Zu'Klplaszaai Spectaculaire opening Het Blok Programma Koninginnedag Te water... Feestprogramma Bevrijdingsdag Topweek voor Nieuwerkerkse boulers HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 28 APRIL 2010 23 Techniekmaand op Montessorischool Jeu de Boules Nieuwerkerk aan den IJssel - De Koninginnedag gaat vrijdag 30 april om 9.30 uur van start met de aubade op het Raadhuisplein. Na het zingen van het Wilhelmus laten de kinderen ballonnen op. Er zijn drie prijzen beschik baar voor de ballonnen die het verste gekomen zijn. Door de scouting wordt snoep uitgedeeld. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Deze spectaculaire lasershow en de lichten wa ren onderdeel van het laatste stukje waar we nog hard voor hebben moeten vechten, maar het was de moeite waard." Wethouder Jan Verbeek is blij, dat door de steun van de gemeenteraadjongerencentrum Het Blok maandag 26 april eindelijk kon worden geopend. De aan wezigen kregen, naast de lasershow, een spetterend optreden van de dansers en danseressen van Fabia Dance Cen ter voorgeschoteld. Optredens Op het podium zijn de hele dag door optredens; van 10.00 tot 12.30 uur is Double Sharp te zien, van 10.45 tot 11.00 uur een demonstratie van Zumba Family; van 12.30 tot 13.30 uur S1 Vois uit Nieuwerkerk, 13.30 tot 14.00 uur een demonstratie Tai nin Tzu, van 14.00 tot 14.20 uur een demonstratie van Explosion, de streetdance groep van Vedj, van 15.00 tot 15.30 uur Dancing Lady's Door Marionneke Willemsen Nadat de eerste paal in december 2008 de grond in is gegaan, kon het jongerencentrum maandag eindelijk geopend worden. Het was eigenlijk de bedoeling dat Het Blok al eer der officieel de deuren zou openen, maar door de crisis was de Stichting Jeugdwerk er niet in geslaagd de be nodigde financiële bijdrage voor de inrichting bij elkaar te krijgen. Een lening van de gemeente Zuidpias kon uitkomst bieden. Volgens Verbeek is het jongerencentrum heel belangrijk voor de gemeente Zuidpias en het In de voorjaardriekamp werd de laat ste ronde tête a tête gespeeld. Onder de druk heeft Troost geen wedstrijd gewonnen waardoor hij drie plaat sen duikelde. Maartje van Halm ver speelde één plek. Eerste werd Bas Oosterom met 3 winst en een saldo van 31. Tweede Parwitz Younesssian 3 winst en .een saldo van 26. Derde Nancy de Vries met 3 winst en een saldo van 24. De einduitslag: 1. Wil lem Zwang 7w 46, 2. Maartje van Halm 7w +35, 3. Rob Brökling 7w +23, 4. Peter Troost 6w +26, 5. Cees Hoogendoorn 6w +18 Op een toernooi in Rotterdam heb ben de Jeu de Boulers van Nieuwer kerk gedomineerd. Aan het toernooi namen 26 regionale teams deel die dorp Nieuwerkerk. "De jeugd heeft de toekomst. We moeten de jeugd die het goed doet stimuleren en daarbij is dit centrum heel belangrijk. Ik wil daarom alle jongeren en iedereen die bij de stichting betrokken is van har te feliciteren. Voor het laatste stukje hebben we alle registers moeten opentrekken, maar daar maakte de lasershow, die we net gezien hebben, deel van uit. We hebben goede af spraken gemaakt hoe het geld terug komt en ik wil de stichting graag een blijvend aandenken aan het raads besluit geven." Dit aandenken werd door Verbeek onthuld samen met vier in een doublette samenstelling, over vijf partijen tegen elkaar uitkwamen. Team 1: Arie van de Berg met Peter Troost deed het het best en ging met de eerste prijs naar huis. Team 2; Wim Zwang en Ron Bakker werd derde. Opnieuw succes in de competitie. In Gouda speelde Nieuwerkerk 1 gelijk tegen. L'esprit 2. Team 2 deed het na de slechte start in de eerste wedstrijd nu wel uitstekend: 5-1 winst tegen Vlaardingen 1. Ook team drie deed het in Vlaardingen goed met een 4-2 winst tegen Gouda. Daarmee ver sterkte zij hun leidende positie in hun poule. Deze week staat het Oranjetoernooi op de kalender: vrijdag om 13.00 uur op de eigen banen. nieuwe vrijwilligers van de stichting. Het ging om een naambordje met de nieuwe naam van de feestzaal: Zuid- plaszaal. Ook het bestuur van de Stichting Jeugdwerk Zuidpias was erg blij met het nieuwe pand. Volgens bestuurslid Ben de Deugd viel het afscheid van Taverna niet mee. "Daarom hebben we de naam Taverna aan de kroeg gegeven. In de afgelopen zeven jaar is er een breed palet aan jeugdwerk opgebouwd. Dat kan allemaal in dit pand plaatsvinden en het gebouw staat dan ook als een blok. Verder vertelde hij dat de stichting er een nieuw bestuurslid bij heeft; Oud PvdA raadslid Joke van Gelderen. Na het officiële gedeelte werden de bezoekers getrakteerd op een spec taculair optreden van de dansers en danseressen van Fabia Dance Center, waarna iedereen zelf het gebouw kon gaan bekijken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren van de Montessorischool zijn in het kader van een techniekmaand op school op bezoek geweest bij de brandweer. Sven, de brandweerman, wist elk kind te boeien met zijn verhaal over de taken van de brandweer. De jon geren vonden de werking van een hydraulische knipschaar bijzonder. Oude Dorp Om 10.00 uur begint de kinder- kleedjesmarkt in de Torenstraat. De kinderen mogen pas vanaf 9.00 uur een plekje zoeken voor hun kleedje. Ouders dienen een kraam of plek te huren. De kinderliedjesmarkt is beslist geen rommelmarkt; men ris keert een boete van 25,- euro, even veel als de kosten voor een kramen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met behulp van een zelf ontworpen hel ling en takelsysteem hebben de Waterscouts De IJssel hun boten te water gelaten. Omdat de boten bui ten geschilderd worden kwam het onderhoudsseizoen dit'jaar pas laat op gang. Maar zaterdag 24 april was het zover en met veel gejuich gingen de boten het water in. Direct werden uit Gouda en van 15.30 tot 15.50 uur nogmaals Explosion. Koninginnerock en suikerspinnen Tussen de optredens door draait het rad van avontuur. Op het school plein aan de Torenstraat wordt door Stichting Jeugdwerk Zuidpias 'Ko ninginnerock' georganiseerd met optredens van Stained Hurricane, Poox en The Ceebeetees. Springkussens, een ballonnenclown', suikerspinkar, spelletjes en schmin- kers completeren het geheel. Het feest eindigt om 16.00 uur. Ge durende de dag is er EHBO aanwe zig. In opdracht van Gemeente en Politie zijn verkeersbegeleiders aan gesteld om een en ander in goede banen te leiden. Zij zijn tevens ge machtigd kraamhouders te verwij deren van gereserveerde plaatsen. de masten, lijnen en zeilen gecontro leerd en de boten opgetuigd want in het hemelvaartweekeinde wordt de zeilwedstrijd van het jumelagejubile- um gehouden. Wie graag wil weten hoe het is om in een lelievlet te varen is welkom op de open dag van de wa terscouts op zaterdag 5 juni. Voor meer informatie: www.nieuwerkerk.net/ijsselgroep. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement heeft voor Bevrijdingsdag, woensdag 5 mei, een speciaal feestprogramma opgesteld. De dag wordt om 10.00 uur officieel geopend op het Raadhuisplein. Na de toespraak van de burgemeester om 10.30 uur wordt het bevrij dingsvuur ontstoken, waarna ballonnen opgelaten worden. Voor de ballon die het verste komt is er een prijs. Vanaf 11.00 uur kunnen kinderen meedoen aan allerlei spelletjes en verzorgt Celesta een optreden op hefpodium. Het programma eindigt om 16.00 uur. Optocht bedrijven en verenigingen De deelnemers kunnen zich vanaf 13.00 uur opstellen op het terrein van de Hoogeveenen. Om 14.00 uur zet de stoet zich in beweging. De prijsuitreiking voor het mooiste, origineelste dan wel vreemdste voertuig vindt rond 15.45 uur plaats op het Raadhuisplein. T Lampionnenoptocht en vuurwerk Vanaf 18.30 uur verzorgen diverse muziekkorpsen, waaronder Talita, Con Brio en de Promenadeband een optreden en om 20.00 uur gaat de Lampionnenop tocht van start vanaf het Raadhuisplein. Onder begeleiding van. de Talitaband gaat de tocht richting voetbalvelden. De dag wordt om 21.30 uur afgesloten met vuurwerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - De boulers van Nieuwerkerk hebben een mooie week gedraaid. Tijdens de laatste wedstrijd van de Voorjaardriekamp de NJBB competitie en een regiotoernooi werd er uitstekend gepresteerd. Het is feest in de Zuidplaszaal.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23