Toch vrijmarkt in Nesselande Buurman zeilt weer Afscheid met een lach en een traan UW TREKHAKEN SPECIALIST HART VAN HOLLAND NESSELANDE 28 APRIL 2010 31 Vanaf 382,- Vanaf 417,- Vanaf 418,- s Vanaf 449,- Vanaf 465,- Vanaf 475,- Caviarace Sophia Soepzondag in Kristal Avondvierdaagse Wonio ZONDAG 2 MEI Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Nissan Micro HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 (O CO Nt CD o CO CD CD CD CD *T CD Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Nesselande - Beestenboel Nes selande organiseert voor Konin ginnedag, vrijdag 30 april, een 'Caviarace' op het Maltaplein. Inzetten op Jantje Smit, of toch liever op Lady Gaga? Loopt de uitgekozen cavia door het juiste poortje dan is het prijs! Beestenboel Nesselande is een idee van Teun te Braake. Hij is 9 jaar en past in de vakanties op allerlei huisdieren. De helft van de opbrengst van zijn be drijf geeft hij aan de stichting 'vrienden van het Sophia Kin derziekenhuis'. Voor meer informatie: www.beestenboelnesselande.nl. Nesselande - In het Nesscafé in De Kristal kunnen soeplief hebbers op de zondagen in de oneven weken terecht voor een kop soep. Op zondag 2 mei staat champignonsoep op het menu. Voor een kop soep be taalt men 1,75 euro. Het Nes scafé is geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 010-2862760. Nesselande - De organisatie van de Avondvierdaagse in Nesselande is dit jaar in handen van Stichting in 't Web. Meer informatie is te vinden op www.avond4daagsenesse- lande.nl. Nesselande - Winkeliers van Nesselande houden met Koninginnedag toch een vrijmarkt met muziek. Hierdoor valt het geplande feest niet geheel in het wa ter. Maar van de grote verwachtingen die er waren door samenwerking tussen vrijwilligers van het Oranje festival en de winkeliersvereniging van de Boulevard Nesselande is niets terechtgekomen. De vrijwilligers van het Oranjefestival deden er de laatste jaren elk jaar een schepje bovenop, met als één van de hoogtepunten het bezoek van burgemees ter Aboutaleb vorig jaar. Meer en meer Elk jaar trok het Oranjefestival ook meer bezoekers, maar elk jaar bleek het ook moeilijk vrijwilligers te krij gen, die hun handen uit de mouwen wilden steken. Met de komst van het nieuwe winkelcentrum leek het Maltaplein de perfecte locatie voor het Oranjefestival 2010. Omdat de organisatie door deze locatie nóg meer bezoekers verwachtte, ook van buiten Nesselande, werden de zorgen omtrent veiligheid en de organisatie van het evenement ook groter. "We wilden daarom graag de winke liers van Boulevard Nesselande bij de organisatie betrekken. Vanwege de vergunningen die je moet aanvragen bij de gemeente en de reserveringen voor attracties wilden we al in het begin van het jaar rond de tafel", ver telt Jacqueline Ruigrok van het Oran- jefestival. "De eigenaar van Brasserie Lookies, Sebas van Look, was wel enthousiast. Maar een aantal andere leden van de winkeliersvereniging leek wel doof voor de oproepen en verzoeken tot contact en overleg. Het leek er op dat die ondernemers het nut er niet van inzagen en niet in de gaten hadden hoe groots Koningin nedag de afgelopen jaren gevierd is." Laatste oproep Ten einde raad stuurde de werkgroep Oranjefestival begin maart een laat- Door Geertrude Verweij Nesselande - "Dit is de start van het seizoen. Vanaf nu gaan we weer ie dere woensdagavond zeilen. Pas in september houden we er weer mee op, maar dat is eigenlijk alleen maar omdat het 's winters te vroeg donker wordt." zegt Arjan Hoefnagels, en thousiastzeiler en voorzitter van Wa tersportvereniging Buurman. Op zaterdag 18 april werd de tijdelij ke jachthaven bij de Brandingdijk sei- zoensklaar gemaakt en op woensdag 21 april werd de eerste opstapavond van het seizoen gehouden. "We zijn een paar jaar geleden met deze avon den begonnen omdat het ons leuk leek met een groep mensen tegelijk te gaan varen. Het idee is dat leden, zowel mensen die hier een bootje hebben liggen als mensen die geen bootje hebben of nog op de wacht lijst staan, mee kunnen. Ook mensen die er over denken lid te worden van de vereniging kunnen een keer vrij blijvend meevaren om te kijken of ze het iets vinden." Lid worden kost twaalf euro. Een lig plaats voor een eigen bootje is ook niet duur, maar er is een enorme wachtlijst. "We hebben nu ongeveer zesendertig plaatsen en er is een wachtlijst van ruim dertig boten. We wachten met smart op de nieu we jachthaven, maar die is op zijn vroegst volgend jaar klaar." De eerste opstapavond was het mooi helder en zonnig, maar ook ijskoud. Er werd gevaren met slechts twee bootjes en zeven personen, maar dat is normaal zo vroeg in het jaar. "Naarmate we verder in het seizoen komen worden dat er steeds meer." aldus Hoefnagels. ste oproep naar de winkeliers. Ook daar kwam geen afdoende reactie op waardoor ze de handdoek in de ring gooiden. Attracties werden afgezegd, de vergunningsaanvraag werd inge trokken. Het Oranjefestival ging ten onder aan zijn eigen succes. Volgens Eva Lambooij, promotiema nager van Corio, de eigenaar van het winkelcentrum konden de winkeliers niet voldoen aan de verwachtingen van de vrijwilligers van het Oran- jefestival. "Alles wat wij wilden, was praten over de taakverdeling, maar daar is het dus niet van gekomen", reageert Ruigrok. Doorstart Toen de bom gebarsten was, probeerde bewonersorgani satie Wonio begin april nog een doorstart te organise ren met een drietal nieuwe vrijwilligers die zich hadden aangemeld. Het moest een Oranjefestiva! worden in af geslankte versie, met in ieder geval een kleedjesmarkt voor de kinderen, die zich inmid dels al hadden opgegeven. Stichting Buurtwerk Alexan der bood aan om in en om de Kristal activiteiten te or ganiseren. Ondertussen bleek op het laatste nippertje dat een aantal winkeliers het werk nu toch alleen opgepakt heeft. Sebas van Look van Brasserie Lookies wil graag vooruit kijken. "Het is fout gegaan, we hebben elkaar onderschat. Niet alle ondernemers, beseften hoe groots Koninginnedag in Nesselande gevierd werd, maar de vrijwilligers onderschatten wat er al lemaal op de startende winkeliers af is gekomen sinds de opening." De vrijmarkt met muziek vindt plaats 30 april tussen 10.00 uur en 17.00 uur op hét Maltaplein. Kinderen kun nen zich opgeven voor een plaatsje bij Albert Heijn of C1000. Stichting Buurtwerk Alexander orga niseert in en om de Kristal onder an dere straattekenen en het Nesscafé is open, waar er oranjegebak en oranje soep gegeten kan worden. Koninginnedag in Nesselande Nog even metz'n allen op de foto, alvorens de kinderen uit Wit-Rusland door hun gastgezinnen uitgezwaaid zullen worden. Nesselande/'regio - Na een verblijf van zeven weken bij gastgezinnen in onder meer Nesselande en Nieuwerkerk aan den IJssel, werden de kinderen uit Wit Rusland vorige week vrijdag door de bus opgehaald voor de terugtocht naar huis. Gedurende deze weken waren de kin deren steeds meer deel uit gaan ma ken van de gastgezinnen. Ze volgden lessen aan de ds. J.J. Buskesschool, kregen dansles, brachten een bezoek aan de Efteling en mochten bij een schoenenwinkel in Capelle aan den IJssel op kosten van de Open Hof Kerk een paar schoenen uitzoeken. Op de afscheidsavond sprak Stichting Rusland Kinderhulp Rotterdam van een geslaagd verblijf met dank aan alle vrijwilligers en sponsoren, maar vooral aan de gastgezinnen. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds.mw. Veerle Rooze. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31