillende molens en gemalen staan springkussens en popcornkraampjes. Bij het Abraham Kroes gemaal is er voor alle kinderen gratis ijs. Verder wordt er ook aandacht besteed aan ons jongerenproject; de jeugddijk- graaf. We proberen voor alle doel groepen iets te organiseren. Zo is er bijvoorbeeld ook een speciale fiets route verkrijgbaar en zijn er rondlei dingen voor verschillende leeftijden." Van Welsenes verwacht dit jaar veel bezoekers. "Vorig jaar waren er zo'n vierhonderd bezoekers, maar toen was het Abraham Kroes gemaal niet open en dat is een echte publiekstrek ker. We gaan pas om 10.00 uur open, maar Vaak komen de eerste mensen al om 9.30 uur. Ik denk dan ook dat Daar bij die molen. het dit jaar drukker zal worden dan vorig jaar, maar dat is ook nog een beetje afhankelijk van het weer." Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlin gen van Hilde de Wolf (blokfluit) en Koos van Vliet (piano) lieten woens dag 21 april van zich horen tijdens een voorspeelavond in de aula van de Nieuwerkerkse Muziekschool. Rond de tachtig mensen genoten van het optreden van de voornamelijk jonge leerlingen. Enkele vaders musiceer den enthousiast samen met hun zoon: 'zien spelen, doet spelen' gaat nog altijd op. Kinderen kunnen op 30 april knut selen in de grote tent. Het thema is: 'Bewaar het in je hart, bewaar het in je hoofd, de Heer zal altijd doen wat Hij je heeft beloofd'. De kinderen mo gen een emmer versieren om iets in te bewaren. En er zit ook een verras sing in. Alle kinderen vanaf drie jaar zijn van harte welkom. Uitzicht magnifiek!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 20