Kees Wiggers namens de Rabobank te gast bij De Mond Vol Overstappen naar de Rabobank is kinderspel. O Overstappen zonder moeite. Dat is het idee. 2 HART VAN HOLLAND DE KRANTVOOR DE ZUID PLAS 28 APRIL 2010 Rabobank. Een bank met ideeën. Kijk voor meer informatie op wwvv.rabobank.nl/overstappen. Overstappen naar de Rabobank kan heel eenvoudig met de Overstapservice. Zelfs uw huidige betalingsverkeer wordt automatisch omgezet naar uw rekening bij de Rabobank. Dat maakt overstappen wel heel erg makkelijk! (0182)69 55 55 www.rabobank.nl/overstappen KODODanK Door Marlonneke Willemsen Door presentator Geert van der Burg werd hij de onofficiële burgemeester van Zevenhui zen genoemd; de bekende Zevenhuizenaar Kees Wiggers was afgelopen zondag een van de gasten bij de regionale talkshow'De Mond Vol' in dorpshuis Swania. Hij was hier deze keer niet om over zijn activiteiten voor het dorp te praten, maar als vertegenwoordiger van de lokale Ledenraad van de Rabobank. Samen met zijn medeledenraadsleden mag hij beslissen over de besteding van Coöpera tief Dividend Fonds, waarover hij het een en ander kwam vertellen. Elk jaar wordt een deel van de winst van de Rabo bank in het Coöperatief Dividend Fonds gestort, waarmee vervolgens lokale projecten worden ondersteund. Welke projecten dit zijn wordt be paald door de ledenraad. Volgens Wiggers heeft dit fonds een belangrijke lokale functie. "Het fonds is bestemd voor verenigingen en stichtingen die bij de realisatie van een lokaal project geld te kort komen op hun begroting. Ik heb gemerkt dat veel mensen het fonds niet kennen of het verwarren met sponsoring, maar het gaat hier om iets anders. Een goed voorbeeld van een van de organisaties die steun uit het fonds gekregen heeft is Hotel Vos, die deze talkshow verzorgt. Zij hebben het formu lier op de website van de Rabobank gedownload en dit ingevuld. Op basis van deze informatie is hun verzoek gehonoreerd. Dit wil niet zeggen dat alle aanvragen worden gehonoreerd. Op basis van de verschafte informatie wordt zeer zorgvuldig ge toetst of de aanvraag aan de criteria voldoet. De af gelopen maanden is een groot aantal projecten in Zevenhuizen-Moerkapelle door het fonds onder steund, zoals Dorpshuis Swania, de Seniorenreis Moerkapelle, De Zonnebloem, Stichting Cultureel Netwerk Zuidpias, Stichting Peuterspeelgroep 't Hobbelpaard, de musical Turf, de Lionsclub Zeven huizen-Moerkapelle en de Stiltetuin bij de Ont- moetingskerk." Wiggers was blij dat hij iets over het fonds bij 'De Mond Vol'mocht vertellen. "Ik heb de gelegenheid gekregen om uit te leggen wat het Coöperatief Di vidend Fonds precies inhoudt en in hoeverre het verschilt met bijvoorbeeld sponsoring. Hier ben ik de organisatie dankbaar voor. We willen graag de bekendheid van het fonds vergroten en duidelijk maken dat de Rabobank betrokken is bij de lokale samenleving. Het is gewoon een heel mooi fonds." Tijdens het interview maakte Geert van der Burg ook nog gebruik van de jarenlange ervaring van Wiggers als onder andere ondernemer en oud voorzitter van de ondernemersvereniging. Hij vroeg hem bijvoorbeeld naar zijn mening naar de komst van de nieuwe N219 en de koopzondagen in Nesselande. Volgens Wiggers hebben de lokale ondernemers niet veel problemen met de komst van de nieuwe N219. "Veel van het verkeer over de Burgemeester Klinkhamerweg, was doorgaand verkeer, dat niet in het centrum van Zevenhuizen stopte om boodschappen te doen. De grootste aderlating voor de lokale middenstand was cTe sluiting van grote kantoren zoals het gemeen tekantoor, maar daar kunnen we niets aan doen. Hopelijk komen hier nieuwe functies in, die ons weer meer klanten gaan opleveren. Ik denk dat Ze venhuizen alleen maar blij kan zijn met de nieuwe weg."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 2