Winnaars clubkampioenschappen Volop oranjepret Daan Schwalbe blaast bed r i jfsvo 11 eyba I nieuw leven in www.hartvanholland-online.nl 32 HART VAN HOLLAND REGIO 28 APRIL 2010 Daan Schwa I be zat eigelijk niet op nóg een klus te wachten. Zevenhuizen - "Ik heb hele goede herinneringen aan het toernooi, dus heb ik er alles aan gedaan om te zorgen dat het ook dit jaar wordt georganiseerd." Al zijn hele leven gaat Daan Schwalbe naar het bedrijfsvolleybaltoernooi dat jaarlijks in Zevenhuizen wordt gehouden. Daans vader Peter Schwalbe was een van de initiatiefnemers van het toernooi en toen Daan hoorde dat het organi satiecomité met het evenement wilde stoppen, kon hij dat niet laten gebeuren. Daarom is hij op zoek gegaan naar medestanders en samen hebben ze ervoor gezorgd dat erop 15 mei en 12 juni toch gevolleybald kan worden. Zevenhuizen - De Zevenhuizenaren zitten weer goed dit jaar. De Stich ting Oranje Zevenhuizen heeft een gevarieerd programma voor Konin ginnedag samengesteld. Om 7.00 uur maakt trompettist Frank Mol zijn jaarlijkse klim naar de top van de kerktoren om Zeven huizen wakker te schudden: kom op, het feest kan beginnen! De vlag gaat uit. Vissen en lawaai maken Junioren tot en met 15 jaar kunnen vanaf 8.00 uur proberen een visje aan de haak te slaan, terwijl de senioren van 16 jaar en ouder dit al vanaf 7.00 uur kunnen doen. Om 8.45 uur zet de lawaaioptocht zich in beweging en om 9.30"uur kan men meezingen tijdens de aubade met burgemeester Bonthuis. Vervolgens barst om 10.00 uur het feestprogramma los en start de vrijmarkt. Klimmen, kindermarkt en clowns Op het kinderplein gaat om 11.00uur de kindermarkt met de kinderkramen van start; tegelijkertijd kan de klim- muur bedwongen worden. Vanaf 12.00 uur zorgt een draaiorgel voor toepasselijke muziek. In de biblio theek verzorgen clowns om 13.30, 14.15 en 15.00 uur een voorstelling. Proosten en fietsen Op het Dorpsplein gaat om 11.00 uur de bar open. Om 13.00 uur ver zorgt de band 'On the Double' hier een optreden en om 13.30 uur gaat de derde editie van de Grote Zeven- huizense Wielerronde op Minifiets- jes van start. Inschrijven kan vanaf 13.15 uur. Kinderactiviteiten op Oranjeplein (naast Versprille) Om 10.00 uur opent de Oranjekraam waar kinderen onder meer kun nen grabbelen, 'muizenmeppen' en Bij de stijlfiguren, schijngevechten met een denkbeeldige tegenstan- der, pakte de Waddinxveense Parel Stouthart goud bij de beginners-B schminken en waar ze om 12.30 uur mee kunnen doen aan 'Pimp your crown'. Ter hoogte van de Wereld winkel kunnen de kinderen zich uit leven op een springkussen. Optredens op GOOO-plein Om 11.00 uur gaat de bar open op het ClOOO-plein. Om 12.00 uur start de muziek van dj Bart en om 14.30, 15.30 en 16.30 uur verzorgt Remco Drijver hier een optreden. Vanaf 12.00 uur vinden er in de Vrijzinnige kerk optredens plaats van de Zeven Muzen. DJ's op het JOZ plein Vanaf 11.00 uur verzorgen diverse dj's hier de muziek en om 12.00 uur vertonen graffiti artiesten hun kun sten. Kerk- en demopleinen Om 12.00 uur verzorgen the Red necks, line dancers, een demonstratie op het plein bij de Ontmoetingskerk, terwijl om 11.00uurde rommelmarkt van start gaat op het plein voor de Hervormde kerk. Hier vinden tot 16.30 uur diverse optredens plaats, onder meer van Afslag 9, Straatciatella, Spounk en Foolhouse. Smullen maar! Tussen alle bedrijvigheid door kan het publiek zich te goed doen aan onder meer suikerspinnen, vis,, kip, roti, hamburgers, wafels, fruit, pan nenkoeken en allerlei soorten snoep. ten koste van Erben Moerman (Wad- dinxveen). Bij het onderdeel breektesten moeten 2 deelnemers gelijktijdig met voet en Door Marlonneke Willemsen Daan kwam er pas later achter dat zijn vader een van de initiatiefnemers van het toernooi was. "Een aantal jaar geleden zag ik aan de muur een krantenknipsel uit de begintijd han gen en daarop ontdekte ik de naam van mijn vader. Dat wist ik helemaal niet, maar ik vond het wel leuk om te zien. Het toernooi bestaat sinds eind jaren tachtig en in de succes jaren deden er soms veertig teams mee. Vanaf dat ik een klein ventje ben, kom ik al op het toernooi en vorig jaar zijn we met het team van Jong Oranje Zevenhuizen kampioen geworden. Een aantal maanden ge leden verbaasde het me dat ik nog niets over de editie van dit jaar ge hoord had, dus ben ik navraag gaan doen en toen hoorde ik dat men met het toernooi is gestopt. Ik vond dat enorm jammer, want ik heb super goede herinneringen aan het toer nooi. Ik ben er echt mee opgegroeid. vuist twee breektesten uitvoeren. De zesjarige Tom Post uit Zevenhuizen ontving hiervoor de stijlprijs. Bij be ginners-B pakte Zevenhuizenaar Thijs Olieman goud, de Waddinxvener Len- nard Ernst behaalde een derde plaats bij de gevorderden. Bij het onderdeel sparren won de Nesselandse Sara Polet (7) in de be ginners-A poule. In de beginners-B poule was er een eerste plaats voor Mike Post uit Zevenhuizen. Mike ver sloeg in de finale debutant Finn van der Meer uit Nesselande. Waddinx vener Marnix Nieuwstraten won bij de beginners C-poule goud ten koste van Kevin Olieman (Zevenhuizen). Ik heb me toen afgevraagd of de or ganisatie niet iets voor mij was, maar ik had het al erg druk met onder an dere Koninginnedag en SNOOT." Hij ging op zoek naar mensen die met de organisatie wilden helpen en kwam terecht bij fervent vrijwilliger Margreet Verwaal. Daan: "We zaten allebei eigenlijk niet op nóg een klus te wachten, maar uiteindelijk heb ben we besloten het toch gewoon te doen. We hebben contact opgeno men met de oude organisatie en al les van hen overgenomen. We doen dit samen met Lieke van der Werff en Helène de Graaff. We hebben de adressen van een groot aantal be drijven verzameld en aangeschreven. Op dit moment hebben zich negen tien teams aangemeld." Het toernooi vind plaats in dorps huis Swanla op 15 mei en 12 juni. De eerste avond worden alle teams willekeurig in een poule ingediend en op basis van de resultaten wor den vervolgens voor de tweede avond nieuwe poules gemaakt, zo als een winnaars- en een verliezer spoule. Hieruit komen vier halve fi nalisten, waarvan de twee winnaars uiteindelijk de finale spelen. Tijdens de avonden is er ook gezorgd voor verschillende optredens van onder andere DJ Bart van Timeless en Gert Westerik verzorgt voor alle deelne mers een buffet. Bedrijven die mee willen doen, kunnen zich inschrijven bij Daan. "ledereen is welkom, maar de bedrijven moeten wel op een of andere manier een binding met Ze venhuizen hebben. Je hoeft ook niet goed te kunnen volleyballen. De leukste potjes zijn vaak met mensen die er geen bal van kunnen."Andere jaren ging de opbrengst van het toernooi altijd naar een goed doel, maar daarop wordt dit jaar een uit zondering gemaakt. "We hadden geen tijd meer om dit te regelen en waren bang dat als het toernooi één jaar niet door ging, dat we het dan kwijt zouden zijn. Het heeft ook geen zin om maar met een klein bedrag bij een goed doel aan te komen; als je het doet moetje het ook goed doen. Dit jaar is meer een oriëntatiejaar en volgend jaar gaan we er vol tegen aan." Voor meer informatie en aanmel dingen: bedrijfsvolleybal@vcnesse- lande.nl altijd en overal Regio - Vijftig taekwondo's in de leeftijd van vijf tot en met dertig jaar streden afgelopen zaterdag in de onderdelen sparring, stijlfiguren en breektesten. Zij deden dit tijdens de jaarlijkse clubkampioenschappen van JITAE Taekwondo Club. Sara Polet won goud met sparren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 32